W środę działania policji pod kryptonimem „Pasy”

Już jutro policjanci w całym kraju przeprowadzą działania pod kryptonimem „Pasy”. Akcja ma na celu kontrolę kierujących pod kątem używania pasów bezpieczeństwa oraz właściwego przewożenia dzieci w fotelikach.

W środę w całym kraju policja przeprowadzi działania pod kryptonimem „Pasy”. Celem działań policjantów z wydziałów ruchu drogowego będzie poprawa bezpieczeństwa kierujących, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Policjanci skontrolują pojazdy pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi przyjrzą się również liczbie przewożonych pasażerów w pojazdach.

Podczas kontroli sprawdzany będzie również stan trzeźwości kierujących. Akcja ma m.in. na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie ich skutków.

2015-09-08 09:13:45
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. A' Polonia Pierdółko

  To co propaguje się tu jako dość okazjonalną akcję, powinno policjantów obowiązywać na co dzień sprawdzać, kontrolować i bezwzględnie karać – każdego i za wszystko.
  Wiem co piszę, mam profesjonalne prawko i 43 letnią praktykę.

 2. kryptonim „pi-zda nad głową” … niech sie nie interesuja moimi pasami bo to moje życie i jak bede chciał zapiać pasy to zapne, a jak nie to nie i guzik im do tego….

  • Twoja sprawa. Takim poszkodowanym przez własna głupotę, pomocy medycznej należy udzielać dopiero po opatrzeniu obrażeń u wszystkich uczestników zdarzenia, czyli w ostatniej kolejności. Zadrapanie powinno być ważniejsze od twojego tępego łba. Była by nadzieja, że się wykrwawisz i zaoszczędzisz pieniądze podatników na twoje leczenie.

   • Brawo Tola! Jestem za!!!

   • bardzo madrze tola . wiklinowy pewno ma bebzol tak duzy ze albo sie nie dopina albo klamry do wpiecia nie widzi wiec nie lubi zapinac pasow

   • być może masz rację, ale było dużo głośnych przypadków gdzie właśnie brak zapiętych pasów uratował życie i wiele przypadków gdzie kogoś właśnie te pasy zabiły. Pozdrawiam
    PS Moje nie zapięte pasy nie zagrażają życiu innego człowieka

  • proszę napisz oświadczenie, że nie życzysz sobie aby ktokolwiek udzielał Ci pomocy lekarskiej bo co jakiemuś lekarzowi do tego czy właśnie się wykrwawiasz czy może pękły Ci jelita. A w ogóle jeśli nie zamierzasz przestrzegać obowiązujących przepisów prawa w naszym kraju – zmień kraj – nie wiem dlaczego na siłę się tu więzisz i unieszczęśliwiasz?

 3. A jak nie ma żadnej akcji to co oni robią w tym czasie.?

 4. Ile ktoś musiał się namęczyć i zmarnować czasu i papieru aby wypocić taką akcję.Brawo.

 5. Ludzie są jednak głupi i widzę to w komentarzach. To, że nie zapnę pasów to moja sprawa i nie mogę być karany za mój własny wybór. Inną sprawą są konsekwencje mojego wyboru. Ludzie zbyt wiele czasu byli na smyczy, że się przyzwyczaili, że jak władza każe to piesek(obywatel) słucha. Radzę zastanowić się nad swoim myśleniem, bo niedługo jakkolwiek głupie prawo ustanowione przez władzę dla ‚poprawy naszego bezpieczeństwa’ będzie przez głupich szaraczków uznawane za przykazanie. Jak władza podwyższa podatki to jest ble, a jak zmniejsza wolność pod pretekstem bezpieczeństwa to mądra i oświecona. Radzę się zastanowić nad swoim życiem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach