690 680 960

Sprzedawali podróbki, teraz mają problemy

Radzyńscy policjanci na targowisku miejskim ujawnili ponad tysiąc sztuk podrabianej odzieży. Towar do sprzedaży oferowali na miejskim targowisku obywatele Bułgarii.

Policjanci z Radzynia Podlaskiego ustalili, że na targowisku miejskim oferowana jest do sprzedaży odzież znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej przeprowadzili akcję i zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk takiej odzieży. Do sprawy zatrzymali 23-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, obywateli Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży podróbki m. in. koszulki, bluzy, spodenki, skarpetki czy obuwie.

Oboje przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary mundurowi zabezpieczyli od 23-latki pieniądze w kwocie 3 tys. zł, a od mężczyzny 2 tys. zł.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Jeden komentarz

  1. jakoś nie widzę w tym wielkiej szkodliwości społecznej…grandą jest to, że w sklepie koszulka, która bez metki by kosztowała 30zł z metką kosztuje 130…dla zasady nie kupuję „markowych ” rzeczy…i tak wszystkie są produkowane w Chinach…

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas