Ruszają prace drogowe na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera

Dzisiaj rozpoczynają się roboty drogowe w ramach modernizacji skrzyżowania al. Kompozytorów Polskich z ul. Elsnera. Prace będą podzielone są na dwa etapy, a całe zadanie powinno zostać zrealizowane na początku stycznia przyszłego roku.

Pierwszy etap prac rusza dzisiaj i będzie obejmował wykonanie wydłużenia pasa do skrętu w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Elsnera. Będzie to skutkowało wyłączeniem z ruchu lewego skrajnego pasa al. Kompozytorów Polskich, jezdni zachodniej, na odcinku od ul. Legendy do połowy istniejącego lewoskrętu.

Ponadto, wykonywany będzie dodatkowy pas do skrętu w lewo z ul. Elsnera w al. Kompozytorów Polskich, ustawiane będą nowe krawężniki co będzie powodowała zawężenia pasów ruchu. Roboty będą obejmowały także budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci oświetlenia, budowę sygnalizacji świetlnej. Prace potrwają około 3 tygodni.

Drugi etap będzie polegał na frezowaniu korekcyjnym i wykonaniu nowej warstwy ścieralnej. Wówczas skrzyżowanie na maksymalnie dwa dni zostanie wyłączone z ruchu pojazdów. Ruch z ul. Elsnera będzie kierowany głownie przez ul. Szeligowskiego i al. Smorawińskiego. Etap ten będzie realizowany w weekend w połowie października.

2017-09-11 09:57:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. I kolejne światła

 2. Lublin miastem świateł – do tej pory galerii 🙂

 3. no dobra najpierw 3 tygodnie, potem kolejny etap w połowie października to co bedzie sie działo do 3 stycznia przepraszam??!!

 4. A wystarczyło zrobić mini rondo jak Rondo Killera

 5. Tam niedawno był remont – były głosy przed i w trakcie tego remontu, że należy wrzucić rondo. Miejsca jest przecież sporo dalej przy kościele/Lidlu jest rondo i dobrze działa chyba? Ale oczywiście trzeba dwa razy remontować…

 6. W Lublinie jest już tyle świateł, że zaczyna tracić sens patrzenie na nie, po prostu się jedzie. Tak to władza właśnie przegięła, nieudolnie nastawiali i na remontowali do tego stopnia, że ludzie zaczynają ignorować znaki, światła i inne przepisy.

 7. Miałam tam wypadek, zreszta jest tam sporo wypadków bo zawsze ktoś z lewoskrętu pomyśli, ze zdąży. Sygnalizacja moze troche pomoże.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”