Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Takie wyprzedzanie może doprowadzić do tragedii na drodze (wideo)

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie z drogi wojewódzkiej nr 835. Widać na nim kierowcę, który swoim zachowaniem, stworzył duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 835 na trasie Tarnogród – Biłgoraj. Jak relacjonuje nasz Czytelnik, od którego otrzymaliśmy nagranie, kierowca pojazdu osobowego postanowił wyprzedzić na skrzyżowaniu prowadzony przez niego pojazd.

Następnie kierujący osobówką kontynuował jazdę po przeciwległym pasie ruchu, aby wyprzedzić jeszcze kolejny pojazd.

Na drodze wojewódzkiej nr 835 dochodzi, co jakiś czas do zdarzeń drogowych. Także takich, które są tragiczne w skutkach. Zachowanie widoczne na nagraniu może być przyczyną groźnego wypadku.

Wideo ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Krzysztof – dziękujemy!)

15 komentarzy

 1. Jeśli głosował na dudę to może. W końcu wszyscy widzieli jak ludzkie pany jeżdżą przed wyborami.

 2. Jakość obrazu z tej cam. „robi” wrażenie ; ) No ale pilot Mustanga też się w tańcu nie p. Pełno takich idiotów na drogach niestety.

 3. Hej czytelnicy i lublin112. Proszę Was o pomoc!!! W dniu wczorajszym zgubiłam telefon Samsung A6 w czarnym etui. Prawdopodobnie w okolicach Starego Miasta lub deptaku. Proszę o pomoc. Dla znalazcy symboliczna nagroda. Proszę o kontakt przez redakcję lub forum

 4. Kolega nowy w ciężarówce? Takie zdarzenia (i gorsze) są na porządku dziennym. Nie raz będziesz spier**** na pobocze (jak będzie ci szkoda ciężarówki) bo szybki i wściekły postanowi wyprzedzić na zakręcie…
  Głupota i brak predyspozycji do kierowania pojazdami króluje na drogach. I tego jest wpisdu….

 5. Co w przypadku gdy pojazd nagrywający skręcałby w prawo, a pojazd z prawej z podporządkowanej chciałby skręcić w lewo? Dochodzi do kolizji (z tym co wyprzedza) i czyja wina? Obaj złamali przepisy, bo jeden wyprzedza na skrzyżowaniu, a drugi nie ustąpił pierwszeństwa? Czy raczej wina tylko tego co wyprzedza na skrzyżowaniu i tylko jego?

  • Włączający się do ruchu ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim. W przypadku kolizji to on jest winny. Wyprzedzający dostaje mandat za swoje wykroczenia – podwójna ciągła, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Gdy jest nagranie zdarzenia towarzystwo ubezpieczeniowe może uznać zachowanie wyprzedzającego za „przyczynienie się” do zaistnienia wypadku/kolizji i późniejszym odszkodowanie.

 6. Do mięt. Na 100%współwina

 7. zawsze mi zal tych głąbów co piszą na temat słabej jakosci nagrania …ich male móżdzki po prostu nie pojmują tak prostych rzeczy ,że jakosć publikowanego gdzieś tam w necie nagrania ,nie musi i zwykle nie ma nic wspólnego z jaoscią orginału

 8. Wiejski Playboy

  …,,kierowca pojazdu osobowego postanowił wyprzedzić na skrzyżowaniu prowadzony przez niego pojazd”..
  Brawo dla wiejskiego kronikarza!!!
  Oczyma wyobraźni zobaczyłem Scooby Do, który przebierając łapami zostawia w tyle swój ponad…

Z kraju