690 680 960

Straż pożarna będzie współpracować z terytorialsami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Współpracują nieformalnie już od trzech lat, teraz wszystkie działania prowadzone razem będą oficjalne. Lubelska straż pożarna podpisała porozumienie z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej.

W czwartek 25 czerwca w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce uroczyste spotkanie w którym wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej i terytorialsów. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski oraz Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tadeusz Nastarowicz podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Obie strony ustaliły, że w ramach współdziałania będą współpracować w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi, mienia i środowiska, walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami a także prowadzenia akcji poszukiwawczych. Obie strony mogą liczyć na wzajemną pomoc jak też przekazywanie sobie informacji o zagrożeniach i zdarzeniach. Dodatkowo mają wspólnie doskonalić umiejętności oraz odbywać szkolenia jak też wymieniać się doświadczeniami.

Jak wyjaśniał nadbryg. Grzegorz Alinowski, podpisanie porozumienia to pewnego rodzaju podsumowanie trzech lat dotychczasowej nieformalnej współpracy i doświadczenia, które pozwoliły na to, by tę współpracę sformalizować.

(fot. st. asp. Tomasz Stachyra)

2 komentarze

  1. A po co nam wot, jak będą amerykańscy przyjaciele szerzący demokrację, zwłaszcza w krajach posiadajacych złoża ropy naftowej…

  2. ORMO czuwa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku