Sosnowica Cross MTB Maraton: Rywalizować będą kolarze z całego regionu

Trwają zapisy do tegorocznej edycji Sosnowica Cross MTB Maraton. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach liczących od 13 do 39 kilometrów. Udział w wydarzeniu można też połączyć ze zwiedzaniem malowniczej okolicy.

W sobotę 12 września 2020 roku w miejscowości Sosnowica w powiecie parczewskim odbędzie się już II edycja Sosnowica Cross MTB Maraton. Na kolarzy będzie czekać specjalnie przygotowana trasa, która będzie przebiegać na kilku dystansach uzależnionych od wieku i wytrenowania zawodnika. Nie zabraknie malowniczych terenów, szybkich prostych odcinków, czy krętych singletracków pokrytych korzeniami z dodatkiem piachu.

Po wyścigu na każdego zawodnika będzie czekać pyszny bufet, specjalna strefa do umycia roweru myjką, a dla trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii, atrakcyjne nagrody.

– Druga edycja będzie się znacząco różnić od poprzedniej, dopracowaliśmy wszelkie niedociągnięcia, które miały miejsce podczas pierwszej edycji. Idealne oznaczenie dojazdu na miejsce zawodów oraz trasy, zapewniony miły wypoczynek dla przyjezdnych z kolarzami i oczywiście prawdziwa rywalizacja podczas wyścigu, to wszystko będzie czekało w Sosnowicy w dniu zawodów – podsumowuje organizator wyścigu Paweł Blicharski.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach w postaci pętli. Kolarze, którzy wybiorą dystans Mini będą mieli do pokonania 13 kilometrów, na dystansie Fit trasa będzie miała 26 km, zaś dla najbardziej doświadczonych cyklistów przygotowano 39 kilometrowy Półmaraton. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych podczas imprezy, którzy dopiero wkraczają w świat kolarstwa. Dla dzieci do lat 6 został przewidziano wyścig Mikro, którego trasa liczy 200 metrów.

Organizatorzy zapraszają miłośników MTB do Sosnowicy, która oddalona jest zaledwie 56 kilometrów od Lublina, 50 kilometrów od Świdnika, 31 kilometrów od Łęcznej, 76 kilometrów od Białej Podlaskiej, 110 kilometrów od Siedlec, 112 kilometrów od Zamościa. Udział w wydarzeniu można też połączyć ze zwiedzaniem malowniczej okolicy.

W pobliżu znajduje się Poleski Park Narodowy, Dworek Kościuszki, Jezioro Czarne, 18 km jest do Jeziora Białka Parczewska, znajduje się tam również park linowy. Jezioro Zagłębocze oddalone o 19 km a Jezioro Piaseczno o 25 km. Dystans 35 km dzieli Sosnowicę od Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego oraz spływów kajakowych granicznym Bugiem, zaś 44 km od Okuninki i Jeziora Białego. Do tego wokół znajdują się Lasy Parczewskie.

Program zawodów przedstawia się następująco: w godz. 8.30 – 12.00 będą prowadzone zapisy w Biurze Zawodów, które obowiązują w kolejności zgodnie ze startem poszczególnych kategorii, aby uniknąć braku możliwości zapisania się pierwszych startujących, oczekując w kolejce z zawodnikami półmaratonu.

Na godzinę 10.00 zaplanowano wyścig Mikro, pół godziny później start Fit, zaś o godz. 10.40 start Mini. Półmaraton rozpocznie się o godz. 12.40. Dekoracja najlepszych zawodników Fit, Mini i Mikro nastąpi o godz. 13.30 zaś zwycięzców Półmaratonu o godz. 16.10. Zawody zakończą się o godz. 17.00. TUTAJ można online zapisać się do zawodów.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora/nadesłane/Jakub Pecio Fotografia)

Zobacz również

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia