Strażacy z Przytoczna zbierają fundusze na nowy samochód pożarniczy

Strażacy z OSP Przytoczno rozpoczęli zbiórkę funduszy na zakup samochodu pożarniczego. Jednostka z Przytoczna działa od ponad 94 lat i jest obecnie najczęściej wyjeżdżającą do akcji na terenie gminy Jeziorzany.

Strażacy z Przytoczna zbierają pieniądze na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na potrzeby jednostki OSP, która działa od ponad 94 lat. W swojej działalności brała udział w wielu akcjach zwalczając pożary, powodzie, klęski żywiołowe.

Niosąc pomoc poszkodowanym nie tylko na terenie gminy czy powiatu, ale również w razie potrzeby poza granicami województwa. Obecnie jest jednostką najczęściej wyjeżdżającą do akcji na terenie gminy Jeziorzany (powiat lubartowski, woj. lubelskie). Jednak posiadający sprzęt niezbędny do ratowania życia i mienia ludzkiego jest mocno wyeksploatowany i wymaga ciągłych napraw i remontów. Koszty napraw znacznie przewyższają możliwości stowarzyszenia, dlatego też podjęto próby pozyskania środków z różnych źródeł.

Ponadto członkowie OSP jako wolontariusze organizują różnego rodzaju inicjatywy społeczne na rzecz lokalnej społeczności np.: poprzez organizację zajęć i warsztatów tematycznych rozwijających pasję i zainteresowania dzieci i młodzieży, organizację wycieczek integracyjno -edukacyjnych, spotkań międzypokoleniowych, podczas których pielęgnowane i podtrzymywane są tradycje i zwyczaje naszych przodków oraz podnoszenie świadomości i wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy, organizacji pikników strażackich, rodzinnych, budowanie miejsc rekreacyjno wypoczynkowych tj., plac zabaw, zagospodarowanie przestrzeni wokół stawu.

Do prowadzenia tej działalności potrzebny jest specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, odpowiednie umundurowanie, materiały dydaktyczne, których zakupy często przekraczają możliwości finansowe naszej jednostki OSP.

– Pragniemy zwrócić się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć działalność OSP i przekazać środki na zakup nowego samochodu, który znacznie zwiększy bezpieczeństwo nas wszystkich i być może w przyszłości przysłuży się do uratowania nie jednego życia ludzkiego – piszą strażacy w swoim apelu.

Członkowie OSP w Przytocznie za każdym razem dają z siebie 100%, z Twojej strony wystarczy mała wpłata. Zebrane środki stanowić będą wkład własny do projektu.

Tutaj możecie wesprzeć zbiórkę – Zakup samochodu pożarniczego dla OSP Przytoczno

Możecie także przeznaczyć 1% podatku na rzecz OSP Przytoczno.

(fot. OSP Przytoczno)

2 komentarze

 1. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Hej, mohery ! Czytaliście???
  Zamiast na „święty” Kościół, czy na radio co ma ryja, strażakom trza mus pomóc !!!

  • Jestem za przekazywaniem na ten cel środków. Szkoda, że 1% podatku można przekazać tylko raz w roku 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online