Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Te statystyki są zatrważające. 123 próby samobójcze w woj. lubelskim w 2023 r. u osób do 18 roku życia

To są zatrważające statystyki dla województwa lubelskiego. 123 – tyle prób samobójczych zarejestrowała Policja w ubiegłym roku w grupach wiekowych do 18 roku życia w województwie lubelskim. Aż 9 z nich zakończyło się zgonem.

Ponad 1300 – tyle prób samobójczych zarejestrowała Policja w ubiegłym roku w grupach wiekowych do 18 roku życia w 12 województwach. Aż 115 z nich zakończyło się zgonem. Te zatrważające dane publikowane są w artykule aktualizowanym na bieżąco – dowiedz się, jak wyglądały te dramatyczne statystyki w każdym z województw.

– W dniu 4 stycznia 2024 r. wysłaliśmy wnioski o udostępnienie informacji publicznej do wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji oraz do Komendy Głównej Policji. Dane opracowane zostały na podstawie odpowiedzi instytucji do wyżej wymienionych pism. Poniższe dane prezentują informacje z 12 na 16 województw. Czekamy na informację od komend wojewódzkich na Pomorzu i Małopolsce, a także w województwach świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim – informują autorzy aportu.

W minionym roku (z informacji pozyskanych dotychczas) podjętych zostało aż 1355 zamachów samobójczych w grupach wiekowych do 18 roku życia. Najwięcej – w województwie śląskim, bo aż 295. Z kolei w samej Warszawie podjętych zostało 65 prób odebrania sobie życia. To ponad trzy razy więcej niż w całym województwie opolskim.

Aż 115 zamachów samobójczych (z informacji pozyskanych w 12 województwach) w grupach wiekowych do 18 roku życia zakończyło się zgonem. Najwięcej, bo aż 19 w województwie mazowieckim – w tym aż 7 w samej Warszawie. Wszystkie dane można odnaleźć na interaktywnej mapie aktualizowanej na bieżąco.

Warto dodać, że (z informacji pozyskanych dotychczas) 50 zamachów samobójczych dokonały dzieci w grupie wiekowej 7-12 lat. Aż 6 z nich zakończyło się zgonem.

Szczegółowe statystyki oraz materiały informujące można odnaleźć tutaj.

O autorach interaktywnej mapy:

Miło Cię widzieć to innowacyjna kampania społeczna, mająca na celu edukację na temat znaczenia zdrowia psychicznego wśród młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów. Projekt powstaje we współpracy ekspertami z dziedziny psychologii, psychiatrii czy edukacji, ale także z młodzieżowymi liderami, współpracującymi z organizacjami pozarządowymi, szkołami i społecznościami lokalnymi. Stawiamy na liczne działania edukacyjne, aby zbudować zdrowsze i bardziej empatyczne środowisko dla młodzieży.

Skorzystaj z pomocy

Jest ktoś, z kim możesz porozmawiać

800 70 2222
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym
Całodobowo 7 dni w tygodniu

800 12 12 12
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Całodobowo, 7 dni w tygodniu

116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Czynny 7 dni w tygodniu

116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
Czynny 7 dni w tygodniu
24 godziny na dobę

22 484 88 01
Antydepresyjny telefon zaufania
od poniedziałku do środy
od 15:00 do 20:00

(Źródło: milociewidziec.pl/ Tekst: )

37 komentarzy

 1. Pademia,tik toki,szczepionka na covid,tolerancja dla lpg÷, niebinarność to są przyc,yny🤓😎

 2. Przemoc rówieśnicza jako główny powód samobójstw u młodzieży, nauczyciele udają, że nie widzą, nękani uczniowie wagarują, uciekają aż w końcu próbują się zabić.

 3. Ted Ris, człowieku nic nie wiesz to się nie odzywaj, młodzież popełniała samobójstwa, na długo przed wszystkim wymienionym.

  • Jeżeli chodzi o zachowania samobójcze wśród dzieci i młodzieży do 18. roku życia, bardzo smutny był rok 2021, ponieważ mieliśmy wzrost takich zachowań wśród młodzieży aż o 77 proc. – mówi ekspertka.

   Dane Policji za 2021 rok pokazują gwałtowny wzrost zachowań samobójczych ÿwśród młodych osób. 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą i aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią. Szczególnie niepokojący jest wzrost aż o 101 proc. w grupie dziewczynek.

 4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Jakie tik toki jaką przemoc rówieśnicza,mi policja i milicja z posterunków Radecznica i Szczebrzeszyn powiedzieli swego czasu , że człowiek który mnie na wsi prześladuje ,to dobrze mi robi ,bo ja mam zły wygląd i jak bym był głupi to bym sobie coś zrobił,a ja żyję

 5. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Chcieli mnie zamknąć w więzieniu za sam wygląd i powiedzieli , że na tego czlowieka nie mogę się skarżyć,a jedynie co mogę to zrobić sprawę cywilną prześladowcy.Taka pomoc otrzymałem

 6. Zauważcie, że 123 próby samobójcze w woj. lubelskim w 2023 r. u osób do 18 roku życia powodują spore oszczędności w dziurawym budżecie Państwa. 123 x 500 plus…

 7. dobrze że PIS się kończy wraca normalność , cela plus czeka

 8. Gdzie jest ojciec i matka którzy pokazują dzieciom wartości ; wspólna modlitwa, rozmowy,wspólne zabawy czy wycieczki, ideologia lewacka w stylu,, róbta co chceta” prowadzi ludzi do samotności,opuszczenia braku sensu życia.!

  • Jaki jest sens życia według Ciebie🤔po drugie uwielbiam samotność i nie strzelam samobója.

Dodaj komentarz

Z kraju