Sygnał od Czytelnika. „W samochodzie zaparkowanym przy ulicy mieszka mężczyzna” (zdjęcia)

W jednym z pojazdów zaparkowanych w centrum Lublina mieszka mężczyzna. O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników.

Na ul. Ruskiej w Lublinie codziennie stoi zaparkowanych kilkadziesiąt pojazdów. Jedne wzdłuż ulicy, inne na parkingach. W jednym z nich mieszka bezdomny mężczyzna. O sprawie poinformował nas Czytelnik. Byliśmy na miejscu potwierdzić to zgłoszenie.

Faktycznie w zielonym aucie marki Rover od jakiegoś czasu przebywa starszy mężczyzna. Wewnątrz pojazdu ma swój cały dobytek. Od strony ulicy auto wygląda jak każde inne zaparkowane w tej części miasta, jednak od strony chodnika widać, przez wybitą szybę, że ktoś w nim przebywa.

W rozmowie z naszym reporterem, mężczyzna potwierdził, że nie ma gdzie mieszkać, a w aucie od jakiegoś czasu przebywa za zgodą właściciela. W środku pojazdu znajdują się ubrania, jakieś jedzenie, papierosy, ogólnie panuje nieład. Przednie okno w drzwiach częściowo zakrywa kurtka. Auto stoi w miejscu, które codziennie mijają setki podróżnych. W sumie nikt bardzo nie zwraca uwagi na mężczyznę siedzącego na tylnej kanapie w zaparkowanym aucie.

Służby miejskie wiedzą, że mężczyzna tam przebywa. Zapytany, czy ktoś mu pomaga, odpowiedział, że nie, ale chętnie przyjąłby pomoc i nie mówił tutaj o pieniądzach.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

  1. Straż potrafi zganiać handlujące kobiety z chodnika z Ruskiej,a ten samochód to dla nich za gruba robota…..Skoro przychodzą na targ ,to samochodu nie widzą źle zaparkowanego????Po co oni są ,komu służą jakie mają obowiązki????

  2. Muzea macie dach nad łbem pustym bo mam takie wrażenie o tych co piszą to co wam przeszkadza bezdomny w samochodzie nie waszym oj nie wiecie co was czeka może i wy kiedyś będziecie pragnąć takiego miejsca oj nie wiecie

  3. Państwo chętne pomagać braciom z ukrainy.a swoich obywateli używa do płacenia podatków.

  4. Ten człowiek przyjmie pomoc w postaci codziennej dostawy Jabłuszek Sandomierskich lub gruszek Ew w ostateczności Nadwiślańskie Black Kurant i inne Zakazane Owoce

  5. Straż miejska zakłada blokady gdzie może, Ale tutaj auto na pasie wyłączonym z ruchu i nie odholowane? Kpina

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!