Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszają prace drogowe na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera

Dzisiaj rozpoczynają się roboty drogowe w ramach modernizacji skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera. Prace będą podzielone są na dwa etapy, a całe zadanie powinno zostać zrealizowane na początku stycznia przyszłego roku.

Pierwszy etap prac rusza dzisiaj i będzie obejmował wykonanie wydłużenia pasa do skrętu w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Elsnera. Będzie to skutkowało wyłączeniem z ruchu lewego skrajnego pasa al. Kompozytorów Polskich, jezdni zachodniej, na odcinku od ul. Legendy do połowy istniejącego lewoskrętu.

Ponadto, wykonywany będzie dodatkowy pas do skrętu w lewo z ul. Elsnera w al. Kompozytorów Polskich, ustawiane będą nowe krawężniki co będzie powodowała zawężenia pasów ruchu. Roboty będą obejmowały także budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci oświetlenia, budowę sygnalizacji świetlnej. Prace potrwają około 3 tygodni.

Drugi etap będzie polegał na frezowaniu korekcyjnym i wykonaniu nowej warstwy ścieralnej. Wówczas skrzyżowanie na maksymalnie dwa dni zostanie wyłączone z ruchu pojazdów. Ruch z ul. Elsnera będzie kierowany głownie przez ul. Szeligowskiego i al. Smorawińskiego. Etap ten będzie realizowany w weekend w połowie października.

2017-09-11 09:57:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Autor: redakcja

8 komentarzy

  1. I kolejne światła

  2. Lublin miastem świateł – do tej pory galerii 🙂

  3. no dobra najpierw 3 tygodnie, potem kolejny etap w połowie października to co bedzie sie działo do 3 stycznia przepraszam??!!

  4. A wystarczyło zrobić mini rondo jak Rondo Killera

  5. Tam niedawno był remont – były głosy przed i w trakcie tego remontu, że należy wrzucić rondo. Miejsca jest przecież sporo dalej przy kościele/Lidlu jest rondo i dobrze działa chyba? Ale oczywiście trzeba dwa razy remontować…

  6. W Lublinie jest już tyle świateł, że zaczyna tracić sens patrzenie na nie, po prostu się jedzie. Tak to władza właśnie przegięła, nieudolnie nastawiali i na remontowali do tego stopnia, że ludzie zaczynają ignorować znaki, światła i inne przepisy.

  7. Miałam tam wypadek, zreszta jest tam sporo wypadków bo zawsze ktoś z lewoskrętu pomyśli, ze zdąży. Sygnalizacja moze troche pomoże.