690 680 960

„Stop Agresji na drodze”: Kolejna nocna akcja policji na ulicach Lublina

Tak jak zapowiadano, policyjna akcja wymierzona w brawurowo i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, jest kontynuowana. Wczoraj funkcjonariusze działali w kilku miejscach miasta.

W piątkowy wieczór na ulicach Lublina przeprowadzona została kolejna akcja pod kryptonimem „Stop Agresji na drodze”. W działaniach oprócz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, brali udział także policyjni wywiadowcy a także funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Celem wzmożonych działań, było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Skupiono się na miejscach, gdzie od dawna występują problemy związane z brawurową jazdą, jak też ze zgromadzeniami kierowców. Policjanci odbierają bowiem liczne sygnały od mieszkańców, że ich spokój jest zakłócany przez pisk opon, mają problemy z dojazdem do pracy, czy też powrotem z pracy do domu, gdyż ulice oraz wjazdy są zastawione przez parkujące auta. Do tego dochodzą skargi na zgromadzenia jakie są organizowane na parkingach lubelskich marketów.

Dlatego też funkcjonariusze prowadzili kontrole m.in. przy ul. Turystycznej, al. Witosa czy też na Strefie Ekonomicznej. Sprawdzano m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, jak też stosowanie się przez kierujących, do obowiązujących przepisów. Działania zakończyły się po północy. Jak zapowiadają policjanci, będą one kontynuowane.

(fot. lublin112)
2018-07-14 17:38:12

23 komentarze

 1. popieram te akcje ze stopem agresji , tylu dziadow pokazuje mi faka na drodze i trabi na mnie ze czas cos z tym zrobic , stop agresji na drogach

 2. Kolo polnocy na Jana Pawla przy Filaretow niezle czasem bucza XD

 3. Jaka podstawę prawną ma policja żeby zatrzymać auto opuszczające parking? Pytam z ciekawości

  • Szkoda gadać. Ludzie się zjeżdżają, niekoniecznie po to aby się ścigać czy latać bokiem, a policja zatrzymuje wszystkich bo „stop agresji na drodze”. Haha, żałosne. Proponuję im pojeździć w godzinach szczytu przez główne ulice Lublina, ile tam można doświadczyć agresji od wąsatych januszy z passatów albo innego tego typu rumpli. Mojego kolegę ostatnio zatrzymali właśnie bo prowadzili tą śmieszną akcję, kolegi w ogóle tam nie było, a zatrzymali go tylko dlatego, że samochód się rzucał w oczy… Typowa łapanka, która ma podreperować budżet.

   • I bardzo dobrze niech reperuja budzet jak dla mnie to mogą zrobic 300%. A jest co robic bo huligaństwo nocne się szerzy jak ZARAZA. Erwin a, wyjaśnisz dlaczego zbiera się hołota na parkingach póżną noca, …zeby pogadać …, takie bajki to możesz soim dzieciakom opowiadać.

   • „Mojego kolegę ostatnio zatrzymali właśnie bo prowadzili tą śmieszną akcję, kolegi w ogóle tam nie było, a zatrzymali go tylko dlatego, że samochód się rzucał w oczy… ”
    Jak kolega podobny poziom inteligencji prezentuje,to dobrze się stało.

  • Jeśli łapią delikwenta który z tego parkingu wyjeżdża z piskiem opon i driftem to powodów j może być kilka stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, sprawdzenie stanu trzeźwości, sprawdzenie dokumentów, stan techniczny

  • kierowca radiowozu

   rutynowa kontrola? wystarczy że wyjedziesz jednym kołem na drogę publiczną i już maja do tego prawo. Albo podejrzenie co od stanu technicznego pojazdu. Czy też tabliczka na parkingu że parkowanie dozwolone w godzinach od do, a pora minęła, policja może wtedy Cię skontrolować bo przecież nie dostosowałeś się do obowiązującego zapisu. Powodów jest wiele.

 4. Gratulacje panom z Policji, niby protest maja a w Lublinie jak zwykle statystyki muszą być na propsie

 5. Jak ten motocyklista to z gangu Adrenaline Moto team

 6. co do szukania agresji na drodze to polecam połapać rano albo w godzinach szczytu wąsatych januszy z passatów – tam jest agresja. Je agresji nie widzę w tym że kilku młodych kolesi chce sobie podriftować (własnym autem) gdzieś na parkingu. Tu agresji nie ma. Inna sprawa że może komuś nie dają spać. I tu kłania się problem stworzenia jakiegoś miejsca gdzie mogli by to robić i nie budzić ludzi.

  • biedne sebixy w beemkach zawsze są niewinne. Szczegolnie nie są zagrożeniem, ani agresją drogową, ci co w nocy zap…ają po 120-170 ulicami Lublina, co tam, że kilku chłopaczków chce się pościgać, przecież własnym autem, no a tor zlikwidowali. niech się ścigają nie? ciekawe tylko kto będzie winny, jak w nocy znajdzie się na drodze pieszy, chociażby pijany wracający z knajpy, seba wyhamuje z takiej prędkości? raczej wątpię, ale co tam, tor zamknęli to niech się ścigają, nie?

 7. Przecież moga agresję na torze rozładować ! taki ładny Lublin ma ……. a no już nie ma bo komuś pisk opon przeszkadzał

 8. Pamiętajcie aby zawsze pytać Panów policjantów o podstawę prawną i powód zatrzymania. Nie ma czegoś takiego jak „rutynowa kontrola”

  • dmuchamy w alkomat

   Oczywiście Janusze będą się na ciebie powoływać 🙂
   Jako podstawę prawną policjant powoła się na Art. 129ja przepisów „Prawo o ruchu drogowym”.
   Czyli badanie w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.
   Nie znasz? To błąd!
   I zanim zaczniesz wyszukiwać w internecie stare filmiki i artykuły zainteresuj się lepiej co zmieniło się w przepisach od czerwca 2017 roku.
   Bo przecież zawsze obowiązują przepisy aktualne a nie te z czasów zdawania egzaminu.

  • W doopie byłeś gó..wno widziałeś,wystarczy podejrzenie ze pileś i jest kopa z ciebie,miski mają swoje sposoby by ominąć prawo do kontroli

 9. Mam nadzieję że żadnych mandatów nie było. Jeśli ktoś zasłużył wniosek do sądu. Ale mandatów obiecali że nie będzie gdyż polocjanci protestują. Chyba że Ruch Drogowy to nie Policja.

 10. Oby takich akcji więcej i częściej.

  Oby takich akcji więcej i częściej. Brawo!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce