Stołpie: Ambulans uderzył w drzewo

W piątek po południu na trasie Lublin – Chełm doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ambulansu. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu na drodze krajowej nr 12 w Stołpiu, pomiędzy Lublinem a Chełmem. Kierujący ambulansem, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze a następnie pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Dwie osoby podróżujące pojazdem wyszły z niego o własnych siłach.

Jak przekazał nam Czytelnik Paweł, w ambulansie uszkodzony jest przód i bok pojazdu.

Na miejscu interweniuje policja. W chwili obecnej nie ma większych utrudnień w ruchu. Pojazd stoi poza jezdnią. Wkrótce, podczas wyciągania pojazdu z rowu mogą pojawić się utrudnienia, na pasie w stronę Chełma.

Funkcjonariusze chełmskiej drogówki ustalają dokładne przyczyny zdarzenia.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia przesłał nam Czytelnik Paweł – Dziękujemy!


2014-09-12 17:25:02
(fot. Czytelnik Paweł)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. To nie pogotowie tylko firma transportowa Triomed z Lublina. Być może przysnęło się chłopinie za kierownicą i buch w drzewo. W takich firmach kierowcy zbyt dużo czasu spędzają za kierownicą. Prywaciarze wyciskają z nich ostatnie soki. Przydałaby się w tych karetkach tachografy, tak byłoby bezpieczniej dla kierowców, a tym bardziej dla przewożonych tymi karetkami pacjentów. Myślę, że Państwowa Inspekcja Pracy jak i ITD miałyby w tej i tym podobnych firmach baaaardzo wiele do zrobienia.

  • hmm nie znasz kierowcy więc dobrze by było, bo tego wymaga elementarna kultura osobista wyniesiona z domu nie pakować komuś o kim nie masz pojęcia łaty tego, który przysnął. Nie wiem, może tam pracowałeś, mało istotne. Nie mając wiedzy o człowieku nie snuj bezpodstawnych insynuacji w stronę człowieka bo to bezcelowe, i krzywdzące.

   • Droga Anko, ja nie winię kierowcy tego ambulansu za to co się stało. Napisałem, że być może przysnął za kierownicą, co jest zazwyczaj efektem spędzania zbyt dużej liczby godzin za kierownicą bez odpoczynku. A to jest norma w takich firmach jak ta i podobnych. W takich sytuacjach moim zdaniem winę za takie wypadki ponoszą pracodawcy zmuszając swoich pracowników do pracy ponad siły za jakieś marne pieniądze. A ludzie pracują i nie narzekają bo muszą z czegoś żyć. Myślę, że przydałaby się w takich firmach jakaś poważna kontrola ze strony stosownych instytucji. Wyszło by to na dobre nam wszystkim, a przede wszystkim pacjentom przewożonym tymi ambulansami. A Tobie droga Anko polecam czytanie ze zrozumieniem. 🙂

 2. A jednak miałem nosa,też tak myślałem,że to Kolumna Transportu Sanitarnego Triomed,mają jednego Craftera i na drzwiach jest małe logo Triomedu,kiedyś pamiętam zapatrzyłem się Lubartowskiej na tę włąśnie karetkę bo myślałem,że to chełmska mało co na kobietę nie wszedłem.Na podstacji w Siedliszczu jeździ eSka na C3 ale obecnie jeździ Masters wcześniej Crafter.I taka ciekawostka SRM Chełm posiada 7 zespołów podstawowych Chełm,Dorohusk,Wola Uhruska,Włodawa,Urszulin,Krasnystaw,Żółkiewka ale żadna karetka nie jeździ z oznaczeniem P tylko S.Ale jak zespół dwuosobowy to sugerowało,że to podstawa,a w Siedliszczu jeździ S trzyosobowa a na podstawie na C4 w Chełmie Crafter z oznaczenie S ale zespół jest trzyosobowy tak jak i we Włodawie i Krasnymstawie bo już na podstacjach w Woli Uhruskiej,Dorohusku,Urszulinie i Żółkiewce podstawowa jest dwuosobowa!

 3. Zmiana tytułu na ‚Ambulans uderzył w drzewo’ byłaby właściwa. Ten ambulans nie ma nic wspólnego z pogotowiem ratunkowym, i o ile na onet.pl można to wybaczyć to nie na portalu ‚branżowym’

  • Oczywiście masz rację – pozdrawiamy poprawiamy.

  • Jak to się mówi elegancko…nie rób kupki wyżej niż masz pupkę słonko. KTS Triomed wciąż ma i miało zawsze „KTS I Pogotowie ratunkowe Triomed” lublin 112 szybko widzę bez jakiegokolwiek sprawdzenia przyklepał rację. Owszem, nie ma nic wspólnego z WPR (Wojewódzkie pogotowie Ratunkowe) i rzeczywiście nie jeździ w Systemie. Ale działalność Pogotowia Ratunkowego prowadzi i tak jest zarejestrowana więc wybacz. W CPR figuruje jako zasób do wykorzystania w każdej chwili, gdy zaistnieje potrzeba.

   • Stosowniej było napisać ambulans a nie karetka pogotowia i w tym Piotr miał rację- pozdrawiamy

 4. Każdy gada tu o pogotowiu ratunkowym które…. ma swojego pacjenta na pokładzie 10 min no dobra 15…. a sprawa się dotyczy transportu medycznego który z pacjentem pokonuje nieraz setki kilometrów… Po za tym każdy jest mądry który nie siedzi na miejscu kierowcy… lepiej napisać kilka głupot przed ekranem 🙂 pozdrawiam

  • Triomed Lublin . A kierowca kolejna dobe ciagnie…. Teraz prezes skasuje 1200 zl za uszkodzenia od kierowcy. Wyzysk pracownikow. Wcale sie nie dziwie. Wczoraj Warszawa, w nocy Trasa, a w dzien kilka wyjazdow i takie skutki a Inspekcja pracy ma to gdzies…..

 5. Nareszcie się doigrali.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja