690 680 960

Spróchniały konar runął na zaparkowane auto. Kilkanaście tysięcy strat (zdjęcia)

Wczoraj strażacy z terenu powiatu hrubieszowskiego usuwali powalony na pojazd osobowy sporych rozmiarów konar. Na szczęście nikt nie ucierpiał, straty zostały oszacowane na kilkanaście tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 15. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hrubieszowie wpłynęła informacja o spróchniałym konarze drzewa, które spadło na samochód osobowy w Nadleśnictwie Strzelce.

Działania strażaków polegały na usunięciu dużego i rozłożystego fragmentu drzewa przy użyciu mechanicznych pił do cięcia drewna w celu uzyskania dostępu do auta.

W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Hrubieszów oraz jeden z OSP KSRG Trzeszczany w tym 13 strażaków. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był spróchniały konar drzewa. Straty oszacowano na 15 tyś zł.

(fot. PSP Hrubieszów)

16 komentarzy

 1. Samochód to się trzyma w garażu.

  • Trójkołowy rowerek na plastikowych kółkach też.

  • A twój mózg w lodówce bo głupawo myśli

   • ale racje ma. ja się dziwię jak widzę całkiem fajne fury, ale niemłode na tyle by mieć AC, porozstawiane pod drzewami, czy powciskane w jakieś dziwne miejsca. ja bym nie spała spokojnie

    • Ale jak ktoś nie kupuje AC to musi sie liczyć z tym ze ktos mu auto ukradnie, lub wypadek który go pozbawi tego składnika majątku. Nie ubezpiecza więc ponosi ryzyko straty w wysokosci wartości samochodu. Oczywiście bedzie szukanie bo może ktoś zapłaci, ale marne szanse.

 2. Halo. Obrońcy drzew nawet tych chorych… Macie coś do powiedzenia?

  • tak, mam: shit happens.
   coś jeszcze dodać?

  • Nie maja nic do powiedzenia bo ich serdecznie pi……i czyjaś strata najważniejsze, że drzewo stoi i daje cień, a to że ktoś ucierpi choćby finansowo to już mały pikuś ale drzewo jest. Ekoświry.pl

 3. I tu przydało by się Autocasco…

 4. czy do usunięcia konara z drzewa potrzeba aż 13 strażaków??? Przecież to są koszty i to nie małe. Wystarczyłby jeden zastęp. Ale trzeba dofinansowywać. Przecież zawiadujący zespołami nie płaci za to z własnej kieszeni. Za połowę poniesionych kosztów spokojnie bym z kolegą usuną ten konar.

 5. Wielka burza była? Po co on tam stał? Szukał cienia, a cień do niego przyszedł. Jednak ma szczęście- mógł tam stać.

 6. Jak juz to kilka tysięcy a nie kilkanaście…przecież to.satry zlommm suzuku….wyklepanie całego pomalowanie to koszt 4 tys .. a całego auta max 8000.wtare zlomy to

  • A do tego terenówka, po co naprawiać teraz dopiero nabierze charakteru, a takie wymuskane to passe terenówka jest.

 7. ” Nadleśnictwo Strzelce” tak pielęgnują ??? Zawsze pod latarnią jest najciemniej.

 8. A kto to wycenił na kilkanaście tysięcy?????????????????

 9. Franek ansztajn

  Za 5 tysięcy zl można to kupić tak samo jak Grande Cherokee Jeep jedno i 2 paskudne jak jakas wiedzma

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas