Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Bezmyślne ustawianie reklam wyborczych stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)

Na ulicach Lublina przybywa banerów wyborczych i niestety po raz kolejny pojawił się afisz, który stwarza ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. O sprawie poinformował nas zaniepokojony mieszkaniec Kalinowszczyzny.

Kilka dni temu pisaliśmy o banerze wyborczym zasłaniającym widoczność na jednym ze skrzyżowań w dzielnicy LSM. Stał on w rejonie skrzyżowania ul. Wileńskiej z ul. Grażyny. Po naszym materiale kandydat postanowił przenieść go w miejsce, gdzie nie będzie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym.

Tym razem zostaliśmy zaalarmowani o banerze stojącym w rejonie skrzyżowania drogi osiedlowej z ul. Niepodległości. W momencie, kiedy jadą samochody od strony ul. Koryznowej, ustawiony afisz wyborczy powoduje spore zagrożenie, dla kierowców wyjeżdżających z osiedla. Niestety bezmyślnie ustawiony panel ogrodzeniowy z banerem skutecznie zasłania widoczność.

– Tam ludzie dowożą dzieci do szkoły podstawowej. Trochę słabo, jak na tak doświadczonego politycznie Krzysztofa Michałkiewicza. Może z tego wyjść niefajny wypadek, a chyba bezpieczeństwo dzieci ważniejsze jest niż baner – napisał pan Czesław.

Apelujemy do wszystkich kandydatów, którzy rozstawiają swoje wyborcze reklamy o wnikliwą kontrolę tego, co dzieje się z nimi na ulicach miasta. Wczoraj w rejonie jednej ze ścieżek rowerowych wiatr poprzewracał niektóre z paneli ogrodzeniowych, na których przytwierdzone były banery. Nietrudno sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby taki panel uderzył z impetem w rowerzystę.

– Mam wrażenie, że kandydaci nie przejmują się tym, co dzieje się z ich reklamami i w sumie to chyba im wszystko jedno, gdzie zostały postawione. Część z nich bezmyślnie stoi na pasach zieleni, skutecznie zasłaniając widoczność pieszym, rowerzystom i kierującym samochodami. Większość z nich nie jest zabezpieczone przed silnym wiatrem. Przy byle podmuchu działają jak żagiel i mogą wyrządzić szkodę uczestnikom ruchu drogowego. Wystarczy trochę wyobraźni – dodaje czytelnik Piotr.

Sygnał od Czytelnika. Bezmyślne ustawianie reklam wyborczych stwarza zagrożenie w ruchu drogowym (zdjęcia)

(fot. nadesłane Czesław – dziękujemy!)

36 komentarzy

  1. Z mojej strony chcę dodać, że często na drogach w pobliżu skrzyżowań w podobny sposób są ulokowane przystanki autobusowe. Dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem taki obiekt skutecznie zasłania widok na jedną ze stron.

Z kraju