Szef lubelskiej policji Dariusz Działo odwołany. Jego obowiązki przejmie zastępca

W wigilię ze swojego stanowiska odwołany został Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Nadinsp. Dariusz Działo jest jednym z kilku komendantów, którzy tego dnia utracili swoje stanowiska.

W czwartek 24 grudnia nowy Komendant Główny Policji Zbigniew Maj podziękował za współpracę pięciu oficerom pełniącym wysokie funkcje w policji. Wśród nich jest Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Dariusz Działo. Do czasu nominowania nowego szefa lubelskiej policji, jego obowiązki będzie pełnił insp. Mirosław Sokal, obecnie pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego.

W tym samym czasie, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odwołał ze stanowiska Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciecha Olbrysia. Był on również związany z Lublinem, od dłuższego czasu reprezentował Komendę Główną Policji na większości uroczystości odbywających się w naszym regionie. Jego miejsce zajął mł. insp. Andrzej Szymczyk, dotychczasowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Swoje stanowiska utracili także nadinsp. Zdzisław Stopczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz nadinsp. Ryszard Wiśniewski, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Odwołany został również Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji nadinsp. Igor Parfieniuk. Do kwietnia 2013 roku był on komendantem lubelskiego garnizonu. Od tamtej pory, był pierwszym komendantem CBŚP które formalnie zostało wydzielone z KGP. Obowiązki Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji powierzono insp. Renacie Skawińskiej, Naczelnikowi warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji.

Nadinsp. Dariusz Działo jest Absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył wiele szkoleń i kursów zarówno w kraju, jak i zagranicą w tym te na rzecz zwalczania przestępczości zorganizowanej. Służbę w Policji rozpoczął w 1988 r. Od 1992 r. był zatrudniony w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, jako asystent wydziału operacyjno-rozpoznawczego, a później naczelnik zarządu Centralnego Biura Śledczego KWP w Lublinie.

W styczniu 2008 r. został zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu do spraw kryminalnych, a następnie w czerwcu 2008r. został mianowany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 2012r. był śląskim Komendantem Wojewódzkim Policji, zaś od 22 kwietnia 2013r. Komendantem Stołecznej Policji. Od września 2014 roku powrócił do Lublina, gdzie do tej pory pełnił znowu funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji.

(fot. lublin112)
2015-12-25 08:00:58

Zobacz również

46 komentarzy

 1. Pis obsadza stołki swoimi głowami

  • Dlaczego mnie to nie dziwi ?

  • czyli co?wprowadzają kolesiostwo.

   • Jakie kolesiostwo?! Wprowadzają, a i owszem, ale „braterstwo” w Chrystusie 😉
    Chociaż wydaje się, że pan na fotce wystarczająco dobrze ręce składa, a wcześnie podczas różnych uroczystości czysto resortowo policyjnych, zawsze dbał o zaproszenia dla kościelnych oficerów (dawniej: biskupi).

    • mają takie prawo więc odwołują i nawet zapowiadali z tego co pamiętam, a dokładniej Błaszczak to powiedział, że będą odwoływać byłych pracowników służb PRL, chodzi o tych co służyli w MO. Tylko pytanie dlaczego tyle lat trzeba było czekać, żeby pogonić POstkomunistów? 🙂

     • Jakich postkomunistów? Co ty człowieku za pierdy opowiadasz. Jak Działo rozpoczynał prace w policji jako młody chłopak 1988r pewnie jako krawężnik, więc co on ma wspólnego z PRLem. Ja rozumiem, że wg. twojej teorii teraz komendantem zostanie jakiś szczeniak bez doświadczenia byle urodzony po ’89. A może tak jak po akcji antoniego ludzi bez doświadczenia wysyłali na zwiad do afganistanu.Sami obsadzą stołek zomowcem tylko „nawróconym” z pisu.

     • Gregu za PRLu profesorem można było zostać bez matury, oficerem również… „Akcje” Antoniego to nie te służby, poza tym za dużo filmów oglądasz, lepiej poczytaj kogoś innego niż Sowę

 2. Była policjantka

  To było jasne jeszcze niech błaszczak zajmie sie innymi.tylko że krzwdy im nie zrobi tak jak mi bo emerytury będzie więcej niż zarobków tak jak u mnie życie spokojne.

  • bo nie może im odebrać emerytury, a swoją droga faktycznie powinni dostawać takie emerytury jak zwykły człowiek i to maksymalnie, bo służąc w aparacie komunistycznego terroru to nic nie powinni dostać

 3. co to za czystki w Policji?

 4. Jak przedmówca napisał – zaczyna się! W Wigilię – jakim ch#jem trzeba być, żeby tak traktować ludzi. Elektorat pisowskich k#rew niebawem będzie mógł iść się pomodlić żeby miał jak i za co żyć – bo wszystkich wykończą.

 5. Czas na sanepid powiatowy i wojewódzki 🙂

 6. W pełni ma do tego prawo wygrali wybory. Poprzednia władza postępowała w podobny sposób. Nawet posunęła się dalej przejmując władze lokalną w niejasny sposób. Czytając artykuly słuchając paplaniny w mediach i strasznie ludzi nową władza mam przekonanie że PiS idzie w dobrym kierunku i jest coś na rzeczy skoro najwięcej krzyczą goście oderwanio od koryta. A jeszcze bardzie mnie umacnia w przekonaniu jak się pienia lewacko-pejsiaste środowiska Zachodniej Europy. Nie głosowałam na PiS ale wierze że zaczną słuchać ludzi o narodowych poglądach a skorumpowana prasa i media przez poprzednią władze przestanie pokazywać,straszyć obywateli ruchami prawicowymi.

  • ZGADZAM SIE!

  • Nikt nie odbiera PISowi prawa do rządzenia. Jednak jak jest się chamem i gburem to się chamstwa nie dostrzega, a chamstwo staje się normą. Piszesz o skorumpowanych mediach. Co powiesz na to że obecne reżimowe media typu TV Trwam, TV Republika czy inne wynalzki są skrajnie nieobiektywne chocby poprzez niezapraszanie politykow innych opcji. To już nie jest dziennikarstwo a propaganda. Media dla półgłówków którzy nie chcą myśleć tylko słuchać tego co chcą usłyszeć. Zero krytycyzmu, tępe posłuszeństwo. Traktuj ludzi tak jakbyś sam/a chciał być traktowany. Też byś chciał dostać takie życzenia Bożonarodzeniowe ? PISowi poprostu brak ogłady a wbite w łepetynę przeświadczenie o swojej słuszności nie pozwala na jakakolwiek refleksję. Zauważ ze duza czesc poslów PISu, delikatnie powiedziawszy to sa popychadla. Mierny, bierny ale wierny i jak trzeba to pojedzie wyuczoną wiązanką o korycie o sprzedajnych mediach o niemcach o żydach. Takich ludzi trzeba zeby mało myśleli a robili co im się każe.

   • j.a.k. z TV Trwam masz rację typowe źródło szerzenia nienawiści i dzielenia Polaków ale zagrywka odchodzącej władzy z TK to już przesada. Zresztą wg mojej opinii i moich znajomych są osoby którym zależy na destabilizacji Polski PO też było i jest partia ślepo wykonywujaca zalecenia Brukseli, wybór nieudacznika i największego emigranta zarodkowego na przewodniczącego UE też było podyktowane podporządkowaniem sobie władzy w Polsce i kontroli nad krajem. Słowa posła w knajpie u Sowy że państwo Polskie istnieje tylko w teorii nie były bez pokrycia. Ścisle kierownictwo PO dobrze wiedzialo kto pociąga za sznurki i kto wydaje im polecenia. Nie ulega wątpliwości że działali na szkodę państwa Polskiego i Polaków.

 7. Mietek z tabletek

  A co PO to pisowcami obsadzał stanowiska hahahah głupie lemingi czekam na komentarze wkurzonych PO

 8. Wiklinowy nocnik

  pis szybko działa haha

  • Swawolnik lubelski

   Nooo, aby patrzeć jak uchwalą wymóg ściągania nakryć głowy na 50 metrów przed zbliżającym się „bratem w Chrystusie” ubranym w gustowna, czarną midii, jak w czasie wojny byli to zobowiazani czynić Żydzi na widok eSS’mana. 😉
   Chociaż ze względu na to, że większość owych „dobrodziei” porusza się samochodami, może tak źle nie będzie.

 9. Borys (oryginał)

  Zwalniać ludzi w Wigilię? Mam nadzieję, że PiS wywalając z pracy życzył Wesołych Świąt? A może wręczył wymówienia podczas łamania się opłatkiem?

  A tymczasem o 3:47 w Wigilię, wśród nocnej ciszy głos się rozchodził: „Kto z senatorów jest za przyjęciem nowelizacji?”

  Cóż, obiecali prezent prezesowi na święta i dotrzymali słowa…

 10. Zapowiadali że milicja nie będzie rządziła w Polsce.I wszystkich byłych UB nie będzie w policji.

  • Duszpasterz ostateczny.

   Nooo, mnie też to wygląda na „krucjatę” ojców Jarka Wielkiego i Tadeusza z Torunia

 11. Och jeju jakie to straszne, jakie to okrutne! Czemu się dziwicie? Przecież to normalne i naturalne, że tak się stanie. POwce powsadzali swoich na stanowiska to PISowce robią teraz czystke i wsadzają swoich, takie są prawa natury i jest to normalne. Ale czemu nikt nie wspomni ile taki komendant dostanie odprawy? no czego? Po przegranych wyborach przez Komora to Kopaczowa wiedziała co się szykuje i zabezpieczyła się zwiększając odprawy kilkukrotnie. Zabezpieczyli się POwce i to nieźle, banda złodziei

 12. W końcu wymiana bojówek PO 🙂 Ale kwik, ale skowyt, pewnie wstąpią do KOD-u(czyli wiernych PO, które utraciły swoje stanowiska). Partia PO, która nie może pogodzić się z miażdźącą przegraną w wyborach i która okradła mnie z oszczędności z OFE dzięki wyrokowi ludzi broniących ich interesów -> TK.

 13. może w końcu dadza na ten stołek kogoś kto bedzie szanował tych szarych chłopaków którzy ciężko pracują na co dzień na ulicy narażając karków i mają po 11lat służby na 3ecich grupach i po 200zł dodatku służbowego

 14. może w końcu coś drgnie z płacami które są zamrożone tyle lat.bo przecież policjant nie może domagać się swojego i nie może strajkować jak inne grupy zawodowe.państwo woli płacić olbrzymie kary do unii za niewypłacanie dodatku antykorupcyjnego zamiast dać te pieniądze ludziom żeby wiedzieli za co nadstawiają karku na codzień

 15. na jego miejsce wejdzie fanatyk PISu co ma się za chrześcijanina a jest gotów zabić za to , albo zlinczować kogoś na ulicy za to że może inaczej myśleć , płytka to wiara niestety raczej narzędzie do dojscia do władzy
  wkrótce swiat się od nas odwróci ,brawo Jarosław
  sam chodzę do kościoła ,ale to farbowany lis dla mnie

  • Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

   Obyma rencyma popieram Twój światły wywód „minnotaur’ze” – dodać jednak należy, że na tak eksponowanym stołku jak Komendant Wojewódzki Policji, obecnie „poczebne” będzie posiadanie nie tyle wiedzy fachowej, a papiórek z ukończenia jedynie słusznego KUL wraz z certyfikatem o umiejętności posługiwania się kropidłem i mamrotania zaklęć, oraz błogosławieństwem samego ojca Narodu Jarosława Wielkiego (155 cm w kapeluszu). A kto wie, może nawet i ojca Tadeusza z Torunia, że nie wspomnę o Radio Maryi, nie zawsze dziewicy.

   • Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

    Zapomniałem…
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

 16. Panie „konkretny”, zgłoś się do lekarza od głowy. Takie były czasy. Pewnie pobierałeś nauki u prof. Bendera.

  • Ależ dziadku! – Zważ na to że pan Armata jest w takim wieku, że wtedy gdy istniała „bohaterska” Milicja Obywatelska mógł już być owym „bohaterem”, tak więc pan jakże „konkretny”, może mieć rację, że Policja za pomocą Wszechwładnego i obecnie nam panującego Jarosława Wielkiego (1,55 m w kapeluszu), oraz kierowanego zdalnie pana Prezydenta (dla przyjaciół „Duduś), może być oczyszczana zarówno z pozostałości po MO, jak i nieumiejących się domyśleć kto to jest ten „Ojcze Nasz”.

 17. Wreszcie,już dawno to powinni zrobić,super prezent na święta dla Policjantów.

 18. Zapomnieli napisać że był z niego kawał „wuja” (w święta nie urzywam słów wulgarnych)

  • Używam miało być. Przepraszam ale tak mnie podjarała ta informacja że zapomniałem o ortografii

 19. Może skończą się założenia mandatowe założone przez stary aparat władzy, widoczny na ulicach od Komitetu Centralnego Ruchu Drogowego z Zana. Oby… Chwałą na wysokości a drżenie pieskom na niższości a pokój ludziom na Lubelskiej ziemi!

 20. Odpowiedź, dlaczego odwołali Komendanta jest bardzo prosta. Otóż Pan Komendant ma w swoim życiorysie pracę w CBŚP, co dla obecnej władzy jest nie do przyjęcia z uwagi na „kosę”, którą ma PiS (a głównie Mariusz Kamiński) z Pawłem Wojtunikiem (ostatnio szefem CBA, a wcześniej CBŚ). Dlatego „czyszczą” wszystkich, którzy przewinęli się przez CBŚ/CBŚP. Głupota PiS zaczyna mnie porażać.

 21. Wreszcie ktoś wymiata śmieci ?

 22. Najlepsze jest to że działo skacze z urzędu na urząd.Zamiast utrzymać sìę na jednym stanowisku do końca kadencji.Gra polityczna najwyższych szczebli rozgrywa się na podwórkowej drabinie.Komendant ma wpłynąc na setki podwładnych.A pobory komendantów są na poziomie sejmowych lub większe.

 23. Spokojnie spokojnie … PISakom odbije się to czkawką. Po pierwsze to JUŻ przysłużyli się wystarczająco, aby zapisać się „właściwie” na kartach historii, a po drugie – przy następnych wyborach, bez względu na to kiedy one będą – do urn będą ustawiały się kolejki.

 24. Policja miała być a polityczna. Pisowce precz łapy od służb !!!!!!!!!!!!. Na pewno nowy komendant z PiS zrobi ,że Lublin będzie bardzo bezpiecznym miastem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach