Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Startuje program bezpłatnych szczepień 3-latków

Miasto Lublin od dzisiaj rozpoczyna realizację programu szczepień ochronnych przeciw pneumokokom dla dzieci urodzonych w 2014 roku. Z programu mogą skorzystać tylko mieszkańcy Lublina.

W ramach programu zaszczepionych zostanie 960 dzieci urodzonych w 2014 roku, mieszkańców miasta Lublin. Koszt zaszczepienia jednego dziecka wynosi 250 zł, jednak 3-letni mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z takiego szczepienia bezpłatnie. Miasto łącznie przeznacza na ten cel kwotę 240 tys zł.

Program realizowany będzie od dzisiaj do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 15 grudnia 2017 r.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczepienia wykonywane są w 41 przychodniach na terenie Miasta Lublin, ich wykaz znajdziecie poniżej.

Wykaz realizatorów_szczepienia pneumokoki

2017-09-11 09:20:38
(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

  • bardzo wiarygodne, rzetelne źródła. spadaj antyszczepionkowy świrze. pewnie na dodatek veganin

   • przecież losowe stronki w internecie i filmiki z youtube’a z żółtymi napisami są bardziej wiarygodne niż lekarze

    • Lekarze są stroną w sporze „antyszczepionkowym” i ich opinia nie powinna być brana pod uwagę. Niestety żaden naukowiec nie zajmie się zbadaniem tej sprawy pod kątem naukowym gdyż ci co to zrobili zostali zniszczeni przez prawników firm chemiczno/farmaceutycznych których kapitał przekracza budżety całkiem dużych i nie biednych krajów.
     Rodzice przeczytajcie co podpisujecie przed zaszczepieniem dzieci…! Jak by szczepionki były bezpieczne to firmy farmaceutyczne brały by na siebie ewentualne „nieliczne” powikłania… a nie Wy… Zapytajcie na jakie szczepy pneumokoków są szczepionki i poczytajcie choćby w wikipedii jak różne są grupy pneumokoków i jakie choroby powodują. Zaszczepienie na jedną grupę pneumokoków może spowodować spadek odporności na inne… To w Waszym interesie jest dbanie o bezpieczeństwo waszych dzieci i doszukiwanie się prawdy!!!

     • … dodatkowo obecnie prawdopodobieństwo zachorowania na choroby na które się szczepimy jest statystycznie istotnie mniejsze niż ryzyko powikłań po szczepionce…! Szczepionki miały oczywiście sens w czasach gdy było odwrotnie i mają gdy te ryzyka są porównywalne! Obecnie nie!
      Zastanówcie się komu tak przeszkadzają „anty szczepionkowcy”..? Jeśli ktoś szczepi dzieci to nie powinien się obawiać, że zarażą się od dzieci które nie zostały zaszczepione…?

   • maciejjo, zaszczep się przeciw głupocie, trollu farmaceutyczny

  • Cieszy mnie coraz większa świadomość ludzi. Pozdrawiam Panie Janie

  • Raczej nie masz pojęcia o tym jakie choroby powodują pneumokoki. Bardzo dobry program, zwłaszcza że te szczepienia są dosyć drogie na własną rękę

   • Raczej nie masz pojęcia jak działają szczepionki. Nie ma badań że szczepionka przeciwko pneumokokom działa i to jest tylko nasze pobożne życzenie poparte nie badaniami tylko statystykami przedstawionymi nam przez producentów szczepionek. Najpierw poczytaj, potem pomyśl a może zrozumiesz. Jak masz wątpliwości co do skuteczności szczepionek w degradacji społeczeństwa zapraszam do rozmów z rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Może otworzysz oczy.

  • troche sie napracowales Janie ale niestety..swiata nie zbawisz ale probowac zawsze mozna..tv tak otumanila wiekszosc ludzi..oni nie uwierza w to co mozna przeczytac klikajac w link a szkoda.pozniej beda plakac i szukac pomocy w fundacjach tvn,polsat i innych bo dziecko ma autyzm,nowotwor czy inna chorobe i potrzebuja kasy na leczenie.pozdro

 1. nie ma to jak trolle farmaceutyczne

Z kraju