Sygnał od Czytelnika. Bezmyślne ustawianie reklam wyborczych stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)

Na ulicach Lublina przybywa banerów wyborczych i niestety po raz kolejny pojawił się afisz, który stwarza ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. O sprawie poinformował nas zaniepokojony mieszkaniec Kalinowszczyzny.

Kilka dni temu pisaliśmy o banerze wyborczym zasłaniającym widoczność na jednym ze skrzyżowań w dzielnicy LSM. Stał on w rejonie skrzyżowania ul. Wileńskiej z ul. Grażyny. Po naszym materiale kandydat postanowił przenieść go w miejsce, gdzie nie będzie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym.

Tym razem zostaliśmy zaalarmowani o banerze stojącym w rejonie skrzyżowania drogi osiedlowej z ul. Niepodległości. W momencie, kiedy jadą samochody od strony ul. Koryznowej, ustawiony afisz wyborczy powoduje spore zagrożenie, dla kierowców wyjeżdżających z osiedla. Niestety bezmyślnie ustawiony panel ogrodzeniowy z banerem skutecznie zasłania widoczność.

– Tam ludzie dowożą dzieci do szkoły podstawowej. Trochę słabo, jak na tak doświadczonego politycznie Krzysztofa Michałkiewicza. Może z tego wyjść niefajny wypadek, a chyba bezpieczeństwo dzieci ważniejsze jest niż baner – napisał pan Czesław.

Apelujemy do wszystkich kandydatów, którzy rozstawiają swoje wyborcze reklamy o wnikliwą kontrolę tego, co dzieje się z nimi na ulicach miasta. Wczoraj w rejonie jednej ze ścieżek rowerowych wiatr poprzewracał niektóre z paneli ogrodzeniowych, na których przytwierdzone były banery. Nietrudno sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby taki panel uderzył z impetem w rowerzystę.

– Mam wrażenie, że kandydaci nie przejmują się tym, co dzieje się z ich reklamami i w sumie to chyba im wszystko jedno, gdzie zostały postawione. Część z nich bezmyślnie stoi na pasach zieleni, skutecznie zasłaniając widoczność pieszym, rowerzystom i kierującym samochodami. Większość z nich nie jest zabezpieczone przed silnym wiatrem. Przy byle podmuchu działają jak żagiel i mogą wyrządzić szkodę uczestnikom ruchu drogowego. Wystarczy trochę wyobraźni – dodaje czytelnik Piotr.

(fot. nadesłane Czesław – dziękujemy!)

36 komentarzy

 1. Polityka to wirulentny pasożyt żerujący na ledwo dyszącym społeczeństwie…

  • … dać politykom średnią krajową jako i tak hojną zapłatę za ich „służbę na rzecz i dobro Polski”…. zobaczyli byśmy wtedy ilu chce służyć krajowi…

   • Może minimalną wtedy by dopiero nie mogli odnaleźć w rzeczywistości
    Średnia krajowa to jeszcze nie jest taka zła
    Wylicza się ją ze 100 pracowników
    1 prezesa i 99 fizolu 😉

   • za pół średniej też by zostali, tam troszkę z boku leci ( i nie chodzi o zboki z marszu ani o zbuki 🙂

 2. Ciekawe czemu akurat kandydat z PIS . Czyżby redakcja 112 była aż tak obiektywna tylko po jednej stronie. Widzę banery cały dzień i są w miejscach powiedział bym nawet zakazanych nap. przez koalicję czy ruch narodowy . Ale nie tu przecie ma wygrać PSL współwinowajca rozwalenia gospodarki Polskiej.

