Sygnał od Czytelnika. „W samochodzie zaparkowanym przy ulicy mieszka mężczyzna” (zdjęcia)

W jednym z pojazdów zaparkowanych w centrum Lublina mieszka mężczyzna. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

Na ul. Ruskiej w Lublinie codziennie stoi zaparkowanych kilkadziesiąt pojazdów. Jedne wzdłuż ulicy, inne na parkingach. W jednym z nich mieszka bezdomny mężczyzna. O sprawie poinformował nas Czytelnik. Byliśmy na miejscu potwierdzić to zgłoszenie.

Faktycznie w zielonym aucie marki Rover od jakiegoś czasu przebywa starszy mężczyzna. Wewnątrz pojazdu ma swój cały dobytek. Od strony ulicy auto wygląda jak każde inne zaparkowane w tej części miasta, jednak od strony chodnika widać, przez wybitą szybę, że ktoś w nim przebywa.

W rozmowie z naszym reporterem, mężczyzna potwierdził, że nie ma gdzie mieszkać, a w aucie od jakiegoś czasu przebywa za zgodą właściciela. W środku pojazdu znajdują się ubrania, jakieś jedzenie, papierosy, ogólnie panuje nieład. Przednie okno w drzwiach częściowo zakrywa kurtka. Auto stoi w miejscu, które codziennie mijają setki podróżnych. W sumie nikt bardzo nie zwraca uwagi na mężczyznę siedzącego na tylnej kanapie w zaparkowanym aucie.

Służby miejskie wiedzą, że mężczyzna tam przebywa. Zapytany, czy ktoś mu pomaga, odpowiedział, że nie, ale chętnie przyjąłby pomoc i nie mówił tutaj o pieniądzach.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Nie bardzo rozumiem, że „chętnie przyjąłby pomoc” a nikt mu nie pomaga. Przecież są noclegownie, Brat Albert, inne rodzaje pomocy. Więc w czym problem?

 2. Auto stoi w miejscu do tego nie przeznaczonym tj. na pasie wyłączonym z ruchu a nie na parkingu, powinno już dawno zostać usunięte na koszt właściciela. No ale po, co niech szpeci okolice.

  • Państwo teoretyczne z grupą Świętych Blaszanych Krów, które robią sobie w mieście co tylko chcą, bo nikt na to nie reaguje. Pojazd miesiącami stoi na powierzchni wyłączonej i nikt z tym nic nie robi.
   Żeby było jeszcze śmieszniej, to wystarczy udać się pod komisariat drogówki na Zana, żeby na własne oczy zobaczyć jak jest przestrzegany zakaz parkowania na trawnikach. Najciemniej pod latarnią.

   • Dokładnie zrobili parking tyle że nikt nie przeliczył jego pojemności. Droga dojazdowa do komisariatu już jest zablokowana na jednym pasie.Tera parkujo na trawie.Brawo , wzór do naśladowania

  • nie masz nic lepszego do roboty esteto od 7 boleści? Masz jakąś konkretną radę dla tego czlowieka czy jedynie taką z którą nikt nie wie co ma zrobić? Filozofy zza komputera….

 3. SM na pewno przejeżdżała obok ale po co ruszać, prawda. Zero zaangażowania.
  Zapraszam na Balladyny 10 z tyłu dawnej apteki stoi 4 wraki na znalezionych tablicach i to od kilku lat. Sprawa zgłaszana i nic. Ile takich wraków trzeba aby się zainteresowały służby. Właściciel , osiedlowy zbieracz gratów jeżdzi ciemnym saabem kombi DW196 coś tam bez OC . Następne jego auto stoi w centrum osiedla Słowackiego też Saab kombi też bez OC . UFG i Policja do roboty od czego jesteście?

  • harry potem nie rozumiesz, jakbys mial saaba…. też być pewnie inne wraki na czesci kupowal 😀

 4. Wóz Drzymały, swoją drogą to ktoś z SM powinien polecieć ze stołka, że auto stoi tyle czasu w miejscu niedozwolonym.

 5. niedługo zrobią jak hanka w wawie, że Ty jako właściciel zadzwonisz po złomiarzy, zabiorą, wywiozą i dadzą parę stówek ale jak zrobi to miasto na zgłoszenie do funduszu ochrony środowiska to zarobi pomoc drogowa 500zł i miasto dostanie ze złomu kolejne 500zł i 8000zł za ochronę środowiska w mieście!

 6. Zobaczymy co zrobią służby. Słynna Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostała zgłoszenie.

 7. jak właścicielowi auta nie przeszkadza to co wam ? A za parkowanie na powierzchni wyłączonej to inna bajka i nic bezdomnemu do tego

 8. Państwo PIS napewno pomoże przecież dbają o biednych….

 9. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Konfitura zamiast „uprzejmie donosić” o mieszkającym w samochodzie człowieku, może by mu kupił albo chociaż wynajął mieszkanie, skoro tak go wzrusza jego los? Nie? No pewnie że nie. Biedę trzeba denuncjować i kryminalizować, a nie pomagać. Mieszka w samochodzie, to go sfotografuję, podp_ierdolę komu trzeba i niech się wstydzi. Po co z nim rozmawiać, pytać, w jaki sposób można by mu pomóc?

  Lepiej nastrzelać fotek i zrobić aferę.

  • Chodzi o to, że normalnie jak w tym miejscu zostawi się samochód to dostaniesz kwita ewentualnie odholują a tu mało że źle zaparkowane to z wkładką 😀

 10. Gratów na Balladyny się nie czepiajcie! kiedyś obudziłem się na fali obok Leclerca – i tak szukałem drogi do domu, że się przespałem w tym właśnie Saab-ie. Dzięki temu nad ranem o piątej bardziej świadom – wiedziałem jak trafić do domu. Darmowy hotel, nic mnie nie pogryzło – dziękuję! ; )

 11. Straż potrafi zganiać handlujące kobiety z chodnika z Ruskiej,a ten samochód to dla nich za gruba robota…..Skoro przychodzą na targ ,to samochodu nie widzą źle zaparkowanego????Po co oni są ,komu służą jakie mają obowiązki????

 12. Muzea macie dach nad łbem pustym bo mam takie wrażenie o tych co piszą to co wam przeszkadza bezdomny w samochodzie nie waszym oj nie wiecie co was czeka może i wy kiedyś będziecie pragnąć takiego miejsca oj nie wiecie

 13. Państwo chętne pomagać braciom z ukrainy.a swoich obywateli używa do płacenia podatków.

 14. Ten człowiek przyjmie pomoc w postaci codziennej dostawy Jabłuszek Sandomierskich lub gruszek Ew w ostateczności Nadwiślańskie Black Kurant i inne Zakazane Owoce

 15. Straż miejska zakłada blokady gdzie może, Ale tutaj auto na pasie wyłączonym z ruchu i nie odholowane? Kpina

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online