Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spór ministrów o niezidentyfikowany obiekt nad Lubelszczyzną. „Państwo działa?”

W powiatach zamojskim i tomaszowskim trwają poszukiwania niezidentyfikowanego obiektu, jaki miał wlecieć do naszego kraju od strony Ukrainy. Jak już informowaliśmy, w działania zaangażowane jest wojsko oraz policja. Do tej pory nie natrafiono na żadne ślad, tymczasem już rozgorzał na ten temat spór między politykami.

Chodzi o byłego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz jego następcę Władysława Kosiniaka-Kamysza. Ten pierwszy
zarzucił mu, że może on ukrywać przed narodem, iż w okolicach Tomaszowa Lubelskiego spadła rakieta. Wyjaśnił, że odbiera wiele sygnałów od żołnierzy, którzy mówią, iż „coś” spadło na nasze terytorium.

Padają też słowa o wprowadzeniu embarga informacyjnego. Zażądał też wyjaśnień w tej sprawie wskazując, iż do tej pory nie wiadomo, co spadło w okolicy Tomaszowa Lubelskiego. Nie wiadomo też, czy ktoś ucierpiał. Nie ma też informacji, czemu nie zadziałały systemy obrony przeciwlotniczej.

Tymczasem Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnia, iż w związku z pojawieniem się niezidentyfikowanego obiektu w polskiej przestrzeni powietrznej służby państwa zadziałały natychmiastowo. Zapewnił, iż państwo działa a służby zadziałały od razu. Podniesiona została też gotowość środków powietrznych, zachowane zostały też wszystkie procedury.

Pracujące na miejscu służby do tej pory nie znalazły nic, co by mogło wskazywać na upadek jakiejkolwiek rakiety. Także służby wojewody lubelskiego podkreślają, iż nie ma obecnie żadnego dowodu na to, aby zaistniał jakikolwiek wybuch na terenie naszego regionu.

75 komentarzy

 1. ##### niemieckich sługusów

  kodzarskie niueudaczniki

 2. Konferencja bez kompanii wojska w tle, to nie konferencja. Największy transportowiec świata do przewiezienia maseczek, wynajęte nowoczesne maszyny rolnicze na konferencji z rolnikiem, itp. ustawki to jest prawdziwe życie. Przynajmniej w TVP można było zobaczyć dobrobyt i rozkwit kraju.

 3. 1 czerwca „Rzeczpospolita” ujawniła, powołując się na dokumenty zabezpieczone przez Najwyższą Izbę Kontroli, że o rosyjskiej rakiecie w polskiej przestrzeni powietrznej już 16 grudnia 2022 r. został poinformowany premier Mateusz Morawiecki i szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Obaj wielokrotnie powtarzali, że dowiedzieli się o tym dopiero w kwietniu, gdy szczątki rakiety odnaleziono w lesie pod Bydgoszczą.
  Cyt z RMF FM

 4. Ja se tak myślem (co każdemu sie może zdarzyć), że to Polski wina, polegająca na tym, że darowaliśmy „przyjaciołom” wadliwe wyroby, które odsyłają nam w ramach gwarancji.
  Jak widać są tak wadliwie zrobione, że spadają, ale nie wybuchają.
  I w tymże miejscu, chociaż ich nie lubię, to przyznaję „braciom” rację.
  Zły wyrób zwraca się do producenta.

 5. PiS podało na platformie X wykaz, według którego Tomasz Lis od 2008 do 2016 roku zarobił 21,2 mln zł, Maciej Orłoś (2013-2016) 2 mln zł, Beata Tadla (2015-2016) 833 tys. zł, Piotr Kraśko (2015-2016) 800 tys. zł a Hanna Lis (2015-2016) 450 tys. zł.

  • co to ma do rakiety ile dziennikarz zarobił? te kilka milionów to kropla w morzu do kilku miliardów, które za rządów pisowców tvp roztrwoniło

  • Chcesz coś mądrego glonajdzie napisać to wyjaśnij dlaczego w 2016 TVP było rentowne i przyniosło zysk.
   A w 2022 przedstawiło stratę w wysokości ponad 50mln.
   Do tego dlaczego TVP i polskie radio było zasilane z budżetu od 2017?
   PiS z TVP zrobił maszynkę do prania pieniędzy i zatrudniania swoich.

   • Ale ci TVN i Onet beret sprał.

    • Faktycznie.
     A jak tam twoja antenka?
     Wciąż nastawiona na odbiór jedynie słusznego przekazu?

    • Możesz podyskutować z faktami.
     Odpowiadając na pytania których autentyczność można zweryfikować.
     Nie podpisuj się jako student tylko np ministrant, to lepszy tytuł dla adepta kulu.

 6. 1. Odnaleźć obiekt
  2. Zidentyfikować właściciela
  3. Przymontowac obiekt do bomby o 20- krotnie większej sile rażenia i z bombowca zwrócić właścicielowi.

 7. Krashan Bhamradżanga

  POkemonom i lemingom każdy kit można wcisnąć. Kwota wolna od podatku 60 tyś zł, kredyt 0% , uchwała wyżej od ustawy to i łykną że rakieta sobie wleciała i zawrociła ?.

  • Zobaczyła, że zamiast dobrowolnego Zusa jest podwyżka, wzięła i uciekła.

   • nie kryty krytyk

    zobacz że wysokość zusu jest proporcjonalnie zależna ze wzrostem pensji, ale chyba o tym wiesz nie ??

 8. Nie ma polskiej telewizji i prawdy się nie dowiemy.

 9. Nawet mi was nie żal

  Pamiętam jak Błaszczak grzmiał, że kupujemy rosyjski węgiel i sponsporujemy atak na Ukrainę. Po dojściu do władzy kilkukrotnie zwiększyli kupno tegoż surowca od Putina. W sprawie rakiety, też już został wyjaśniony. Ciężko o większego hipokrytę.

  • Kto od Rosji kupował węgiel tłumoku niedouczony?

   • Znaleźć ci tłumoku dane statystyczne za lata 2022, 2023, czy sam potrafisz?

    • Nie za lata 22-23 tylko od 2016 pisdowce zwiększyli import rosyjskiego surowaca, do tego mordawiecki krzyczał że zakończyliśmy import rosyjskiej ropy.
     Co było również nieprawda bo to zakacapy przestały ja nam wysyłać.
     Tak że 8x* ?

 10. Państwo działa obrona przeciwrakietowa NIE !!.

  • To nie była żadna rakieta rakiety nie zawracają.

   • To był pocisk manewrujący i wcale nie musiał zawracać. Po prostu przeleciał sobie nad kawałkiem naszego terytorium. Spójrz na mapę.

   • nie kryty krytyk

    kurde andrzej musisz to nagłośnić, bo oni głupcy tak samo roSSjanie jak i inne narody uważają że mają pociski manewrujące, a przecież rakieta nie może zawracać, a te niby mądre głowy myślały że mogą.
    Co my byśmy bez Ciebie Andrzej zrobili. jak by się ciebie andrzej słuchali już dawno latające auta by były.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112