Sześć samochód zostało porysowanych i uszkodzonych. Trwa poszukiwanie sprawcy (foto)

Trwa poszukiwanie sprawcy bądź też sprawców uszkodzenia zaparkowanych przy ul. Startowej samochodów. W autach został porysowany lakier jak też zniszczono niektóre ich elementy.

Niemiłe zaskoczenie przeżyli właściciele samochodów zaparkowanych przy ul. Startowej w Lublinie. W sobotę wieczorem zauważyli, że ich pojazdy zostały uszkodzone. Nie były to przypadkowe zniszczenia. Wyraźnie widać było, że sprawca lub też sprawcy działali celowo rysując lakier oraz rozbijając reflektory.

O wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności. Jak się okazało, uszkodzonych zostało łącznie sześć samochodów osobowych.

Obecnie sprawą zajmują się funkcjonariusze III Komisariatu. Trwa ustalanie strat, jakie ponieśli właściciele pojazdów, jak też poszukiwanie sprawcy.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Przyznaj się Franiu. Czym cie wkurzyli?

  • Bo to niesprawiedliwe! Ja całe życie MPK i busami a tu takie bryki! Skąd mają kasę?

   • Jak się popatrzy na to jakimi brykami ludzie się poruszają, to ten czerwony mercedes z fotografii jest niedostępny dla 90% „prezesów” na fotelu w który 10 lat pierdział stary Niemiec z problemami gastycznym.
    Nie wiem dlaczego do mnie te aluzje. Wielokroć pisałem, że jak kogoś nie stać:
    -na samochód (a nie 15-letniego grata)
    -na miejsce parkingowe
    albo nie potrafi/nie ma uprawnień do kierować samochodami, to powinien poruszać się:
    -taksówkami
    -rowerem
    -komunikacją miejską,
    -UTO
    -albo niech porusza się pieszo, jeżeli jest blisko
    Nie widzę nic gorszego w poruszaniu się tymi środkami transportu. W kraju, w którym jest zarejestrowanych około 20-mln pojazdów, gospodarstwo domowe bez samochodu jest prawie niespotykane.

  • Jeżeli poruszali się tymi pojazdami prawidłowo oraz prawidłowo parkowali, to niby czym mieliby mnie wkurzyć?

   • Że ich stać a ciebie nie. Wiele osób tak ma. Chociaż tu sami się prosili – w tej okolicy miłe zaskoczenie to znaleźć swój samochód rano tam, gdzie się go zostawiło wieczorem. Z drugiej strony mieć hajs na takiego mesia, a na garaż dla niego żałować 20 czy 30 kafli to już szczyt januszostwa.

  • To po części prawda. Nie lubię samochodowych chamów. Pieszych czy rowerowych także, choć trochę mniej, bo są mniej groźni oraz to zjawiska rzadziej spotykane u tych grup niż u samochodziarzy (nawet nie wspominając o pewnych wyróżniających się pod tym względem użytkownikach pewnych marek).
   Wyjaśnij mi proszę, dlaczego mam uważać ludzi, którym ktoś uszkodził pojazdy za chamów czy prostaków drogowych? Być może to bardzo wartościowi ludzie i bardzo odpowiedzialni oraz poprawnie kierowcy. Ale tego nie wiem, więc czym i dlaczego mieliby mnie wkurzyć?

   Moja krytyka dotyczy sprawców wypadków czy innych niebezpiecznych/niepoprawnych zachowań w ruchu drogowym. Ludzi poruszających się prawidłowo (pieszo/rowerem/samochodem) pochwalam. Tak się składa, że ten Portal dotyczy sytuacji: wypadków/wykroczeń, w których trudno jest kogoś pochwalić, więc może powstać nieprawdziwy obraz tego, że krytykuję tylko dlatego, że ma samochód.
   Ale podaj mi proszę przykład, żebym kogoś skrytykowałem za niewinność?

  • Pewnie fura nie pasowała do dzielni 😉

 2. Nikt na parkingu nie miał auta z kamerką z aktywnym trybem parkingowym? Może coś się zarejestrowało: kto przechodził, w jakim kierunku, jak był ubrany, o której godzinie – będzie wiadomo czego szukać np. na monitoringu pobliskich sklepów. W dzisiejszych czasach ustalenie takich sprawców zazwyczaj jest możliwe.

 3. Kamera parkingowa i kretyn zidentyfikowany!

 4. tak będzie bo zyjemy w "panstwie prawa " oczywiście teoretycznie

  I co jak ich znajdą ? „wysoki sąd ” pogrozi palcem ” moze jakimś cudem skaze pokryć szkody …..a jak będzie naprawdę ? Ano jak zwykle ….o ile policja znajdzie sprawcę ,sąd ukaze go „grzywną i nakazem pokrycia szkód „….oczywiscie nigdy tych szkód nie pokryje …i co mu zrobią ? nic ….bo okaze się że jest nieletni ,a mamusia z tatusiem zyją z zasilku MOPS i 500+

 5. Ja bym raczej szukał na monitoringu z pobliskich Biedronek i sprawdził komu właściciele tych samochodów nie chcieli odstąpić naklejek.

 6. Może ktoś zainteresuje się tym jak te samochody tam stoją? Na chodniku i przy chodniku… Niby droga dwukierunkowa a wygląda jak jednokierunkowa…

 7. Tutaj wychodzi przyklaskiwanie naklejaniu karnych za parkowanie czy niewinne rzucenie pomidorem. Niestety ale jeżeli pisze się, że doigral sie ktoś bo źle zaparkował to dla osoby, która postanowiła ukarać kierowcę to woda na młyn. I później okazuje się, że ktoś demoluje samochody. Na Koralowej ktoś rzuca jajkami i pomidorami w prawidłowo zaparkowane samochody. Prawdopodobnie dlatego, że mieszkaniec bloku rości sobie prawo do przypadającego kawałka ulicy.

  • Też bym tak obstawiał. Podejrzewam, że ktoś całe życie w tym miejscu parkował. A teraz powstały nowe bloki. Nowi mieszkańcy. Nowe samochody. Mieszkania pod wynajem, więc po 4 samochody na mieszkanie.
   I teraz, komuś kto zawsze był przyzwyczajony, do tego, że zawsze miał gdzie zaparkować musi szukać i parkować trochę/sporo dalej.

 8. Jeśli zdjęcie na google maps jest aktualne, to przy ulicy jest świecący pustkami parking strzeżony. Na starszych osiedlach, np. na Czechowie, ludzie zapisują się do kolejki aby wynająć miejsce jak ktoś zwolni – tutaj jak widać wolą dreszczyk emocji, czy rano auto będzie stało i w jakim stanie.

  • Części ludziom się wydaje, że kupując grata należy im się darmowe, miejsce postojowe tuż pod oknem.

  • No cóz wybór nalezy do nich, zaoszczędzili na kosztach parkowania to teraz jak się sprawca nie znajdzie trochę sie wykosztują a i spać juz spokojnie nie będą. Nie wiem dlaczego kierowcy parkując na chodnikach (robią to dla wygody innych kierowców)i nie obawiają się coraz bardziej wkurzonych pieszych. Jesli chodnik nie jest szerszy niż 1,5 metra to parkować nie można na chodniku I BEZ WYJATKÓW. Samochody powinny stać zaparkowane w 100% na jezdni , a tymczasem wiekszość kierowców z uprzejmości do siebie wpycha się częsciowo na chodnik ignorując pieszych. Piesi nie godzą się na to koniec kropka.

  • nieaktualne, postawili tam blok…

  • No niestety, parking został zaorany, a w jego miejscu powstaje blok. Było wiele sprzeciwów, ale developer dopiął swego. Nikt nie oszczędza na kosztach parkowania. Nie ma gdzie parkować koło bloku jak i okolicy. Ale lepiej gadać o prawidłowym parkowaniu, jak dookoła tych miejsc nie ma. A jedyny parking zabrał developer.

   • Wiedziałem, że z ciebie dobry i wyrozumiały człowiek.
    Podaj jeszcze swój adres.
    Bo wiesz… już zaczynają się przymrozki i na działkach lub pod mostem jest coraz zimniej.
    Na noc rozłożę sobie karton do spania pod twoimi drzwiami.
    Jakoś się przeciśniesz wychodząc rano do pracy 🙂

   • No to przykra sprawa, współczuję.

  • Niestety ale w miejscu tego parkingu obecnie budowany jest blok!

 9. stary szybki i wściekły

  @Katiusza. Na miejscu parkingu o którym piszesz jest od kilku miesięcy jest nowa inwestycja deweloperska. Niestety parking który obsługiwał 3 budynki mieszkalne zostanie zastąpiony kolejnym budynkiem . O mieszkańcach nikt nie myśli, a gdzieś te auta trzeba zaparkować . Oczywiście o parkowaniu na chodnikach nawet nie wspominam, Ale trzeba też pomyśleć o mieszkańcach którzy nie są w stanie poruszać się swobodnie po chodniku. O przejeździe wózkiem , można w niektórych miejscach zapomnieć . Komuś puściły nerwy i tyle.

 10. tam sie nie parkuje , taka okolica że wszystkiego się można spodziewać

 11. To może jeszcze niech ktoś wyjaśnie dlaczego na kwałku topolowej (tam gdzie nie ma asfaltu) został wykopany rów przy posesji? Może jakiś nadzór budowlany by się tam pokazał.

 12. Mam nadzieję, że lublin112 nie skasuje komentarza z linkami do ich własnych artykułów 🙂

  09-09-2014
  https://www.lublin112.pl/ul-startowa-pozwolcie-mi-przejsc-z-wozkiem-po-chodniku-foto/

  28-11-2014
  https://www.lublin112.pl/ul-startowa-piatkowej-kontroli-strazy-miejskiej-posypia-sie-mandaty-foto/

  Jak widać od kilku lat niewiele się zmieniło.
  Może poza tym, że przybyło samochodów a ubyło miejsc do parkowania.
  Ciekawe komentarze między innymi o właścicielach samochodów, którzy parkowali na chodniku, mając wykupione miejsce na ówczesnym jeszcze parkingu.
  No i komentarz o użyciu gwoździa.
  Ktoś całe pięć lat był cierpliwy 🙂

 13. Gdyby jednak komentarz z linkami się nie pojawił to tytuły artykułów ułatwią ich odszukanie 🙂

  09-09-2014
  (…) Ul. Startowa: „Pozwólcie mi przejść z wózkiem po chodniku” (…)

  28-11-2014
  (…) Ul. Startowa: Po piątkowej kontroli Straży Miejskiej posypią się mandaty (…)

  Jak widać od kilku lat niewiele się zmieniło.
  Może poza tym, że przybyło samochodów a ubyło miejsc do parkowania.
  Ciekawe komentarze między innymi o właścicielach samochodów, którzy parkowali na chodniku, mając wykupione miejsce na ówczesnym jeszcze parkingu.
  No i komentarz o użyciu gwoździa.
  Ktoś całe pięć lat był cierpliwy 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki