Stworzyli duże zagrożenie dla innych kierowców i zostaną za to rozliczeni

Kierowcy, którzy poruszali się pod prąd drogą ekspresową S12/17 Lublin – Warszawa, zostaną ukarani. Nie ma wytłumaczenia dla takiego zachowania – wyjaśniają policjanci.

Nagrania z kamer monitoringu zainstalowanych na obwodnicy Lublina zostaną zabezpieczone. Policjanci zamierzają ustalić wszystkich kierowców, którzy postanowili nie czekać na udrożnienie jezdni po pożarze auta, tylko zawrócili i poruszali się pod prąd. Sytuacja ta miała miejsce w minioną środę, kiedy to na wysokości Panieńszczyzny w płomieniach stanął samochód osobowy. Po chwili zaczęły się palić także ekrany akustyczne.

Na czas akcji gaśniczej, ze względów bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak też pracujących na miejscu strażaków, ruch w kierunku Lublina został wstrzymany. Na wszystkich ekranach informacyjnych wyświetlone zostały ostrzeżenia dla kierowców i informacje o zamkniętej drodze. Do tego wskazówki dotyczące objazdu. Jednak wielu kierowców zignorowało skierowane do nich informacje i pojechało prosto. Kiedy dostrzegli, że dalej nie przejadą, nie czekając na wznowienie ruchu, zaczęli zawracać.

– Kierowcy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych jadą pod prąd na S12 w okolicy węzła Jastków. Pomimo wcześniejszych informacji o wstrzymaniu ruchu spowodowanego wypadkiem nie zjechali na objazd. Wybrali bardziej nierozważne i niebezpieczne rozwiązanie – wyjaśniał Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nagranie z wyczynami kierowców błyskawicznie stało się popularne w sieci. Dotarło także do lubelskich policjantów. Ci zapowiedzieli, że wszystkie osoby, które jadąc pod prąd stworzyły zagrożenie dla innych kierowców, zostaną ustalone i rozliczone. W tym celu zabezpieczone zostaną nagrania a następnie dzięki numerom rejestracyjnym rozpocznie się identyfikacja poszczególnych pojazdów i kierowców. Grożą im mandaty w kwocie do 500 złotych i 6 punktów karnych, a nawet zatrzymanie uprawnień do kierowania.

 

2018-06-01 21:28:57
(fot. wideo Twitter Krzysztof Nalewajko)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Mandat „do 500zł”. Przy odrobinie skruchy pewnie będą pisać po 200zl.
  Zaoszczędzony czas i paliwo, nerwy stania w korku… dwie stówki warto zapłacić. Barany niech stoją.
  To jakaś kpina. Za taki idiotyzm cennik powinien startować od 5 tys. zł. A tak dalej czekamy na jakąś większą tragedię.

  • Wystarczy, że wszyscy jak jeden stracą prawo jazdy a informacja o tym pojawi się w mediach publicznych, wykopie, itp. Wtedy kolejni się zastanowią. Mandat niczego nie zmieni. Burak z BMW X5 nawet się nie wzruszy.

   • Dokładnie. 500zł. dla kogoś kito jeździ samochodem o takiej wartości… Nie opłaca się stać-można walić pod prąd-i tak nic nie zrobią…. Brawo Policja.

  • Znając tolerancję w naszym kraju , to jednemu zatrzymają lejce ( bo nie ma układów ) , a inni dostaną mandaty .

 2. Syrena 105L Turbo

  I Mnie to się podoba. Buraki fury i rozum uważają że mają ale że zagrożenie duże stważają tego nie wiedzą(ja nie będę stał w korku) a co mi ZROBIĄ.
  A NO ZROBIĄ,
  500 ZŁ I PUNKTY KARNE.
  Brawo dla Policji.

  • Rep: A czy „służby” nie powinny zamknąć drogę przed ostatnim zjazdem i skierować auta na objazd…? Czy łapanie w parogodzinną pułapkę kierowców w upał to nie łamanie prawa…? CZy tylko widzimy jedną stronę medalu…?

   • Dokładnie! Służby w tym przypadku powinny od razu zamknąć drogę dla wjeżdżających, a następnie bezpiecznie wyprowadzić tych którzy już w nią wcześniej wjechali i nie było by problemu! Ale jak „służby” maja w d.. kierowców to kierowcy mają w d… przepisy… Wszystko ma swoje przyczyny..!

   • Czyżbyś był jednym z tych kierowców. Radzę przeczytać dokładnie artykuł. Informacje o objezdzie były tylko kierowcy je zignorował.

 3. 5000 zl mandatu….do konca życia by zapamiętali buraki …….

 4. To są kpiny czy jak?Prawka do zabrania,powód:zagrożenie w ruchu !!!Ciekaw jestem jakby na nich najechal tir !!!

 5. Jakość nagrania pierwsza klasa. Ciekawe ile ustalą.

  • od razu widać, żę mamy 21 wiek, ta technologia…:V

  • Oj żebyś się nie zdziwił kiedyś jakością nagrań gdy przyjdzie ci zapłacić mandat.
   Tutaj oglądamy najczęściej skompresowane już zdjęcia lub filmy.

