Środa, 13 listopada 202413/11/2024
690 680 960
690 680 960

Śledztwo CBA. Osiem osób, w tym były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu, z zarzutami

W piątek rano zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że osiem osób, w tym były prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu, usłyszało zarzuty w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu śledztwo dotyczące usiłowania wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, w wysokości co najmniej 1 mln 300 tys. zł Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Zamościu poprzez wprowadzenie w błąd Lubelskiej Agencji Wsparcia Przedsiębiorczości w Lublinie.

– Ze zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego wynika, że były prezes zarządu tej spółki, w celu osiągniecia korzyści majątkowej przez jednego z przedsiębiorców z terenu Zamościa, wszedł w porozumienie przy organizowaniu i rozstrzyganiu przetargu publicznego. Ponadto w toku śledztwa zgromadzono materiał dowodowy w zakresie nieprawidłowości w fakturowaniu usług świadczonych przez spółkę miejską. Odnośnie tego czynu ustalono, że były prezes spółki, w celu osiągnięci korzyści majątkowej przez innego przedsiębiorcę z terenu Zamościa, wykorzystując uzależnienie od siebie podległych pracowników polecił poświadczenie nieprawdy w wystawianych fakturach VAT, co do okoliczności mających znaczenie prawne – informuje zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W trakcie śledztwa funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali cztery osoby, które usłyszały zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu w zakresie: zakłócenia przetargu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, narażenia na wyrządzenie wielkiej szkody majątkowej oraz poświadczenia nieprawdy w wystawianych dokumentach w tym również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez określone osoby.

Jak informuje CBA, czterem kolejnym osobom odpowiadającym z wolnej stopy, przedstawiono zarzuty z zakresu poświadczenia nieprawdy w fakturach VAT oraz poświadczenia nieprawdy w referencjach, użytych przez jednego z przedsiębiorców w przetargu publicznym.

Wobec wszystkich osób zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci: poręczania majątkowego – na łączną kwotę 220 000 zł, zawieszenia w czynnościach służbowych, zakazu opuszczania kraju, zakazu kontaktowania się oraz zakazu startowania w przetargach publicznych.

(fot. CBA\źródło CBA)

4 komentarze

  1. Mało było pensji i przywilejów ? To teraz bujać się po prokuraturach i sądach , a papugi tylko ręce zacierają że będą mieli z kogo kroić . Macie teraz fajną integrację . Jesteście spólasami z prezesem na czele .

  2. Najlepiej w tym kraju jest być piekarzem, ogrodników itp, niż być lekarzem, prawnikiem, urzędnikiem zajmującym jakieś wyższe stanowisko. Co ci z drogich wakacji, domu, samochodu skoro ciągle musisz się oglądać za siebie, a Ty i Twoja rodzina masz świadomość, że w każdej chwili możecie być dziadami. Wolę żyć skromnie, godnie, ale spokojnie, a jedyną rzeczą o jaką się bać to zdrowie moje i mojej rodziny.

  3. jak to w tym miescie córka(nauczycielka) posła Sławomira Z. spod Zamoscia zostala dyrektorem oddzialu Urzedu Wojewodzkiego w Zamosciu

    • Co się nie robi dla dzieci . Dobrze że nie chciała zostać wiceprezydentem . Jest taka jedna w Lublinie co za zasługi dostała taką fuchę .

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia