Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z naszego regionu po raz kolejny pokazał, że nie ma sobie równych

Po raz kolejny strażak z Chełma pokazał, że nie ma sobie równych i w zawodach w Pabianicach.

Na zorganizowanych na terenie centrum handlowego Echo w Pabianicach międzynarodowych zawodach Firefighter Combat Challenge, najlepszy okazał się strażak z naszego regionu. Pabianickie zawody zapoczątkowały tegoroczny sezon rywalizacji strażaków z całego kraju. Udział w nich wzięło około 120 zawodników Polski, Ukrainy i Czech. Od początku za jednego z faworytów stawiany był asp. Rafał Bereza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Rywalizacja polegała m.in. na wnoszeniu sprzętu po schodach, wciąganiu węży przy pomocy liny, „rozbijaniu muru”, slalomie, przeciąganiu nawodnionej linii gaśniczej czy też ewakuacji poszkodowanego do strefy bezpiecznej. Dwukrotny mistrz Europy nie miał sobie równych, i pomimo otrzymanych 2 karnych sekund, nie dał szans rywalom. Strażak z Chełma odniósł zdecydowane zwycięstwo w kategorii OPEN. Rafał Bereza wziął tez udział w kategorii TANDEM, w której wystartował z kolegą z Czech Janem Pipisiem. W tym przypadku zajął drugie miejsce. Z kolei w sztafecie z kolegami z Czech wywalczył srebro.

Zawody w Pabianicach były sprawdzianem dla Rafała Berezy, który przygotowuje się do Mistrzostw Europy w TFA. Odbędą się one 9 czerwca br. w niemieckim Mönchengladbach. Chełmski strażak wystartuje w mistrzostwach z orłem na piersi jako oficjalny reprezentant Polski.

100

101

103

104

105

(fot. PSP Chełm/Krzysztof Korba)
2018-05-19 14:40:58

6 komentarzy

  1. Brawo!!!

  2. strażak z Lublina

    Powinnien awansować do Komendy do Lublina!!!

  3. Nie z Chełma, a z Wólki Orłowskiej koło Krasnegostawu.

  4. Szacunek.

  5. z wdziękiem. Czytałem będąc młodym chłopakiem „Jak Pawlak został strażakiem”

Z kraju

Polityka i społeczeństwo