 6. 500 zł to jak za taki kozacki wyczyn jak darmo. I tak wątpię że kto kolwiek zostanie ukarany. A co z GIODO chyba takie nagrywanie nie do końca jest z nim zgodne.

 7. uprawnień do kierowania nie zatrzymają, bo niby komu? po nr. rejestracyjnym dojdą do właściciela pojazdu ale nie do kierowcy. skonczy sie na mandatach ale nawet bez punktów, bo z tych nagrań bedzie ciężko o nr. rejestracyjne o dokładnym wizerunku kierowcy to już nie ma co nawet myśleć.

  Za coś takiego mandaty powinny być znacznie wyższe, pytanie tylko czy trayfikator takie przewiduje za coś takiego – niestety samego kierującego ustalić się nie bardzo da (kierujący a właściciel pojazdu to zupełnie inna rzecz) więc i wyciągać wobec niego większych konsekwencji niż zwykły mandat.

  • Na oryginalnym nagraniu widać nawet jak kierowca pierdnie. Chyba nie sądzisz, że oryginały mają jakość, którą widzisz w necie.

  • Jeżeli nie można ustalić kierowcy to odpowiada właściciel pojazdu.

 8. Na egzami ich trzeba wysłac, i 5 tys kary

 9. zrobił bym to samo mimo mandatu bo ja to wasze prawo pier……. i nie męczył bym się w słońcu a i tak bym zawrócił !!!!!!!!!!!!!!!
  a każdy kierowca ma oczy i widzi co się dzieje … bez przesady!!!!!!!!!!!!

  • Po takim wpisie KWP powinna poszukać po adresie IP czy rzeczywiście nie jesteś Policjantem.

   • A czy „służby” nie powinny zamknąć drogę przed ostatnim zjazdem i skierować auta na objazd…? Czy łapanie w parogodzinną pułapkę kierowców w upał to nie łamanie prawa…? CZy tylko widzimy jedną stronę medalu…?

 10. A komu te mandaty? Wiadomo zrobili źle ale nawet jak policja wysle zawiadomienia to wystarczy odpisać że sie nie prowadzi ewidencji pojazdu i nie pamieta sie kto prowadzil i po sprawie.

  • I tu się mylisz . To działa tak jak uszkodzenie mienia dla przykladu ,(ktos twoim autem rozwala np donice na osiedlu ) jakas dobra dusza spisuje twoje blachy , po czym po jakimś czasie nasza jak ze „skuteczna” policja kontaktuje sie z tobą . Ty twierdzisz ze nie wiesz kto kierował (w praktyce jest inaczej) , dostajesz mandat za nie wskazanie osoby ktora kierowala (mandat zalezny odpolicjanta) . Wiec wydaje mi sie ze w takiej sytulacji powiedzenie ze nie wiem kto kierował , nie kończy sprawy .

 11. Nie dość co nie wykonali swoich obowiązków to jak by inaczej trzeba zarobić.

 12. Kto by czekał na udrożnienie drogi czy to dworzec autobusowy?

 13. To jakaś kpina, za wjazd na starówkę po 10.00 straż miejska wali 200-300 zł i 5pk i podobnie mają dostać za taki wyczyn ?

 14. A czy to szpital dla umysłowo chorych ? Zrób to u Niemców na autobanie to przez rok na widok samochodu będziesz drgawek dostawał .Bardzo dobrze ze dorypią za to kary bo po wpisach niektórych widać ze nie dorośli do czegoś takiego jak droga ekspresowa i jak należy na niej się zachowywać .

 15. Srutututu … …. mam samochod w leasingu. Nie pamietam kto jechal. Juz mnie ukarali he he he …

  • „lepiej być idiotą i się nie odzywać, aniżeli odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości”

  • Chyba srutututu masz samochód w leasingu i leasingodawca doliczy Ci stówkę do faktury za wskazanie użytkownika.

 16. Ach jacy wszyscy sędziowie. Założę się że wszyscy tutaj wydający wyroki zrobiliby to samo. Ale nikt nie zwróci uwagi na Polaków kierujących z zakazem po alkoholu. Bo to jest kolega. Pisałem wcześniej że te drogi są złe w projektach.musza być przemyślane i posiadać alarmowe zjazdy. Acha nie byłem jednym z tych kierowców ale widząc jak wszyscy zwracają pewnie zrobiłbym to samo jak wszyscy tutaj piszący.

 17. To kierując pojazdem przestań wpatrywać się w telefon/smartfon bo dla idiotów pokazanych na filmie nikt nie będzie projektował „alarmowych zjazdów”.
  Dokąd niby te „alarmowe zjazdy” miałyby prowadzić?
  W pole z kartoflami???
  Co ile taki zjazd miałyby być robiony?
  Zjazd na drogę serwisową co 500 metrów???
  Informacja o wstrzymaniu ruchu była podawana przed dwoma węzłami.
  Nie żadnymi „alarmowymi zjazdami” tylko normalnymi węzłami drogowymi, z których można dojechać do alternatywnych dróg objazdowych.
  Dlaczego ci pseudokierowcy nie zjechali tylko pchali się dalej?
  W dwóch miejscach mieli okazję to zrobić.
  Nie zauważyli wyświetlanych informacji czy może ciekawość była większa?
  No to teraz niech płacą za zaspokojenie swojej ciekawości.

 18. Drogi drogowcu. Pewnie masz racje ale zauważ że od węzła krepiec do samych piask nie ma możliwości zjazdu ani zawrocenia. Nie pisze ze co 500 metrow ale jak by dali możliwość co 5 km. Już ludzie mieliby szansę na ominięcie. To są tylko przykłady ale wyobraź sobie że jedziesz taka drogą z dzieckiem na słońcu i czekasz na udroznienie trasy. Wzdłuż takich dróg zazwyczaj są drogi serwisowe. Takich zdarzeń jest mało ale powinni przewidywać podobne sytuacje.

  • Przy zjazdach co 5 km droga ekspresowa straciła by swój status i sens. Przy każdym zjezdzie, musiałbyś postawić zaufanego ciecia, by miejscowi kłódek nie poprzecinali a ten za browar nie przepuszczał. Była informacja o nie przejezdności? Była. To po wój się pchali? Zapewne i kolczatki by nie pomogły bo palanta żadne ograniczenia nie obowiązują. Ma już jedno ograniczenie umysłowe, które nie pozwala stosować się do innych. Pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

  • Komentujemy jednak konkretną sytuację, która miała miejsce.
   Były informacje? – Były.
   Była możliwość wcześniejszego zjazdu? – Była.
   Co zatem spowodowało taką reakcję?
   Oczekiwanie na słońcu?
   Faktycznie mamy upalny okres ale bez przesady.
   Pożar samochodu miał miejsce ok. 9:30.
   Przejazd nie był długo zablokowany.
   Kierowca ustawił pojazd na prawym pasie i bezpiecznie opuścił samochód (nie było ofiar).
   Argument z dzieckiem na słońcu w oczekiwaniu na udrożnienie trasy mnie nie przekonuje.
   Ewentualne spotkanie z masą kilkunastu ton ma być rozsądnym rozwiązaniem dokonanym przez rodziców???
   Czy może raczej brakiem odpowiedzialności i narażeniem dziecka (i nie tylko) na utratę zdrowia lub życia.
   Jakoś nie słyszymy o masowym zawracaniu na autostradzie A1 w kierunku Gdańska pomimo częstych „korków” w okresie wakacyjnym.

 19. Bardzo dobrze! Tylko co to jest te marne 500… Za taki numer w cywilizowanym kraju prawko na półkę i być może powtórny egzamin.

 20. Wiklinowy Nocnik

  nie przyjmowac mandatow, psy sa od pomagania obywatelom i powinni ich eskortowac do zjazdu i zamknac droge

 21. Dokładnie”drogowiec”Tak jak piszesz!!!Teraz wszyscy takim samym sznurkiem na komende i to sami powinni sie stawić!!!A butelkę wody czy napoju zawsze sie wozi ze sobą w takie upały!

 22. Tylko pytanie czy policja zabezpieczyła wjazd na eks,w Bogucinie,kierowcy co zawracali mogli tam wjechac na eks nie wiedzac o zablokowaniu,jezeli tak to sie nie dziwie frustracji zawracajacych

 23. Bardzo przepraszam @Zawi.
  Bardzo przepraszam wszystkich pseudo-kierowców ale nasz „wróżbita Jackowski” zajęty był innymi bardzo ważnymi zadaniami operacyjnymi.
  W związku z powyższym nikt nie uprzedził nas, że taka masa pseudo-kierowców nagle wtargnie w Bogucinie na drogę ekspresową.
  Przepraszam bardzo również za to, że przepisy o ruchu drogowym nie uwzględniły również „frustracji” kierowców, którzy gotowi są na bezpośrednie spotkanie z masą wielu ton, które podążają we właściwym kierunku.
  Wyciągniemy z tego stosowne wnioski i następnym razem zamiast na „ekspresówce” postoicie w korkach na drogach lokalnych.

 24. Weronika Marciniak

  Kierowcy są po prostu nieodpowiedzialni za swoje zachowanie na drodze. Dobrze, że nie doszło do wypadku. Ale muszę też przyznać, że zagrożenie nie zawsze stanowią ludzie, ale i otoczenie. Poczytajcie sobie o tym niebezpiecznym pasie zieleni olsztyn.dziennikarstwoobywatelskie.pl/nowe-rosliny-na-pasie-zieleni-stwarzaja-zagrozenie-dla-kierowcow/

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8247zł 0.07%
  • GBP 4.9965zł 0.25%
  • EUR 4.3322zł -0.11%
  • CHF 3.8171zł -0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.