Sprzedawali podróbki, teraz mają problemy

Radzyńscy policjanci na targowisku miejskim ujawnili ponad tysiąc sztuk podrabianej odzieży. Towar do sprzedaży oferowali na miejskim targowisku obywatele Bułgarii.

Policjanci z Radzynia Podlaskiego ustalili, że na targowisku miejskim oferowana jest do sprzedaży odzież znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi.

Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej przeprowadzili akcję i zabezpieczyli ponad tysiąc sztuk takiej odzieży. Do sprawy zatrzymali 23-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, obywateli Bułgarii, którzy oferowali do sprzedaży podróbki m. in. koszulki, bluzy, spodenki, skarpetki czy obuwie.

Oboje przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty. Nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary mundurowi zabezpieczyli od 23-latki pieniądze w kwocie 3 tys. zł, a od mężczyzny 2 tys. zł.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. jakoś nie widzę w tym wielkiej szkodliwości społecznej…grandą jest to, że w sklepie koszulka, która bez metki by kosztowała 30zł z metką kosztuje 130…dla zasady nie kupuję „markowych ” rzeczy…i tak wszystkie są produkowane w Chinach…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie