690 680 960

Szkoła przy ul. Sławinkowskiej zostanie rozbudowana. Nowy budynek pomieści 300 dzieci (wizualizacje)

W Zespole Szkół przy ul. Sławinkowskiej powstanie 12-oddziałowy obiekt, w którym znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. Zostaną tam zlokalizowane oddziały przedszkolne, co sprawi, że w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej.

Trwają przygotowania do kolejnej dużej inwestycji oświatowej na terenie Lublina. Chodzi o rozbudowę budynku Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. Zaplanowano budowę nowego segmentu, do którego zostaną przeniesione wszystkie istniejące obecnie oddziały przedszkolne. Obecnie miasto rozpoczęło poszukiwanie wykonawcy, który zrealizuje to zadanie.

Obecnie do szkoły podstawowej przy ul. Sławinkowskiej uczęszcza 961 uczniów. W ramach inwestycji powstanie 12-oddziałowy obiekt, w którym znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. Zostaną tam zlokalizowane oddziały przedszkolne, co sprawi, że w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej.

Nowy budynek ma mieć trzy kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. Z głównym budynkiem szkoły będzie połączony łącznikiem. Jego łączna kubatura wyniesie prawie 9 tys. m3, zaś powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie.

Dodatkowo na parterze zlokalizowana będzie rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową. Budynek otrzyma prostą, nowoczesną bryłę zaprojektowaną tak, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych, zaś niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna na elewacji nadadzą całemu budynkowi lekkiego charakteru.

Jak wyjaśnia Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, rozbudowa szkoły, podobnie jak inwestycje na Węglinie i Felinie, jest niezbędna w kontekście szybko rosnącej liczby mieszkańców. Dodatkowo zlokalizowane w Zespole Szkół Przedszkole nr 86 cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem.

(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

 1. Wizualizacje i projekt wyglądają jak u studenta architektury 1 roku. Chyba wygrał wykonawca tani i dobry. Szkoda bo to duża i poważna inwestycja.

 2. były kierownik cytryny

  No normalnie wizualizacje rozkładają na łopatki:-).

 3. Oczywiście w lublinie rośnie liczba mieszkańców, średnio o ~1000… za to w całym województwie lubelskim spada o ~10 000…
  „Województwo lubelskie należy do obszarów depopulacyjnych. W końcu czerwca 2020 r. w porównaniu z rokiem poprzednim odnotowano spadek liczby mieszkańców województwa. W I półroczu 2020 r. zarówno przyrost naturalny, jak i saldo migracji ludności na pobyt stały były ujemne.”

 4. Po co budować szkoły do których i tak nie będą już uczęszczały dzieci, bo na zawsze zostaniemy z pandemią i obostrzeniami. Tak przecież mówił ostatnio Orban.

 5. Dopiero budowana, a już trzeba rozbudować. Czy planując budowę ktoś wziął pod uwagę rozrastanie się tej części miasta?

  • Oczywiście, że wzięli pod uwagę. Przecież inwestycje mają się opłacać inwestorom, więc zapewne już dawno sobie założyli, że zbudują mniejszą, potem rozbudują, to zarobią więcej.

 6. Super, ale kiedy zostanie odwołany niekompetenty dyrektor,moralna karykatura.., stosujący mobbing i pozbywających się najleprzych, fobrze wykształconych i samodzielnych pracowników ..? Kiedy władza i kuratorium posłucha rodziców, mieszkańców dzielnicy, którzy nie chcą go na tym stanowisku? Czy potrzebne są nowe fakty, sprawy i podanie nazwisk polityków chroniących tego pana. .? Nie jest autorytetem, może dla sprzątaczki i zastrasxonego personelu. Reszta odchodzi, odejdzie l, a szambo w końcu się wkleję…, a władza wie jak jest.

 7. ciekawe, czy gratyfikacja za wizualizację jest adekwatna do „piękności”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej