690 680 960

Terespol: Papierosy o wartości 700tys. złotych ukryte w wagonach

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej ujawnili na przejściu granicznym papierosy o wartości 700tys. zł. Kontrabanda była ukryta w drewnie.

Do ujawnienia przemytu doszło w niedzielę rano. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu i Służby Celnej wspólnie kontrolowali jadący z Brześcia skład 48 wagonów towarowych, m.in. z drewnem i z węglem. W trakcie sprawdzania wagonu wypełnionego kołkami sosnowymi mundurowi nabrali podejrzeń, że pod warstwą drewna mogą być ukryte papierosy.

Pod półtorametrowej warstwie ładunku były pierwsze pakunki z papierosami. By wydobyć resztę, konieczne było przeprowadzenie rozładunku całego wagonu. Prace trwały do późnego popołudnia. Wysiłek się opłacał, pod drewnem znajdowało się w sumie 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Wartość przemytu oszacowano na 700 tys. złotych.

Trwa ustalanie szczegółów i okoliczności zdarzenia. Na początku kwietnia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej udaremnili przemyt 60,5 tys. paczek papierosów, które podobnie, jak i tym razem, trafiły do naszego kraju w jadącym z Białorusi pociągu towarowym z drewnem.

2014-05-19 21:50:45
(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Gdyby akcyza na polskie wyroby tytoniowe była niższa, a same fajurki cenowo byłyby zbliżone do tych z dzikiego wschodu to nie opłacałoby się tego szajsu przemycać, a bohaterscy celnicy mogliby skupić uwagę na innych rodzajach kontrabandy.
    Jednak nasz Rząd wchodzący w 4 litery Unii nie zdecyduje się na obniżenie akcyzy, ani na papierosy, ani na spirytusik,ani też na paliwa. To zbyt dochodowy interes.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!