690 680 960

Strażacy z naszego regionu na podium w biegu po schodach na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki

Mieli do pokonania 800 schodów aby wbiec w pełnym umundurowaniu bojowym na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki. Strażacy z jednostek OSP Wojciechów i Wojciechów Kolonia oraz OSP Bełżyce stanęli na podium.

W niedzielę 26 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach „Wieżowiec 2019”. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia. Uczestnicy, w postaci dwuosobowych drużyn, mieli za zadanie wbiec po schodach na 30 piętro budynku. Do pokonania mieli więc 114 metrów, a to daje 800 schodów. Co więcej, musieli tego dokonać w pełnym umundurowaniu typu nomex oraz aparatem ochrony dróg oddechowych.

Mistrzostwa rozgrywane były w czterech kategoriach: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna 70+, Pary mieszane MIX oraz Ochotnicze Straże Pożarne. W pierwszej z ich wystartowało 27 drużyn, w drugiej 10, w trzeciej 9, a w ostatniej 16. Nasz region reprezentowały trzy ekipy: z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Wojciechów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bełżyc.

Paweł Jośko i Paweł Kowalski z OSP Wojciechów i Wojciechów Kolonia zajęli drugie miejsce, a Mateusz Gołoś i Eryk Kowalewski z OSP Bełżyce trzecie w kategorii OSP. To nie pierwszy tego typu sukces strażaków z Wojciechowa. W lutym tego roku w tym samym składzie zajęli również zaszczytne drugie miejsce w zawodach Bieg Na Szczyt – RONDO 1. Wtedy mieli do pokonania 38 pięter warszawskiego biurowca w pełnym umundurowaniu bojowym, ważącym ponad 20 kg. Na podium stali również w 2018 roku, kiedy to 836 schodów pokonali w 7 minut i 7 sekund, co także dało im drugie miejsce w kategorii strażaków OSP. Strażacy z Bełżyc startowali w tych zawodach po raz pierwszy.

 

(fot. nadesłane Rafał – dziękujemy!)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku