Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Studenci rozpoczynają zajęcia, zmienia się rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Od dzisiaj część linii lubelskiej komunikacji miejskiej kursuje zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Zmiany są na korzyść dla pasażerów, gdyż głównie oznaczają zwiększenie częstotliwości, z jaką autobusy i trolejbusy podjeżdżają na przystanki.

Od dzisiaj wprowadzone zostały kolejne w ostatnim czasie zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Tym razem związane są one z rozpoczynającym się rokiem akademickim i powrotem studentów. Oznacza to, że wzrasta liczba pasażerów, a więc zwiększona została częstotliwość kursowania niektórych linii autobusowych i trolejbusowych.

W przypadku trolejbusów, linia nr 156 zamiast co 20 minut przez cały dzień, kursuje w godzinach szczytu co 15 minut oraz co 30 minut w tzw. międzyszczycie. Linia nr 150 w godzinach od 6.30 do 17.00 kursuje co 15 minut a nie tak jak teraz co 20 minut. Z kolei linia nr 157 kursuje w godzinach szczytu co 30 minut oraz co 60 minut w pozostałych godzinach.

– Obecnie komunikacja miejska funkcjonuje w zupełnie nowej rzeczywistości, która jest ukształtowana dynamicznie zmieniającymi się uwarunkowaniami podyktowanymi przez epidemię koronawirusa. Z tego też względu nie możemy bazować na tym co było roku temu, a decyzja o zmianach jest efektem obserwacji prowadzonych przez nasze służby, ale także wynikiem porozumienia z władzami lubelskich uczelni – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Jeżeli chodzi o autobusy, to linie nr 2, 3, 15, 40 i 55 zamiast co 20 i 40 minut jak obecnie, kursują w godzinach szczytu co 15 minut oraz co 30 minut w tzw. międzyszczycie. Częstotliwość kursowania linii nr 6, 17, 32 i 57 z 20 minut przez cały dzień została zwiększona i pojazdy podjeżdżają na przystanki co 15 minut. Zamiast co 20 i 40 minut linie nr 7 i 20 kursują co pół godziny, do tego w niedziele w godz. 8.30-16.30 wznowione zostało kursowanie linii nr 54. Zmieniły się też godziny odjazdów pojedynczych kursów na liniach nr 24, 26, 45 oraz 57.

Jak dodaje Monika Fisz, służby Zarządu Transportu Miejskiego mają na bieżąco monitorować natężenie ruchu pasażerów, a w razie potrzeby wprowadzane będą kolejne zmiany.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

  1. Wcale nie ma rozkładu….. szwagier nie ma rozkładu

  2. Za kilka (może kilkanaście) lat nie będzie się dało jeździć po mieście niczym innym niż komunikacją miejską, rowerem, UTO, czy pojazdami (samochodami, skuterami) na minuty.

  3. To nic nie zmieni,i tak wszyscy stoją w korkach.

  4. Pasażerów jest i tak niewielu, a dojdzie tez niewielu bo tylko czesc 1wszych roczników, a autobusy wielkie jak stodoła mogliby chociaż 3 dzrzwiowe dać, teraz wracając z pracy samochodem przeciętny mieszkaniec straci kolejną 1h czasu, bo powypuszczaczali wielkie jak krowy 4-drzwiowce które wożą w szczytowym momencie zaledwie połowe i mniej objetosci autobusu.
    Bezsens to tylko tarasowanie ulic kosztem ludzi pracujących.

  5. 70% zamiejscowych ze względu na zajęcia on-line lub hybrydowa formę zajęć i tak nie zakwaterowało w tym roku w Lublinie.

  6. Dobrzee dawać te wszystkie *** spod Parczewa 😉

  7. Komuś pasowała narracja że jak częściej to lepiej? Nie przysługuje mi zadna ulga na bilety. Jeżdżę z przesiadkami. Teraz nie uda mi się przesiąść dogodnie i zamiast wracać 40 minut to w domu będę 1.5 h po zakończeniu pracy. Wciąż droga redakcjo uważasz że zmiany sa na korzyść pasażerów? Nie jestem jedynym którego to dotyczy. Tak samo piszecie o ulgach dla starszych czy młodzieży. Napiszcie w tytule „kolejne podwyżki i podatki dla pracujących w wieku 26-60 lat”. Taki nagłówek też będzie się dobrze klikał a będzie dużo bliższy prawdy.

Z kraju