Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy gasili pożar rżyska (zdjęcia)

W sobotę po południu w miejscowości Sobole doszło do pożaru rżyska. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej z terenu powiatu radzyńskiego.

Do pożaru doszło w sobotę przed godziną 13.00 w miejscowości Sobole w powiecie radzyńskim. Straż pożarna przejęła zgłoszenie, z którego wynikało, że płonie rżysko.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Radzyń Podlaski i OSP KSRG Sobole – łącznie trzy zastępy strażaków. W ciągu kilkudziesięciu minut zagrożenie pożarowe zostało opanowane. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Strażacy apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia prac rolnych, jak również podczas pobytu w lasach. Stopień wilgotności traw, upraw rolnych i ściółki miejscami jest tak niski, że należy się wystrzegać używania jakiegokolwiek ognia otwartego na polach i w lasach.

Strażacy gasili pożar rżyska (zdjęcia)

fot. KP PSP Radzyń Podlaski

 

Strażacy gasili pożar rżyska (zdjęcia)

fot. KP PSP Radzyń Podlaski

 

Strażacy gasili pożar rżyska (zdjęcia)

fot. KP PSP Radzyń Podlaski

10 komentarzy

 1. Całe życie myślałem że to ściernisko! Czy może to co innego się paliło?

  • Słownik języka polskiego
   rżysko «pole po skoszeniu rosnących na nim zbóż»

   • Pole po ścięciu zboża to ściernisko. Jeśli zbożem było żyto to wtedy możemy mówić rżysko. Ale w większości przypadków pożarów zbóż na pniu należy mówić o pożarze ścierniska.

  • Nie ucz miastowych co zostaje po skoszeniu zboża ?

 2. Każdy rolnik powie ze ściernisko tylko miastowe z redakcji szukali po słownikach co to jest

 3. Też musiałem sprawdzić. Okazuje się, że to jest ściernisko. Terminu „rżysko” chyba nikt z rolników nie używa. Choć zwrot ciekawy

 4. Różnica pomiędzy rżyskiem a ścierniskiem jest taka, że rżysko jest po skoszeniu żyta, a ściernisko wszystkich innych zbóż.

 5. A taki „Qq” pewnie nie wie, że kukurydza też jest zbożem. I nie ma z niej słomy ?

Dodaj komentarz