690 680 960

Skręcał w lewo, uderzył w rowerzystę. 16-latek trafił do szpitala w Lublinie

Wczoraj późnym popołudniem w Puchaczowie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany 16-latek został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 18:00 w miejscowości Puchaczów w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Rejowiec wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się rowerzyście i potrącił go. W wyniku zdarzenia 16-letni cyklista, mieszkaniec gminy Puchaczów, odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala w Lublinie.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Rowerzysta byś oświetlony.? Watpię.

  • Czyli każdy pojazd bez oświetlenia, albo np. z przepaloną żarówką traci z automatu pierwszeństwo przejazdu i jest winny ewentualnej kolizji? Skąd wiesz jakim pojazdem poruszał się skręcający w lewo? I czy ten pojazd posiadał oświetlenie? Być może zderzyli się 2 rowerzyści. I być może obaj mieli oświetlenie, obaj nie mieli, albo tylko jeden z nich miał oświetlenie. I kto wtedy jest winny kolizji?

  • Rowerzysta był oświetlony.

 2. miał świałta z przodu ten rowerzysta?

  • Który? Ten potrącony, czy ten skręcający?

  • I po co światła z przodu roweru? W rowerze, tak jak w motorowerze czy motocyklu, wystarczy 1 światło (białe) z przodu. A podczas dnia w rowerze wystarczy nawet tylko światło odblaskowe – nie musi być świecące.

 3. „alo” i ‚olo”.
  Przed chwilą pojawił się artykuł „Nie zauważyła podnośnika. Wjechała w pojazd energetyków”.
  Też jak głąby będziecie pytali czy był oświetlony?
  Jak baran za kierownicą patrzy na nawigację bo nie wie gdzie skręcić, to i w rozświetloną choinkę wjedzie.

  • to jest zasadnicze pytanie – czym był oświetlony. Większość wieśniaków tak jeździ i chodzi. ( rozrzutnik z …, rowerzysta i pieszy ) Ja widzę to mnie też widzą. Zero wyobraźni.

 4. Gdzie informacja o mandacie na 3000PLN dla sprawcy?

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas