Sygnał od Czytelnika. Na ul. Leszczyńskiego kolejny dzień leżą śmieci (zdjęcia)

Pomimo zgłoszenia problemu służbom miejskim na ul. Leszczyńskiego kolejny dzień leżą worki ze śmieciami. Część już uszkodziły ptaki, część zaś przemieścił silny wiatr.

O problemie powiadomił nas Czytelnik, który nie uzyskał pomocy w tej sprawie ze strony straży miejskiej. Worki z odpadami leżą na jednym z trawników przy ul. Leszczyńskiego.

– Piszę do Państwa, ponieważ nie mogłem uzyskać pomocy ze strony straży miejskiej. Liczę na to, że z pomocą redakcji uda się zainteresować sprawą odpowiednie służby. W poniedziałek rano idąc do pracy zwróciłem uwagę, że na ulicy Stanisława Leszczyńskiego na wysokości skrzyżowania z ulicą Czechowską na pasach zieleni po obu stronach jezdni leży około 20 worków śmieci. Wtedy zignorowałem ten fakt licząc, że w dzień jakaś służba zainteresuje się tą sprawą – nic bardziej mylnego. Wracając z pracy w granicach godziny 15 zorientowałem się, że śmieci w dalszym ciągu znajdują się tam gdzie były rano. Ich stan był nawet gorszy, ponieważ zainteresowały się nimi ptaki. Zadzwoniłem wtedy do straży miejskiej i przedstawiłem całą sytuację. Dyspozytor przyjął zgłoszenie ale zaznaczył, że dzisiaj niczego nie uda się ustalić, bo jest już po godzinie 15 – relacjonuje pan Marcin.

Wczoraj po południu śmieci nadal leżały w tym samym miejscu. Czytelnik zrezygnował z ponownego kontaktu w tej sprawie ze strażą miejską.

– Dzisiaj to jest 31 marca wracając z pracy około godziny 16 zwróciłem uwagę, że śmieci w dalszym ciągu są na wcześniejszym miejscu. Zrezygnowałem z telefonu do straży miejskiej, ponieważ było już po 15. Wtedy też zdecydowałem się napisać do Państwa. Moją intencją nie jest to, żeby strażnicy miejscy pozbierali te śmieci, ale żeby zainteresowały tą sprawą odpowiednie służby, a w razie potrzeby policję – ktoś te śmieci musiał wyrzucić na trawnik – dodaje pan Marcin.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Mógł posprzątać zamiast pisać do lublin112

 2. oczywiście kiedy pan marcin rzuca peta na chodnik albo pluje śluzem odpłucnym to wtedy jest ok.

 3. Jakiś miastowy śmieć naśmiecił.

 4. Sprawę zgłosił święty co się nazywa hipokryta……

 5. Trochę tych śmieci jest. Ludzie sięgają dna. Szkoda im kasy żeby zapłacić za wywóz z własnej posesji. Nie masz kasy na ogarnianie takich spraw to zrezygnuj z wygód i zamieszkaj w bloku gdzie stawki są mniejsze.

 6. Panie Marcinie, skoro tam pan mieszka to są pańskie śmieci. Ja nie przyjechałem z Kraśnika i ich tam nie porzuciłem. Proszę sprzątnąć

  • Antoni a jeśli śmieci leżą w Kraśniku to skoro Pan tam mieszka to proszę posprzątać w Kraśniku śmieci które leża obok koszy a nie siedzisz na necie i piszesz durne komentarze.

 7. Jak czytam co niektóre komentarze ,to muszę stwierdzić ze ludziom sie już zupełnie w tych głowach popier….liło ,pytanie czy to efekt tego co się dzieje ,czy po prostu spoleczeństwo idiocieje

 8. Wydaje mi sie, ze smieci pochodza z Kirkutu. Ktos tam sprzatal w ostatni weekend i worki zostawil przy kracie.

 9. Smieci zostaly zabrane

 10. Najprościej jest zapłacić za wywóz śmieci żeby mieć potwierdzenie potem je gdzieś podrzucić żeby się nikt nie czepiał że źle posegregowane. W całym kraju powinny być jednakowe stawki i podział na frakcje suchą i mokrą a resztę powinni robić specjaliści a tak to płacić trzeba coraz więcej a z odpadami latać :z tym do śmietnika , z tym do punktu zbiórki selektywnej a z tym do apteki a jak olej z silnika to nie wiadomo gdzie.I jeszcze powiedzą że żle posegregowane ale nikt producentów nie zobowiązał do oznaczania gdzie jego opakowanie powinno trafić. Więc prościej wszystko razem w piec , do lasu albo gdzieś podrzucić. Idzie wiosna będą ogniska na ogródkach. A potem skąd ten smog? I tak działa ustawa o utrzymaniu czystości.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach