Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelniczki. Złośliwe, nocne zabawy z fajerwerkami. Dzieci boją się iść spać (wideo)

Od pewnego czasu w rejonie ul. Tumidajskiego nieznane osoby urządzają sobie nocne pokazy fajerwerków. Mieszkańcy nie mogą spać, a sytuacja ciągle się powtarza.

O sprawie poinformowała nas jedna z Czytelniczek, ale podobnych sygnałów w ostatnim czasie było więcej. Wczoraj Czytelniczce udało się nagrać „pokaz” fajerwerków, wykonany ze środka ronda im. Berbeckiego. Czytelniczka przekazała, że złośliwe zabawy fajerwerkami trwają od kilku tygodni.

– Od może 3 tygodni na Kalinowszczyźnie w okolicach sklepów przy Tumidajskiego 2 ktoś urządza sobie złośliwe zabawy z fajerwerkami. W godzinach między 22 a 02 strzela z fajerwerków. Powiedzmy wystrzeli jedną po 22, później za 20 minut, albo godzinę i tak czasem kilka razy. Jest to uciążliwe, ale nie nadaje się chyba na zgłoszenie gdziekolwiek, ponieważ sądzę, że ten ktoś jest nieuchwytny. Słychać głosy młodych chłopaków, czasem szpanują samochodami i szybką jazdą. Nieraz jest głośna muzyka, ale tylko przez chwilę. Najgorsze są te fajerwerki. Zawału można dostać, a najgorsze, że dzieci boją się iść spać – relacjonuje Czytelniczka to, co dzieje się w pobliżu jej miejsca zamieszkania.

Jak ustaliliśmy, służby wiedzą o problemie, ponieważ od jakiegoś czasu wpływają zgłoszenia o hałasowaniu w rejonie ronda im. Berbeckiego i ul. Tumidajskiego. Oprócz fajerwerków, w tamtej okolicy, m.in. na rondzie w godzinach nocnych odbywają się czasami swoiste „pokazy” samochodowego driftu. Jednak najbardziej uciążliwe są wystrzały z fajerwerków, wykonywane w regularnych odstępach czasu. Wczoraj ktoś odpalił fajerwerki przed godziną 23, ale zdarza się, że wystrzały słychać do 2 w nocy.

(fot. wideo nadesłane)

30 komentarzy

 1. Złośliwe zabawy?! Biedna jest ta Anna, ktoś jej robi na złość. Czas odwiedzić lekarza

 2. A to te dzieci nie moga spac w domu ☺

 3. Wszystko w temacie

  TO SOBIE BABO ZAMKNIJ OKNO!jak ci przeszkadza. Dzis ludziom naprawdę wszystko przeszkadza. Są niesamowicie wredni mściwi,egoistyczni.
  Mieszka *** może na 10tym piętrze.

 4. Nasze kochane służby mundurowe jak zawsze niezawodne. Te fajerwerki rzucają w biały dzień pod samochody koło komisariatu na Walecznych. Ale żaden z mundurowych nawet nie wyjdzie za drzwi komisariatu zerknąć co się dzieje.

  • To jedź do Rzeszowa tam zobaczysz jak jest. Będziesz bulic mandat za nieprzechodzenie w złym miejscu… Będziesz tam donosić do woli….
   W Lublinie naprawdę dobrze się żyje.

 5. Bombelek argumentem na wszystko. Może baba się pomyliła i jej o psy chodziło?
  Codziennie w szkołach/na podwórkach bombelki tak się drą i piszczą ze idzie ogłuchnąć, ale spać się boja bo fajerwerki. Co ona z nimi robi w sylwestra lub chociaż by-burzę?

 6. O boże,a co u chłopa????

 7. Też bym się wku… , jak ktoś wstaje co dziennie przed 5 rano to o północy raczej chce spać a nie oglądać co zrytym beretom przyszło znowu do pustych baniaków. Trzeba by się skrzyknąć w kilku i rzeczowo i racjonalnie wytłumaczyć że na osiedlach istnieje coś takiego jak cisza nocna ( od 22) i trzeba by się do tego stosować bo tego wymaga chociażby zwykła życzliwość ludzka i dobre wychowanie 🙂

 8. Zalosne. Aktualnie już w dzisiejszych czasach większości wszystko przeszkadza! A bo pies za głośno szczeka a bo samochody za głośno jeżdża, a bo śmieją się pod blokiem a bo muzyka za głośno leci…. Żałosny pisowski Kraj. Jeszcze trochę już nic nie będzie można. Nawet rozmawiać z drugą osobą gdzie kolwiek bo za głośno albo nie odpowiedni temat. Narzucane jest wszystko… Zajmijcie się naprawdę poważnymi opcjami bo daje jeszcze trochę czasu a Polska hahaha z takimi ludźmi i głowami rządzącymi zniknie z mapy jak kiedyś ale już nie odwracalnie. Może i dobrze!!! Wymień okna kobieto, uszczelki zmień jak Ci za głośno socjalu!!! Współczuję dzieciom bo mamusi będzie przeszkadzać ze sie dzieci jej za głośno bawią w pokoju.
  !!!!!! Koniec Świata!

 9. Aga jak się oderwiesz od matczynego cycka i pójdziesz do pracy i będziesz wstawać codziennie rano to zrozumiesz jak to dobrze się w nocy wyspać.

 10. Chamom ciężko pojąć że jest coś takiego jak cisza nocna.