690 680 960

Strażacy z Wąwolnicy i Puchaczowa otrzymają nowe wozy. Przekazano dotacje na zakup pojazdów (zdjęcia)

Kolejne dwie jednostki OSP z naszego regionu otrzymały wsparcie finansowe na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych. Łącznie w tym roku taką pomoc zaplanowano dla 50 jednostek.

W piątek w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zakupu samochodów strażackich. Pojazdy trafią do dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym regionie: w Wąwolnicy i Puchaczowie. W obu przypadkach zastąpią one stare i mocno wyeksploatowane pojazdy. Dzięki temu zwiększy się skuteczność strażaków, którzy będą w stanie znacznie sprawniej i szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia. To z kolei sprawi, że wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców.

Do jednostki OSP Wąwolnica ma trafić średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault. Jego koszt wynosi ponad 930 tys. zł. Strażacy otrzymali dotację z WFOŚiGW w Lublinie w wysokości 159 tys. zł oraz pożyczkę wynoszącą prawie 515 tys. zł. Natomiast OSP Puchaczów zaplanowało zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego zbudowanego na podwoziu Scanii. W tym przypadku koszt pojazdu wynosi ponad 1,6 mln zł. WFOŚiGW przekazał na ten cel 1 mln zł w ramach pożyczki.

Umowy podpisane zostały w obecności Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, st. bryg. Mirosława Burego. Jak podkreślał prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski, w tym roku wsparcie na zakup nowych pojazdów otrzyma 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubelskiego.

(fot. WFOŚiGW)

3 komentarze

 1. Łącznie w tym roku taką pomoc zaplanowano dla 50 jednostek – dostaną nowe, a stare zawsze jeszcze trochę posłużom „braciom”.
  Za co (podobnież dobry*) Bóg ma szansę odfajkować im dobry uczynek.

  * – podobnież dobry, bo różnie z tą boską dobrocią bywa. Oj, różnie…

 2. Tylko ze te stare są dużo lepsze niż te nowe

  • Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

   Tak samo uważają zwolennicy używanych autek, ale są zwolnennicy takich prosto z saloonu.
   Zwłaszcze wśród „dzieci” nowobogackich rodziców.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas