690 680 960

Szpital Powiatowy w Kraśniku będzie większy. Wkrótce rusza rozbudowa

Już wkrótce rozpocznie się jedna z największych inwestycji w powiecie kraśnickim, czyli budowa nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Kraśniku. Został już podpisany aneks do umowy o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Zgodnie z aneksem została zwiększona całkowita wartość projektu oraz wartość wydatków kwalifikowanych do kwoty: 31 646 500,00 zł (zwiększenie o 6 546 500,00), a wartość dofinansowania została zwiększona z 19 000 000,00 zł do kwoty 25 546 500,00 zł, a więc 80,73% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu.

– Inwestycja ma na celu zabezpieczenie świadczeń na oddziałach ginekologicznym, położniczym i neonatologicznym oraz reorganizację funkcjonowania szpitala. Dziękuję za jej wsparcie i współpracę przy realizacji inwestycji Marszałkowi Województwa Lubelskiego Panu Jarosławowi Stawiarskiemu, bez którego pomocy samorząd naszego powiatu nie mógłby rozbudować szpitala. Jest to jedna z największych inwestycji naszego powiatu zaraz obok budowy Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku” – podkreśla Starosta Kraśnicki Pan Andrzej Rolla.

W Szpitalu Powiatowym w Kraśniku władze powiatu kraśnickiego we współpracy z Dyrektorem Panem Michałem Jedlińskim przeprowadziły w ostatnim czasie kilka inwestycji m.in.: budowę zbiornika kriogenicznego czy modernizację budynków administracji placówki.

– Budowa zbiornika kriogenicznego była koniecznością i poprawiła znacząco zabezpieczenie szpitala w tlen medyczny, który w trakcie trwania pandemii COVID-19 był trudno dostępny, a jak doskonale wiemy jest niezbędny do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Dzięki sprawnym decyzjom władz powiatu i współpracy z większością Radnych Rady Powiatu udaje się modernizować kraśnicki szpital, który służy mieszkańcom naszego blisko stutysięcznego powiatu, ale także odwiedzającym nasz powiat gościom – podkreślił Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jacek Dubiel.

(fot. nadesłane)

11 komentarzy

 1. Na wizualizacji brakuje samochodowej szarańczy oblepiającej każdy skrawek terenu wokół szpitala. Każdy kawałek chodnika, wiele trawników, innych dojść będzie przez cały dzień zastawiona gratami.
  Zaś miejsca najbliżej wejść, tj. wjazdy na SOR, drogi pożarowe, itp. miejsca (z których dozorca będzie przeganiał „plebs”) będą zastawione czarnymi: BMW, Volvo czy Mercedesami.

 2. Rowerek Franuś może zabrać pod pachą. Samochodu się nie da niestety

 3. może zrobią oddział do leczenia z LGBT i napromieniowanych 5G

 4. Tak rządzi PiS. [PSL dla powiatu nic kompletnie nie zrobił. Teraz gadają, że to oni zaplanowali. Mieli 20 lat i tylko kręcili ile się da.

 5. Będzie w nim Wi-Fi ?

 6. Przecież to miasto jest wrogo nastawione do innych ludzi, nietolerancja to norma. Miasto w którym nikt nie będzie chciał mieszkać. Bo kto by chciał być szczuty przez chorych fanatyków? Takich Kraśnikow w Polsce jest wiele.

 7. Ciekawe kto tam będzie w tych murach pracował jak kadra medyczna się sypie i ucieka… #niechjada zamkną prędzej nim otworzą…

 8. Ten szpital to trzeba zamknąć a nie powiększać. Ewentualnie cały personel i „lekarze” do wymiany

  • Święta prawda, w dodatku to jest totalna umieralnia. Na oddziałach brak mydła, papieru toaletowego, ręczników papierowych a oni chcą rozbudowywać.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas