Sygnał od Czytelnika. Dlaczego dochodzi do wypadków na rondzie im. Mohyły? Odpowiedź jest w tym nagraniu (wideo)

W poniedziałek na rondzie im. Mohyły doszło do kolejnego w ostatnim czasie zdarzenia drogowego. Nagranie naszego Czytelnika pokazuje, co jest jedną z głównych przyczyn wypadków w tym miejscu.

W ciągu roku na rondzie im. Mohyły dochodzi do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Jedne kończą się na strachu i drobnymi uszkodzeniami pojazdów, inne z kolei pobytem poszkodowanych osób w szpitalu.

Głównym grzechem popełnianym przez kierowców jest wjeżdżanie na rondo w momencie, w którym znajdują się na nim pojazdy. Wymuszenie pierwszeństwa w tym miejscu sprawia, że po chwili służby ratunkowe mają ręce pełne pracy, a rondo korkuje się na kilkadziesiąt minut.

Nadesłane przez naszego Czytelnika nagranie pokazuje, co jest główną przyczyną zdarzeń w tym miejscu. Jemu udało się w porę zahamować, przed przejeżdżającym przed samą maską pojazdem. Ku przestrodze!!!

(Data w rejestratorze jest niewłaściwa)

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

39 komentarzy

 1. Do Łęcznej na naukę jazdy po rondach, tam wszyscy jeżdżą świetnie, ha ha ha

  • Tak tylkonze raz tam pojechalem to na rondzie baba mi wjechalanw bok, nikt z lublina nieblubi lecznej chyba ze zony gornikow ktore sie pruja w 30 plis;) i niech ktos zaprzeczy;)

   • Nie szamaj nad klawiaturą bo jesteś niechluj a takich ja nie lubię i wytrzyj w końcu tę klawiaturę jak chcesz coś komentować.

 2. Wiklinowy Nocnik

  tuman

 3. Po spowodowaniu takiej lub podobnej kolizji/wypadku sprawca obligatoryjnie powinien być kierowany na badanie psychotechniczne.

 4. Problemem są tu ludzie którzy nie patrzą na znaki i dla których rondo jest tylko wtedy kiedy jest okrągły trawnik pośrodku i jednym pasie. Po prostu to najczęściej są albo cwaniaki albo osoby spoza Lublina.

 5. Mieszkaniec Koziego Grodu

  Żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach Lublina jest jeden sposób na 1 miesiąc wyłączyć wszystkie sygnalizacje świetlne i po tym okresie będzie bezpieczniej bo cześć pseudo kierowców zniknie z dróg

 6. Dlaczego? Najczęściej z dwóch powodów.

  Po pierwsze, niektórzy kierowcy nie zważają w żaden sposób na oznakowanie pionowe i poziome przed rondem – jadą przed siebie, jak ten na filmiku, bez zastanowienia, a co ciekawe, niektórzy przez zjechaniem z ronda próbują ustąpić pierwszeństwa pojazdom próbującym na nie… wjechać. A później tłumaczenie „no bo ja myślałem/-am…”.

  Po drugie, ot, powszechne na polskich drogach wymuszenie, które spowodowane jest przekonaniem, że „jeszcze zdążę”, „na pewno zdążę”, a później tłumaczeniem „to jego wina, bo za szybko jechał”.

  I tyle. Rondo jak wiele innych w mieście i tak jak na innych dochodzi na nim czasem do stłuczek/wypadków. Problem polega na tym, że jest to centrum miasta i w razie czego tworzą się tam gigantyczne korki…

 7. Akurat w tym miejscu to standard. Pracowałam w okolicy 3 lata. Dzień w dzień objezdzalam rondo prawie co drugi zjazd musiałam trabic na takich kierowców. Tylko moja rozwaga nie spowodowała wypadku. Jest to nagminne zachowanie kierujacych.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021