Sukces lubelskiego chóru w Tykocinie

W sobotę, 18 maja 2019 r. w Tykocinie zakończył się II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej – „Nadzieja w Chórze”. Grupa młodsza lubelskiego Chóru „La Musica” zdobyła Złoty Dyplom w kategorii „Chóry dziecięce” oraz GRAND PRIX konkursu.

To kolejny sukces lubelskiego chóru, który działa przy Szkole Podstawowej Nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie. Chórzyści pod dyrekcją Zdzisława Ohara i Karoliny Filipczak często wracają z konkursów czy festiwali z pierwszymi nagrodami.

Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej – „Nadzieja w Chórze” to jednak wyjątkowa nagroda i niezwykłe osiągnięcie grupy młodszej, prowadzonej przez Karolinę Filipczak. Tym bardziej, że w konkursie wzięło udział 29 chórów z całej Polski oraz jeden chór z Białorusi.

– Konkurencja była bardzo duża, a przecież w grupie młodszej Chóru „La Musica” śpiewają dzieci w wieku do 14 roku życia, stąd bardzo cieszymy się, że nasza praca została doceniona przez jury – mówi Karolina Filipczak, dyrygentka chóru. I dodaje: To największe dotychczas osiągnięcie grupy młodszej. Taki sukces na pewno motywuje do dalszej ciężkiej pracy.

Chór „La Musica” działający przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Lublinie jest znany mieszkańcom Lublina ze swojej działalności. W najbliższym czasie chórzystek i chórzystów będzie można posłuchać na koncercie „NASZYM MAMOM” zorganizowanym w sobotę, 25 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 16 w Lublinie, ul. Poturzyńska 2. Wstęp wolny. Początek o godzinie 11.00.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska