Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Tak prezentuje się wiosna w Emilcinie (zdjęcia)

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy zdjęcia, na których uchwycone zostały piękne, wiosenne widoki. Zachęcamy do obejrzenia galerii fotografii autorstwa pana Wojciecha.

Wiosna to piękna pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia i wszystko dookoła nas kwitnie. Kwiaty pojawiają się na drzewach, krzewach, a także na trawach i łąkach, tworząc piękne, kolorowe krajobrazy. Wiosna to idealny czas na spacery i wycieczki poza miasto, aby podziwiać piękno natury.

Wiosenne krajobrazy pełne kwiatów są także częstym motywem w sztuce i fotografii. Kwiaty symbolizują urodzaj, radość i życie, a ich piękno przyciąga uwagę i pozytywnie wpływa na nastrój. Kadry uchwycone przez naszego Czytelnika w Emilcinie są pełne wiosennych barw. Warto zaznaczyć, że oprócz pięknych kwiecistych widoków o tej porze roku, w tej wsi na odwiedzających czeka jeszcze coś, a mianowicie pomnik UFO.

To tam miał miejsce jeden z najbardziej znanych w Polsce przypadków „spotkania” z istotami spoza naszej planety. Do tego „kontaktu” doszło w 1978 roku i od tamtej pory wieś ta kojarzona jest z tajemniczym zjawiskiem. Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń w Emilcinie stanął jedyny w swoim rodzaju monument. Zanim jednak spojrzymy w niebo i będziemy szukać niezidentyfikowanych obiektów, warto swój wzrok skupić nieco niżej, na otaczającej nas, pięknej przyrodzie. Miłego oglądania.

(fot. nadesłane Wojciech Domagała)

11 komentarzy

 1. Człowiek na krzyżu (fot. nr.2), to niewątpliwa atrakcja turystyczna, chociaż i u nas w Mieście Inspiracji dostępna, bez mała na każdym kroku.

  • co 1 km półnagi chłop przybity do kawałka drewna, Europa, Polska 21 wiek

   • Dziadek ze Slamsowa

    Kiedy miałem 7-8 lat, dziadkowie wysyłali mnie po chleb, z Obroków, przez Sobieszczany do Niedrzwicy Kościelnej (jakieś 7-8 kilometrów).
    W Sobieszczanach w połowie trasy, w ogródku przy jednej z chałup stał naturalnej wielkości Żyd niosący krzyż.
    Nieodmiennie budził we mnie strach i byłem bardzo daleki od wdzięczności i kochania go za to, że ponoć i za moje grzechy go ziomale utłukli i ukrzyżowali.

 2. To drzewko co kwitnie na czerwono jest piękne, aż wyszukałem co to – pigwowiec japoński.

 3. Bardzo ładne zdjęcia ?

 4. UFA nie było ?

 5. piekny eternit samo zdrowie. Europa, Polska, 21 wiek

 6. Fajna wies. PIEKNA TAM JEST WIOSNA..
  PIEKNIE PAN BOG tam daje. Choć ludzie jak to na wsi są zapewne nie ciekawi…Podli, zawistni , mściwi, nietolerancjini…
  Tak jest wszędzie zresztą nie tylko tam. Każda wiocha jest taka sama.
  Ale tam BYŁO UFO. Jest pomnik. Dlatego ta miejscowość jest godna zainteresowania. Warto tam przyjechac zobaczyć to. I obejrzeć przy okazji przyrodę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo