690 680 960

Strażacy walczyli z pożarem w budynku Zgromadzenia Sióstr Służebniczek (zdjęcia)

W minioną sobotę strażacy z terenu powiatu lubartowskiego walczyli z pożarem poddasza w budynku Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Serocku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło w minioną sobotę przed południem w budynku Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Serocku w powiecie lubartowskim w gminie Firlej. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym.

– Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się strych nad poddaszem użytkowym, w budynku mieszkalnym. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej widoczne były ogień i dym wydobywające się z kalenicy dachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie podali prąd wody z zewnątrz jednoczenie prowadząc ewakuację mienia. Po wykonaniu dostępu do przestrzeni objętej pożarem, podano kolejne prądy wody od wewnątrz. Konieczna była rozbiórka części pokrycia dachowego – relacjonuje akcję oficer prasowy KP PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur.

W ciągu kilkudziesięciu minut pożar został opanowany i ugaszony. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat.

W działaniach gaśniczych brały zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Firleju, Kunowie, Serocku, Brzezinach, Pałecznicy, Kamionce i Ostrowie Lubelskim.

(fot. PSP Lubartów\Paweł Kubera)

13 komentarzy

 1. Ale po co? Działania straży były wbrew woli pana. Nie wiem, skoro płoną to tak chciał ich szef.

 2. Bóg ogniem wypala grzech.

  • Fafelka (okrągła)

   A w skrajnych przypadkach i piorunem potrafi przyłożyć. Choć nie zawsze trafia we właściwą osobę, ale wybaczcie staruszkowi… 😆

 3. nieszczęścia chodzą parami

  Nieszczęście może dotknąć każdego z nas i zniweczyć owoce naszej pracy. Ważne jest abyśmy byli solidarni i jeżeli nie pomagamy to chociaż nie krytykujemy tych co tej pomocy chcą udzielić Szczęście w nieszczęściu jest takie że fizycznie nikt nie ucierpiał a dzięki działaniom wielu osób udało się uratować dużo a tę utraconą część szybko da się odbudować czego z całego serca życzmy poszkodowanym. Pożar strawił efekt czyjejś pracy i nie możemy się z tego naśmiewać i szydzić bo musimy mieć świadomość że zarówno dobro jak i zło do nas może szybko powrócić i martwy się aby było to pierwsze.

 4. A niedzielę na mszach zaraz bedzie zbiórka na nowy dach bo z własnej kieszeni nie dadzą tylko od ludzi wyzebraja. A normalny obywatel sam musi sobie radzić. Niech im teraz kuria da na nowy dach.

 5. Od państwa a państwo od nas.

 6. Anioły chyba są białe to czemu kler chodzi na czarno to chyba diabły 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy