Straż pożarna będzie współpracować z terytorialsami na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców

Współpracują nieformalnie już od trzech lat, teraz wszystkie działania prowadzone razem będą oficjalne. Lubelska straż pożarna podpisała porozumienie z 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej.

W czwartek 25 czerwca w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce uroczyste spotkanie w którym wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej i terytorialsów. Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski oraz Dowódca 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Tadeusz Nastarowicz podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Obie strony ustaliły, że w ramach współdziałania będą współpracować w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzi, mienia i środowiska, walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami a także prowadzenia akcji poszukiwawczych. Obie strony mogą liczyć na wzajemną pomoc jak też przekazywanie sobie informacji o zagrożeniach i zdarzeniach. Dodatkowo mają wspólnie doskonalić umiejętności oraz odbywać szkolenia jak też wymieniać się doświadczeniami.

Jak wyjaśniał nadbryg. Grzegorz Alinowski, podpisanie porozumienia to pewnego rodzaju podsumowanie trzech lat dotychczasowej nieformalnej współpracy i doświadczenia, które pozwoliły na to, by tę współpracę sformalizować.

(fot. st. asp. Tomasz Stachyra)

2 komentarze

 1. A po co nam wot, jak będą amerykańscy przyjaciele szerzący demokrację, zwłaszcza w krajach posiadajacych złoża ropy naftowej…

 2. ORMO czuwa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki