Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stary zaniedbany plac na Tatarach zamienią na rekreacyjny skwer dla mieszkańców

Do końca września ma powstać nowy skwer dla mieszkańców na lubelskich Tatarach. Oprócz placu zabaw i siłowni zewnętrznej pojawi się też nowa roślinność.

Niebawem rozpoczną się prace związane rewitalizacją placu między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 w Lublinie. Zaniedbany teren o powierzchni 46 arów zmieni się nie do poznania. Patrząc na projekt, asfaltowe place i ciągi piesze zostaną rozebrane, teren ma być wyrównany i powstaną nowe trawniki.

Zbudowany będzie też plac zabaw dla dzieci. Ma on mieć bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu, wśród wyposażenia znajdzie się m.in. bujak, ważka i karuzela. Obok powstanie zewnętrzna siłownia z orbitrekiem, twisterem, biegaczem, steperem oraz kołami tai-chi. Dzięki temu będzie mogła z niej korzystać zarówno młodzież jak też seniorzy, a nawet oraz osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Nie zabraknie również obiektów małej architektury w postaci ławek z oparciem i koszami. Odtworzony zostanie też żywopłot, posadzone będzie pół tysiąca krzewów, głównie berberysów, irg i jaśminowców oraz 5 grusz. Z kolei w zacienionych miejscach pojawi się 800 innych roślin, głównie bluszczu, barwinka i bodziszka. Roślinnością zostanie również zamaskowany właz do nieczynnego schronu, a na drzewach zawisną drewniane karmniki dla ptaków. W projekcie jest także ujęty remont schodów.

Jak wyjaśnia Tadeusz Dziuba, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, po wykonaniu rewitalizacji, nieurządzona do tej pory część osiedla stanie się bardziej przyjazna i funkcjonalna dla mieszkańców. Całość zostanie również dodatkowo oświetlona, a żeby zabezpieczyć skwer przed wandalami, powstanie monitoring. Koszt prac wyniesie blisko 350 tys. zł.

(fot. UM Lublin)

11 komentarzy

  1. Plac przeszkadza, bo alejki za wąskie, żeby samochodem wjechać. Był zaniedbany park. Będzie parking. I gdyby jeszcze sytuacja z parkowaniem się polepszyła to może miałoby to sens. Tylko, że będzie dokładnie odwrotnie, bo wraz ze zwiększaniem ilości miejsc parkingowych, przybywa także samochodów, więc problemy ze znalezieniem miejsca postojowego tylko się powiększają.

  2. Ciekawe jak długo będzie nowy, zadbany i czysty.

  3. Świat oszalał

  4. ,, Cofnięta ” celebrytka z tataruf z kumplami wpadnie i raz dwa skwer,, przemodelują”

  5. A co z basenem i amfiteatrem?

Wiadomości z info112