Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z Lubartowa otrzymają nową siedzibę. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku (wizualizacja)

Straż pożarna z Lubartowa wyprowadzi się z centrum miasta na jego obrzeża. Nowy budynek komendy stanie w Wincentowie.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowej siedziby dla lubartowskich strażaków. Plany związane z tą inwestycją powstały już wiele lat temu, na początku wybrana została lokalizacja po czym przystąpiono do formalnego przygotowania terenu.

Dzięki współpracy z Wójtem Gminy Krzysztofem Kopyściem oraz Radą Gminy Lubartów udało się wprowadzić zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W 2013 roku rozpoczęły się działania zmierzające do zakupu niezbędnego terenu. Rok później działka została zakupiona przez Starostwo Powiatowe a następnie przekazana na rzecz skarbu państwa. W 2016 roku decyzją wojewody została przekazana w użytkowanie strażakom.

 

2

W 2017 roku opracowano dokumentację projektową, a w grudniu Starosta Lubartowski wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę. Inwestycja pn. „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie z bazą ratowniczo – gaśniczych kontenerów wymiennych” będzie realizowana w latach 2018 – 2020 w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”.

zdjęcie tytułowe

W ramach inwestycji zaplanowano budowę budynku Komendy Powiatowej PSP z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą, bazy wymiennych kontenerów ratowniczo – gaśniczych, wspinalni strażackiej a także wielofunkcyjnego boiska sportowego. Powierzchnia użytkowa budynków wyniesie 2804 m2.

2018-02-15 11:05:23
(fot. PSP Lubartów)

10 komentarzy

 1. Studętkom jezdem to wiem że....

  Lepiej taką siedzibe wybudować dla dzielnej Straży, niż nowy kościół, czy pomnik dla kolejnego Kaczyńskiego.

 2. Super że chłopaki będą mieć nową siedzibę, wyjazd z tej obecnej jest utrudniony tym bardziej ciężkim sprzętem. Trzymam kciuki żeby powstała jak najszybciej

 3. ja na wiosne bede budował garaż na moją e60

 4. Zgadzam sie

 5. Studętkom , ty zryty berecie idź się i lecz to może przestaniesz wszędzie wpierd…ać politykę…….

  • Właścicielka majtek z golfem

   W budowie ulubionych pomników, czy świątyń po same chmury dostrzegasz politykę?
   Chory jesteś, Marcinku? Powiedz o tym rodzicom.

 6. W Wincentowie….. przejazd na poludnie Lubartowa zajmie tyle czasu ze nie będzie już po co jechać 🙁