690 680 960

Strażacy pomagali przymarzniętym łabędziom

Wczoraj po południu strażacy otrzymali zgłoszenie o łabędziu przymarzniętym do lodu na jeziorze. Na miejscu interweniował jeden zastęp strażaków.

W sobotę około godziny 14:30 strażacy zostali zaalarmowani o przymarzniętym łabędziu znajdującym się na Jeziorze Boćki w powiecie lubelskim w gminie Zakrzew.

Na miejscu interweniowali strażacy z OSP KSRG Zakrzew. Jak się okazało na miejscu, pomocy potrzebowały dwa łabędzie. Akcja uwalniania zwierząt trwała około pół godziny.

Oswobodzone ptaki postały na jeziorze, żaden z nich nie ucierpiał.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Z obecnych prognoz wynika ze to były ostatnie incydenty z wiekszym mrozem tej zimy o ile to w ogóle można nazwać zimą i raczej idziemy ku wiośnie od drugiej polowy lutego .Taka ciepla zima ma to swoje wady i zalety ale wieszość z nas w tym ja również , wolę skupić się na zaletach .

 2. No tak. OSP. Za moje podatki jeżdżą sobie nad jezioro. Wezta się za pracę

  • Zamknij jape żałobie…. Żebyś kiedyś potrzebował ich pomocy to byś docenił ich pracę

   • Chedozony w rzyc urwipolciu, nie za moje podatki ratowanie kotów i ptaków. Lepiej niech nic nie robią to koszty mniejsze będą niż bzdury.

 3. Piękne, tajemnicze, niebezpieczne jezioro, fajne klimaty, wiosną raj dla ptaków, polecam wypady z lornetką.

 4. Tajemnicze i niebezpieczne w szczególności. Już nie jeden tam się z życiem pożegnał. Zdradliwe ze względu na swą tajemniczość. Podwójne dno i wiry.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas