Sygnał od Czytelnika. Dlaczego dochodzi do wypadków na rondzie im. Mohyły? Odpowiedź jest w tym nagraniu (wideo)

W poniedziałek na rondzie im. Mohyły doszło do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia drogowego. Nagranie naszego Czytelnika pokazuje, co jest jedną z głównych przyczyn wypadków w tym miejscu.

W ciągu roku na rondzie im. Mohyły dochodzi do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Jedne kończą się na strachu i drobnymi uszkodzeniami pojazdów, inne z kolei pobytem poszkodowanych osób w szpitalu.

Głównym grzechem popełnianym przez kierowców jest wjeżdżanie na rondo w momencie, w którym znajdują się na nim pojazdy. Wymuszenie pierwszeństwa w tym miejscu sprawia, że po chwili służby ratunkowe mają ręce pełne pracy, a rondo korkuje się na kilkadziesiąt minut.

Nadesłane przez naszego Czytelnika nagranie pokazuje, co jest główną przyczyną zdarzeń w tym miejscu. Jemu udało się w porę zahamować, przed przejeżdżającym przed samą maską pojazdem. Ku przestrodze!!!

(Data w rejestratorze jest niewłaściwa)

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Ten film pokazuje JAK dochodzi do wypadków, a nie DLACZEGO.

  • Dlaczego? Dlatego, że kierowcy wymuszają pierwszeństwo. Tego chyba nie trzeba tłumaczyć ;).

   • Pół prawda.
    Reszta, jest taka, że Ci z pierwszeństwem jadą tak jakby nie brali obecności innych na drodze. Innych użytkowników, którym zawsze coś się może „pomylić”. Nie chcę bronić tych, co nie powinni mieć prawa do kierowania samochodami, ale wszyscy muszą brać pod uwagę i takich uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo to wspólna sprawa i wspólny interes nas wszystkich.
    Zasady pierwszeństwa przejazdu powstały po to, żeby ruch był bezpieczniejszy oraz płynniejszy, a nie po to, żeby jedni udowadnia coś tym drugim. Tym z pierwszeństwem powinno zależeć na unikaniu zderzenia dokładnie tak samo jak tym bez pierwszeństwa.

    • co ty chłystku bredziesz? Znak poziomy usytąp, znak pionowy ustąp, nie wspominając o tym, że wjeżdza na skrzyżowanie w ruchu okrężnym bez sygnalizacji. Cham z subaryny dostał zielone pod tarasami to pomyślał, że następny dopiero doswietlacz pod stodoło-garażem. Z urzędu powinien nie mieć prawka na 3 m-ce i doszkolenie w wordzie.

    • Franiu, idpocznij

    • Chyba się zagalopowałeś. Nie po to ustalono zasady ruch drogowego, aby rozglądać się na zielonym i ustępować na drodze z pierwszeństwem….

   • Owszem, trzeba tłumaczyć – jeżeli w miejscu X dochodzi do większej liczby wypadków niż w położonych w tym samym mieście miejscach A, B i C, to może jednak nie z kierowcami coś jest nie tak, tylko z miejscem X.

    • Tak samo może pisać osoba przechodząca na przejściu. Nie wystarczy mieć racji, trzeba również starać się przeżyć w tej „miejskiej dżungli ” i nie dać się zabić, czy też nie oddawać samochodu mechanikowi do naprawy a samemu być bez niezbędnego środka lokomocji.
     Muszę zgodzić się tym razem z „Franiem” . Obowiązek bezpiecznej jazdy dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno tych co nie mają „pierwszeństwa” jak i tych co mają „pierwszeństwo”. Wystarczy tylko patrzeć i przewidywać co się może stać za chwilę. No, chyba że ktoś chce koniecznie wyremontować za czyjeś pieniądze swojego :grata” lub szybko znaleźć się na sali zabiegowej w szpitalu.

 2. Ja mam za pół metra pszenicy...

  O czym tu się rozpisywać 80% „kierowców” w mieście ma pj za smalec i pół świni… Żeby byli sami na drodze będzie dochodzić do kolizji z udziałem innych samochodów… @[email protected]

 3. Nie bywałe. Naprawił świat. Już teraz nic nie będzie takie samo.

  • Szkoda, że nie naprawił twojej znajomości języka polskiego. Pisze się „niebywałe”, a nie „nie bywałe” 🙂

 4. Wincyj rejestracji typu LUB i LLB niech tamtędy jeździ to na pewno wypadków będzie mniej…

  • To weź wychodź na środek ronda jak zobaczysz LUB czy LLB i mów żeby nie przejeżdżali, naprawisz świat kolego

  • zgadza sie
   sam byłem swiatkiem jak prowincxjusz sie wpieprzeł

  • Wy się cieszcie, że tak mało tam macie LLU.

  • Ale masz pecha, bo nagrywajacym był LUB. I patrz, jak w mordę strzelił LUB myślał za kierownicą i uniknął zderzenia. Idąc twoim tokiem myślenia to jesteś zwykłym koniostrzepcem siedzącym przed komputerem i nie mający żadnej wiedzy ale wypowiadający się.

  • Ooo, śmiem twierdzić, że ty w ogóle rzadko bywasz uczestnikiem ruchu drogowego, a jeśli już to co najwyżej pieszym, skoro kierujesz się w swojej argumentacji zarzutami wobec LUB, LLB, etc. Gdybyś jeździł po mieście, to byś z łatwością zauważył, że literki na tablicy rejestracyjnej nie mają znaczenia, bo najważniejsze jest to, co kierowca ma w głowie. A w przypadku polskich kierowców jest to kwestia wielce problematyczna, bo odpowiedzialność i wyobraźnia to pojęcia nierzadko kompletnie obce kierującym, pieszym, rowerzystom i hulajnogowiczom… Wystarczy godzina na ulicach Lublina, by zauważyć, że LU to nie jest drogowa ekstraklasa, ale takie same przypadki drogowego nieporozumienia, jak niektórzy z powiatów ościennych, tudzież dalszych regionów.

 5. To jest lublin, miasto inspiracji gdzie stan dróg jest wprost proporcjonalny do umiejętności i inteligencji kierowców.

 6. Akurat film pokazuje zupełnie co innego, niż treść artykułu. Beznadzieja…
  Powodem wypadków na tym rondzie jest to, że jak ktoś zjedzie na zielonym na poprzednim rondzie, to ciśnie na pewniaka nie zwracając uwagi, że wjeżdża na kolejne.
  Przy czym wjeżdżanie na to rondo gdy jest zapchane, blokując przejazd to zupełnie inny problem…

 7. Ale wymyślił! Długo nad tym myślał???? bo przyczyną podejrzewam że wszystkich tych wypadków jest wymuszenie

 8. Taka ciekawostka.
  Gdyby doszło do zderzenia (w sytuacji dokładnie z takiej jak na filmie – i byłby na to film) to winnym wymuszenia pierwszeństwa byłby wjeżdżający na rondo, natomiast winnym kolizji byłby nagrywający.
  Gdyby zaś nie było dowodów na to, że nagrywający jechał nadal, choć miał możliwość (oraz obowiązek) unikniecie zderzenia, to winnym wszystkiego byłby uznany wjeżdżający.

  • Pie dolisz jak potłuczony

  • Myślę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Jedynym winnym zderzenia byłby ten wymuszający pierwszeństwo. Jeśli masz inne zdanie, oddaj prawo jazdy znalezione w chipsach.

  • O, franio w formie od rana. Jak zwykle na złość logice i prawu drogowemu. Ale z jaką dumą!

   • Jakbyś znał się choć trochę na logice to przyznałbyś, że Franio najbardziej logicznie tłumaczy zachowanie uczestników wydarzeń.

 9. Jechałem tamtędy z kolegą z innego miasta,on prowadził i zrobił to samo. Pytam się go coś ty zrobił,przecież to było rondo i prawie w nas nie przywalił. On na to: „Ta?”

 10. Wniosek jest jeden: zlikwidować wszystkie ronda bo Polacy nie umią po nich jeździć!

 11. Do Łęcznej na naukę jazdy po rondach, tam wszyscy jeżdżą świetnie, ha ha ha

  • Tak tylkonze raz tam pojechalem to na rondzie baba mi wjechalanw bok, nikt z lublina nieblubi lecznej chyba ze zony gornikow ktore sie pruja w 30 plis;) i niech ktos zaprzeczy;)

   • Nie szamaj nad klawiaturą bo jesteś niechluj a takich ja nie lubię i wytrzyj w końcu tę klawiaturę jak chcesz coś komentować.

 12. Wiklinowy Nocnik

  tuman

 13. Po spowodowaniu takiej lub podobnej kolizji/wypadku sprawca obligatoryjnie powinien być kierowany na badanie psychotechniczne.

 14. Problemem są tu ludzie którzy nie patrzą na znaki i dla których rondo jest tylko wtedy kiedy jest okrągły trawnik pośrodku i jednym pasie. Po prostu to najczęściej są albo cwaniaki albo osoby spoza Lublina.

 15. Mieszkaniec Koziego Grodu

  Żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach Lublina jest jeden sposób na 1 miesiąc wyłączyć wszystkie sygnalizacje świetlne i po tym okresie będzie bezpieczniej bo cześć pseudo kierowców zniknie z dróg

 16. Dlaczego? Najczęściej z dwóch powodów.

  Po pierwsze, niektórzy kierowcy nie zważają w żaden sposób na oznakowanie pionowe i poziome przed rondem – jadą przed siebie, jak ten na filmiku, bez zastanowienia, a co ciekawe, niektórzy przez zjechaniem z ronda próbują ustąpić pierwszeństwa pojazdom próbującym na nie… wjechać. A później tłumaczenie „no bo ja myślałem/-am…”.

  Po drugie, ot, powszechne na polskich drogach wymuszenie, które spowodowane jest przekonaniem, że „jeszcze zdążę”, „na pewno zdążę”, a później tłumaczeniem „to jego wina, bo za szybko jechał”.

  I tyle. Rondo jak wiele innych w mieście i tak jak na innych dochodzi na nim czasem do stłuczek/wypadków. Problem polega na tym, że jest to centrum miasta i w razie czego tworzą się tam gigantyczne korki…

 17. Akurat w tym miejscu to standard. Pracowałam w okolicy 3 lata. Dzień w dzień objezdzalam rondo prawie co drugi zjazd musiałam trabic na takich kierowców. Tylko moja rozwaga nie spowodowała wypadku. Jest to nagminne zachowanie kierujacych.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach