Strażacy ochotnicy z powiatu lubelskiego prezentowali swoje umiejętności

W sobotę na terenie gminy Wysokie przeprowadzono manewry Ochotniczych Straży Pożarnych zrzeszonych w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym. Brało w nich udział 21 jednostek OSP.

Przeprowadzane co roku ćwiczenia tego typu podzielono na kilka etapów. Strażacy mieli za zadanie wykonać czynności, symulujące prawdziwe akcje ratunkowo – gaśnicze. Ich każdy krok był bacznie obserwowany i oceniany. Pod uwagę brano m.in. przygotowanie do przeprowadzenia samej akcji jak i jej samo wykonanie. Szczególny nacisk był kładziony na zachowanie przez ratowników zasad bezpieczeństwa.

Strażacy mieli do wykonania m.in. pracę w aparatach ochrony dróg oddechowych, gdzie w zadymionym pomieszczeniu mieli odnaleźć osobę poszkodowaną jak i ustalić źródło ognia, sprawianie drabiny pożarniczej, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w ramach ratownictwa medycznego, przeprowadzenie akcji gaśniczej oraz akcji ratowniczej w pozorowanym wypadku drogowym w warunkach nocnych.

Poniżej wyniki, jakie zajęły poszczególne jednostki.

(fot. lublin112, mł. ogn. Marcin Rozwałka)
2014-10-27 20:30:10

Zobacz również

4 komentarze

 1. Ten samochodzik rozgnieciony to zdaje się rozcinali w Targowisku… nie prawdaż ? 🙂

 2. te strażaki z żabiej woli ty chyba pojechały se tylko popatrzeć..heheh jak sie sterty w pszczelej paliły to chłopaki z lublina zdążyli przyjechać i ugasić a oni mają sprzed pod nosem i nie dali rady.no ale trzeba wiedzieć jeszcze jak go obsłużyć a nie tylko butelką czystej.zmarnowanie pieniędzy podatników na tą ich jednostkę wyjadą raz na pół roku a kasę pąpują w sprzęt którego nie umieją używać albo nie używają wcale

 3. wszystko ładnie pięknie, szkody tylko że w większości OSP obsada wozów podczas tych ćwiczeń składała się z zawodowych strażaków, co zresztą widać na zdjęciu głównym prezentującym dzielnych „ochotników” z jednej z podlubelskich OSP;) pozdro dla zorientowanych:D

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej