Straż pożarna będzie współpracować z terytorialsami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Współpracują nieformalnie już od trzech lat, teraz wszystkie działania prowadzone razem będą oficjalne. Lubelska straż pożarna podpisała porozumienie z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej.

W czwartek 25 czerwca w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce uroczyste spotkanie w którym wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej i terytorialsów. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski oraz Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tadeusz Nastarowicz podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Obie strony ustaliły, że w ramach współdziałania będą współpracować w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi, mienia i środowiska, walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami a także prowadzenia akcji poszukiwawczych. Obie strony mogą liczyć na wzajemną pomoc jak też przekazywanie sobie informacji o zagrożeniach i zdarzeniach. Dodatkowo mają wspólnie doskonalić umiejętności oraz odbywać szkolenia jak też wymieniać się doświadczeniami.

Jak wyjaśniał nadbryg. Grzegorz Alinowski, podpisanie porozumienia to pewnego rodzaju podsumowanie trzech lat dotychczasowej nieformalnej współpracy i doświadczenia, które pozwoliły na to, by tę współpracę sformalizować.

(fot. st. asp. Tomasz Stachyra)

2 komentarze

 1. A po co nam wot, jak będą amerykańscy przyjaciele szerzący demokrację, zwłaszcza w krajach posiadajacych złoża ropy naftowej…

 2. ORMO czuwa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS