Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy pomagali przymarzniętym łabędziom

Wczoraj po południu strażacy otrzymali zgłoszenie o łabędziu przymarzniętym do lodu na jeziorze. Na miejscu interweniował jeden zastęp strażaków.

W sobotę około godziny 14:30 strażacy zostali zaalarmowani o przymarzniętym łabędziu znajdującym się na Jeziorze Boćki w powiecie lubelskim w gminie Zakrzew.

Na miejscu interweniowali strażacy z OSP KSRG Zakrzew. Jak się okazało na miejscu, pomocy potrzebowały dwa łabędzie. Akcja uwalniania zwierząt trwała około pół godziny.

Oswobodzone ptaki postały na jeziorze, żaden z nich nie ucierpiał.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Z obecnych prognoz wynika ze to były ostatnie incydenty z wiekszym mrozem tej zimy o ile to w ogóle można nazwać zimą i raczej idziemy ku wiośnie od drugiej polowy lutego .Taka ciepla zima ma to swoje wady i zalety ale wieszość z nas w tym ja również , wolę skupić się na zaletach .

  2. No tak. OSP. Za moje podatki jeżdżą sobie nad jezioro. Wezta się za pracę

    • Zamknij jape żałobie…. Żebyś kiedyś potrzebował ich pomocy to byś docenił ich pracę

      • Chedozony w rzyc urwipolciu, nie za moje podatki ratowanie kotów i ptaków. Lepiej niech nic nie robią to koszty mniejsze będą niż bzdury.

  3. Piękne, tajemnicze, niebezpieczne jezioro, fajne klimaty, wiosną raj dla ptaków, polecam wypady z lornetką.

  4. Tajemnicze i niebezpieczne w szczególności. Już nie jeden tam się z życiem pożegnał. Zdradliwe ze względu na swą tajemniczość. Podwójne dno i wiry.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo