Syn poszukuje świadków potrącenia ojca. Są niespójne wyjaśniania

Pod koniec grudnia na ul. Nowy Świat w Lublinie został potracony rowerzysta. Zeznania uczestników zdarzenia różnią się od siebie.

We wtorek 23.12.2014 na przejściu dla pieszych na ul. Nowy Świat w Lublinie doszło do potrącenia rowerzysty. Po godzinie 7 rano kierujący skodą, jadąc w stronę ul. Kunickiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił rowerzystę. Mężczyzna znajdował się już na końcu przejścia. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Poszkodowany trafił do szpitala.

Pisaliśmy o tym tutaj: Ul. Nowy Świat/al. Smorawińskiego: Dwa potrącenia rowerzystów na przejściach dla pieszych

Ze względu na rozbieżności w zeznaniach syn poszkodowanego apeluje do świadków wypadku. – Poszukuję świadków tego zdarzenia ze względu, że kierowca wraz z swoim pasażerem wymyślili historię, która ma na celu odwrócić sytuację, że tata przejeżdżał rowerem przez przejście, co jest bzdurą. Od początku było podkreślane, że on ten rower przeprowadzał – wyjaśnia pan Krzysztof.

Okazuje się również, że mężczyzna w ostatniej chwili ratował się przed potrąceniem. -Tylko z przytomności wskoczył na rower jak na hulajnogę w ostatniej chwili próbując uciec spod rozpędzonego samochodu. Nie udało się to jednak i doszło do potrącenia – dodaje pan Krzysztof.

Apelujemy do wszystkich świadków zdarzenia o kontakt z panem Krzysztofem. Nr tel. 783 991 993

(fot. lublin112)
2015-01-03 21:54:06

31 komentarzy

  1. Nie obstawiaj bo nie jestes od tego. Nie wypowiadaj się bo nie widziałeś zdarzenia. Krótko mówiąc w dupie byleś uja widziałeś. A skoro obstawiamy to ja obstawiam ze staną byś na tych pasach i patrzył jak jedzie w Ciebie samochód jak to 90 % pieszych. Wiem z doświadczenia bo nie wysiadam z samochodu praktycznie… Tu chłop przynajmniej jakos się ratował. Btw jesli kierowca ma za grosz kultury to przepuści pieszego taka prawda. Żal z was co siedzicie tu i piedolicie kacapoły zamiast zająć się swoim często nie udanym życiem;)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021