Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażak z Krasnegostawu wśród najlepszych na świecie. Rafał Bereza pokonał kilkuset konkurentów

Pomimo dwóch potknięć, strażak z Krasnegostawu Rafał Bereza znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych strażaków świata. W tyle pozostawił kilkuset konkurentów.

Pod koniec sierpnia Młodszy aspirant Rafał Bereza w zawodach Firefighter Combat Challenge 2016 uzyskał tytuł wicemistrza Europy w Sportach Pożarniczych. Tym samym zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata. Strażak, na co dzień służący w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie jako jedyny reprezentował Polskę w tych, odbywających się w Stanach Zjednoczonych elitarnych zawodach.

Konkurencje jakie zawodnicy mieli do wykonania w Montgomery w Alabamie, nawiązywały do działań, z jakimi strażacy zmagają się podczas prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednak w o wiele bardziej ekstremalnych warunkach. Było to bieganie w pełnym ekwipunku, celność w gaszeniu ognia, wciąganie ciężarów, przenoszenie 90-kilogramowego manekina czy nawet przesuwanie ciężaru młotem.

Mający 25 lat strażak z Krasnegostawu mistrzostwa zakończył na 9 miejscu, jednak zrealizował swoje założenia. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych tłumaczył, że chce znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych strażaków świata. W ubiegłym roku zajął bowiem 17 miejsce pokonując blisko 600 zawodników z całego świata. Pochodzący z Wólki Orłowskiej Rafał Bereza od lat jest najlepszym strażakiem w Polsce. Za każdym razem zajmuje czołowe miejsca na zawodach zarówno w kraju jak też całej Europie.

(fot. PSP Krasnystaw – zdjęcie ilustracyjne)
2016-10-30 20:04:03

6 komentarzy

  1. GRATULACJE!!!
    Uwielbiam czytać takie newsy. Życzę jeszcze większej ilości sukcesów i oczywiście podium :)Wykonujecie na codzień bardzo ciężką pracę. Nie raz widzicie ludzkie tragedie, a pomimo tego następnego dnia znów jesteście gotowi nieść pomoc innym. Wielki szacunek dla Ciebie i wszystkich Strażaków oraz innych służb ratowniczych. Oby więcej takich jak Ty.
    Jeszcze raz GRATULACJE!!!

  2. „wykonują ciężką pracę”…. no tak jeśli zmienianie kanałów w tv można taką nazwać, ciężką prace to na budowie może mają.

  3. To trzeba było iść do straży a nie tu żale wylewać. Brawa dla niego za walkę, a tak na marginesie to on jest mistrzem i rekordzistą europy tytuł zdobył na początku września we Francji

  4. Trzeba było mieć plecy i tyle w temacie. Znam paru z lublina banda patałachów co służbe traktują jak wypad z kumplami

Z kraju