Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy gasili pożar poddasza budynku mieszkalnego (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Nowy Uścimów doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W działaniach udział brali strażacy z PSP z Lubartowa oraz okolicznych OSP.

Do pożaru doszło w niedzielę przed godziną 21.00 w miejscowości Nowy Uścimów. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru sadzy.

Na miejscu zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne podali prądy wody na pożar od wewnątrz oraz od zewnątrz budynku. Pożar został opanowany, a budynek oddymiony.

W działaniach brali udział strażacy z Lubartowa, Nowego Uścimowa, Ostrowa Lubelskiego, Głębokiego i Drozdówki. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia.

Pożar sadzy w kominie jest groźny

Pożar sadzy w kominie jest bardzo groźny i może spowodować poważne szkody. Sadza, która gromadzi się wewnątrz kominów, to zanieczyszczenia pochodzące z procesu spalania drewna lub innych paliw stałych. Gdy te zanieczyszczenia nagromadzą się wystarczająco dużo, mogą zapłonąć, co prowadzi do pożaru sadzy w kominie. Co więcej ogień może przenieść się na elementy budynku.

Pożar taki może powodować również wybuchy, przez gorące gazy uwięzione wewnątrz kanału kominowego. Może to również prowadzić do uszkodzenia kanału kominowego, co z kolei zwiększa ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na inne części budynku. Aby uniknąć pożaru sadzy w kominie, zaleca się regularne czyszczenie kanału kominowego przez specjalistów, którzy usuną nagromadzoną sadzę. Należy również pamiętać, aby nie spalać w piecu materiałów, które mogą powodować gromadzenie się dużej ilość sadzy.

Strażacy gasili pożar poddasza budynku mieszkalnego (zdjęcia)

Strażacy gasili pożar poddasza budynku mieszkalnego (zdjęcia)

(fot. PSP Lubartów)

Komentarze wyłączone