Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poszli kraść na przebudowywaną ul. Fabryczną. Nie sądzili, że cały czas są obserwowani

Na gorącym uczynku zatrzymani zostali sprawcy włamania, jakie miało miejsce na terenie przebudowywanej ul. Fabrycznej. Każdy ruch mężczyzn był obserwowany przez operatora monitoringu.

W miniony weekend operator miejskiego monitoringu zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy kręcili się w pobliżu przebudowywanej ul. Fabrycznej w Lublinie. Postanowił ich obserwować. Kiedy podejrzani weszli na teren budowy i zaczęli się dobierać do kontenerów pracowników, od razu przekazał sygnał policji.

Na miejsce udali się wywiadowcy. Ustawili się nieoznakowanym radiowozem w pobliżu i czekali na dalszy ruch mężczyzn. Kiedy ci zaczęli się oddalać, natychmiast dokonali ich zatrzymania. Okazało się, że mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 35 lat ukradli sprzęty budowlane i biurowe.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi. Niebawem wyszło na jaw, że mają oni więcej na sumieniu. Kilka tygodni wcześniej włamali się do hali magazynowej, skąd skradli akumulatory i metale kolorowe. Zatrzymanym przedstawione już zostały zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

  1. Fajne chłopaki, takie nie za madre i nie za głupie. Taktyka była dobra tylko ten operator monitoringu wszystko im popsuł.

Z kraju