Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strzelanina pod remizą, 60-latek został dwukrotnie trafiony. Sprawcy grozi nawet dożywocie

Za dużo wypił i zaczął być agresywny. Kiedy pozostali chcieli go uspokoić, poszedł do domu po pistolet. Była to broń czarnoprochowa, na którą nie jest wymagane pozwolenie.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo w sprawie strzelaniny, jaka miała miejsce w niedzielę 4 czerwca ub. roku w Zadębcach w gminie Trzeszczany w powiecie hrubieszowskim. Tego dnia odbywała się tam impreza. W pewnym momencie doszło między uczestnikami do nieporozumień.

Jak ustalili policjanci, po godz. 20 nietrzeźwy 34-latek zaczął się zachowywać agresywnie wobec innych osób. Wyzywał je oraz obrażał. Prób uspokojenia awanturnika niewiele dały. Świadkowie zeznawali, że przyniosły nawet wprost odwrotny od zamierzonego efekt.

Jednak w pewnym momencie mężczyzna odszedł i udał się w kierunku swojego miejsca zamieszkania odgrażając się, że to jeszcze nie koniec. Rzeczywiście, Łukasz W. niebawem pojawił się z powrotem. Szybko też wyszło na jaw, w jakim celu mężczyzna chodził do domu.

Nagle wyciągnął przedmiot przypominający pistolet i wymierzył broń w stronę stojących w pobliżu osób. Początkowo uczestnicy imprezy nic sobie z tego nie robili, gdyż każdy sądził, iż jest to zabawka zakupiona wcześniej na jednym z odpustowych kramów.

Po chwili Łukasz W. dwukrotnie strzelił w kierunku 60-latka, który starał się go uspokoić. Postrzelonego mężczyznę z ranami w okolicach żeber i ręki przetransportowano do szpitala. Z kolei 34-latka zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas przesłuchania Łukasz W. przyznał się do winy, nie chciał jednak składać wyjaśnień w tej sprawie. Później jednak odwołał zeznania. Twierdził, że nic nie pamięta i do niczego się nie przyznaje. Pistolet, z którego strzelał mężczyzna, była to broń czarnoprochowa, na którą nie jest wymagane pozwolenie.

Łukasza W. oskarżono o usiłowanie zabójstwa a także kierowanie gróźb karalnych wobec dwóch osób. Do tej pory przebywa on w tymczasowym areszcie. Śledczy skierowali już do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

17 komentarzy

 1. Ksionc który w tarasach zamkowych w toalecie nagrywał młodego mężczyznę telefonem poszedł w sądzie na ugodę. Wcześniej biskup zawiesił go i odsunął od obowiązków do czasu zakończenia postępowań wyjaśniających. Co oznacza że zapewne zostanie przeniesiony na inną parafię i wróci juz niebawem Uważajcie !

  • Bolesław się wałęsa

   Ty uważaj na rafalale czy coś takiego żeby ci jelita nie przeczyscił w ramach miłości i tolerancji,bo stolca w kiszcze to ty już nie utrzymasz,zbys nie wiem jak się napinał

   • A może by poznać księdza z rafalalą? Niech si dewianci zajmą sobą a nam dadzą spokój.

  • Katoli ignorancja

   Dziękuję za troskę!
   Ta patologia księży jest nie do zniesienia

  • Do czego to piszesz kogo to obchodzi

  • Judaszu nie kłam i nie judź ksiądz został odsunięty od posługi i jest w domu rodzinnym

 2. „Pistolet, z którego strzelał mężczyzna, była to broń czarnoprochowa, na którą nie jest wymagane pozwolenie.”

  W innych krajach na czarnoprochowce jest potrzebne dokładnie takie samo zezwolenie jak na współczesną broń ostrą. I tak też powinno być w Polsce. To nie jest normalne, że czarnoprochowca może kupić byle wariat, bandyta, niezrównoważony psychicznie cham, który chce konflikty rozwiązywać za pomocą broni.

  • Dziecko drogie, w sąsiednich Niemczech Itali, Szwecji itp broń czarno prochowa jest bez zezwoleń, nie pisz bajek. Jest wymagana karta EKB aby kupić proch, bo po co ci broń jak nie masz amunicji. Zastanów sie nad Faux pas które napisałeś, bo sie ośmieszasz ?

  • Broń czarnoprochową możesz kupić bez pozwolenia, ale żeby wystrzelić, potrzebujesz prochu. Kupienie prochu to nie jest taka prosta sprawa. Jeżeli komuś się wydaje, że wystarczy kupić broń czarnoprochową, żeby sobie postrzelać, to jest w grubym błędzie. Już łatwiej jest zdobyć pozwolenie na broń sportową.

  • Jesteś niedoinformowany i nie douczony.

  • Jak nie pasuje to wyprowadź się z tego kraju. Jakieś patologiczne jednostki zawsze się trafią i także posiadacze broni na różnego rodzaju pozwolenie dokonują przestępstwa z jej użyciem. Tylko ile jest tych przypadków? Strzelałem z replik rewolwerów czarnoprochowych jak i współczesnej broni palnej na strzelnicy i jest to bardzo fajne. Nie widziałem tych pojedynków rewolwerowców na ulicy albo napadów na dyliżansy…

  • To nie jest normalne, że każdy wariat, bandyta może sobie kupić siekierę, maczetę, samochód …

 3. następny PISowiec co się koryto skończyło

  • Tobie się chyba leki skończyły, wszędzie widzisz pisowców.
   Chociaż w sumie, jest ich przecież ponad 10 milionów, więcej niż kodziarzy.

 4. Ale wielki problem zrobić proch w domu! Wszystkie nawozy masz bez limitu, bez zezwoleń.

  • Do jakiejś improwizowanej bomby owszem, ale zrobić coś takiego, żeby powtarzalnie strzelało itd to już co innego.

Dodaj komentarz

Z kraju