Terespol: Papierosy o wartości 700tys. złotych ukryte w wagonach

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej ujawnili na przejściu granicznym papierosy o wartości 700tys. zł. Kontrabanda była ukryta w drewnie.

Do ujawnienia przemytu doszło w niedzielę rano. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Terespolu i Służby Celnej wspólnie kontrolowali jadący z Brześcia skład 48 wagonów towarowych, m.in. z drewnem i z węglem. W trakcie sprawdzania wagonu wypełnionego kołkami sosnowymi mundurowi nabrali podejrzeń, że pod warstwą drewna mogą być ukryte papierosy.

Pod półtorametrowej warstwie ładunku były pierwsze pakunki z papierosami. By wydobyć resztę, konieczne było przeprowadzenie rozładunku całego wagonu. Prace trwały do późnego popołudnia. Wysiłek się opłacał, pod drewnem znajdowało się w sumie 60 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Wartość przemytu oszacowano na 700 tys. złotych.

Trwa ustalanie szczegółów i okoliczności zdarzenia. Na początku kwietnia br. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej udaremnili przemyt 60,5 tys. paczek papierosów, które podobnie, jak i tym razem, trafiły do naszego kraju w jadącym z Białorusi pociągu towarowym z drewnem.

2014-05-19 21:50:45
(fot. NOSG)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Gdyby akcyza na polskie wyroby tytoniowe była niższa, a same fajurki cenowo byłyby zbliżone do tych z dzikiego wschodu to nie opłacałoby się tego szajsu przemycać, a bohaterscy celnicy mogliby skupić uwagę na innych rodzajach kontrabandy.
  Jednak nasz Rząd wchodzący w 4 litery Unii nie zdecyduje się na obniżenie akcyzy, ani na papierosy, ani na spirytusik,ani też na paliwa. To zbyt dochodowy interes.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online