 3. Na Filaretów przed samą Głęboką to samo. Bilbord zasłania pieszych na chodniku w momencie jak zbliżają się do przejścia. Brak jakiejkolwiek reakcji straży miejskiej czy Policji, zwłaszcza drogówki co przejeżdża codziennie tamtędy dziesiątki razy…

 4. Jeżeli coś jest ustawione niezgodnie z prawem a takie jest jak zasłania widoczność możecie to po prostu wywrócić

 5. wiadomo z jakiej partii łone tam nie myślo tylko ustawiajoi

 6. Czy stawiacze takich banerów mają zgodę zarządcy terenu i dróg? Co ja godom, PIS może już wszystko, wiadomo, lepszy sort…

  • Tia. Wielki najazd na PiS w komentarzach. Ci sami ludzie, gdyby dotyczyło to kandydata PO, klapali by w klawiaturę w jego obronie. I na odwrót, ci którzy szukają w artykule spisku, z lubością pastwili by się nad kandydatem PO. Taka to partyjnowojenna hipokryzja. Dajcie sobie z tym spokój, bo się niedobrze robi od tego waszego bezmózgiego okładania się dechą i obrzucania się łajnem.

 7. Zgadza się, dziś sam wyjeżdzając zastanawiałem się czemu tak ustawili, słaba widoczność, może dojść do tragedii…

 8. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Wcale i nie taka bezmyślna, wyobraźcie sobie sytuację , niezdecydowany wyborca wyjeżdża z drogi podporządkowanej i coś takiego zasłania mu widok, wysiada i idzie sprawdzić co za baran postawił w tym miejscu baner? O To Pan X, rzuca parę bluzgów ujeździe dalej. Przychodzą wybory też sam wyborca idzie na głosowanie tylko na kogo? I nagle zauważa na liście Pana X. Myśli sobie skąd ja znam to nazwisko? A co mi tam reszta mi nic nie mówi i głosuje na barana

 9. Szymon Stoczkowski

  Ale ty chłopie jesteś upośledzony matko, wszędzie dopatruje się spisku, co za przygłup

 10. Czesław będzie głosował na tęczowych.

 11. ci z pisu nawwt stać nie potrafią 🙂

 12. Kraśnik na lubelskiej to samo.

 13. Człowiek wyjdzie na spacer przed wyborami i zamiast się cieszyć pogodą czuje się jak pracownik chlewni, wszedzie świńskie ryje gotowe do walki o koryto.

 14. A Diamentowa-Wrotkowska pisuarskie banery się rozmnażają i teraz to już wjazd z DDR jest całkowicie zasłonięty.

 15. Za kim byś nie był i tak wszyscy kradną a tobie żyć się lepiej nie będzie.

  Artykuł o ustawianie banerów w niebezpiecznych miejscach a w komentarzach wojna PiS-PO czy nawet tutaj muszi być polityka? Dramat.

 16. PiS wygrał już przed wyborami

 17. Akurat baner z ul. Grażyny został przesunięty po interwencji FanPage’a Plac Zabaw z Rakietą LSM a nie lublin112 – tam kandydat został oznaczony i szybciutko zareagował. Lokalne społeczności!

  • Nie ma sensu licytowanie się, ponieważ Państwo napisali o banerze u siebie na profilu o godzinie 10:11 wstawiając to samo zdjęcie, które my otrzymaliśmy. Nasz materiał jest z 11:49. Pan Radny napisał do nas o 12:22, że baner został przestawiony. Nie mieliśmy świadomości, że taki profil na FB istnieje jak „Plac Zabaw z Rakietą LSM”. Pozdrawiamy 🙂

 18. Droga 747 – dziesiątki reklam demagoga Tułajewa w pasie drogowym.

 19. Ciekaw jestem czy też by tak wrzeszczał jak by to był baner PO-KO?

  • A co ma do rzeczy czyja buzia widnieje na tych szmatach ?? problemem jest w tym że ustawione są w niebezpiecznych miejscach !!

 20. Nie ukrywając niechęci do tej partii pragnę zaznaczyć, że rodzaj partii na plakacie nie wpływa na bezpieczeństwo ruchu.

  • A właśnie ze wpływa bo zakładam że jak by nie-pisowiec miał tam plakat to zaraz by była oplicja że stwarza zagrożenie, a tak pewnie policja miała to gdzieś bo to jego przyszły pracodawca.

 21. Z mojej strony chcę dodać, że często na drogach w pobliżu skrzyżowań w podobny sposób są ulokowane przystanki autobusowe. Dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem taki obiekt skutecznie zasłania widok na jedną ze stron.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online