Skręcał na stadion, wjechał w rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Jadący rowerem mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy na jednej z ulic Lublina. Kierowca auta skręcał w prawo i miał nie zauważyć cyklisty.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 17 na Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Na wysokości stadionu żużlowego potrącony został rowerzysta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, obaj uczestnicy zdarzenia jechali w tym samym kierunku, w stronę al. Piłsudskiego. Kierujący renaultem mężczyzna podjął manewr skrętu w prawo, na teren stadionu żużlowego. Wjechał jednak w poruszającego się tuż obok rowerzystę.

Cyklistę przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Dzban.

 2. Jaki z człowieka na rowerze rowerzysta? To chodnikowy pseudorowerzysta.

  • No i gdyby nie to, że pararowerzysta już został ukarany potrąceniem, to za poruszanie się pojazdem niewłaściwą (przeznaczoną dla pieszych) częścią drogi – to powinien zostać ukarany mandatem.

 3. Oby oduczył się z jazdy po chodniku. Jak nie to już nic mu nie pomoże!

 4. Rowerem można jeździć po chodniku pod warunkiem że chodnik ma min. 2 metry szerokości i trzeba uważać na pieszych bo to oni mają pierwszeństwo. Pan w aucie przy wykonywaniu skrętu przecinającym chodnik czy lub przejście dla pieszych powinien zachować czujność ponieważ to osoby lub rowerzysci mają wtedy pierwszeństwo!.Kodeks Rowerowy rozdział 3 oddział 11 art.33 punkt 5 .😉

  • Rowerem można jechać po chodniku jak dozwolona prędkość na jezdni obok wynosi ponad 50 km/h, a chodnik ma przynajmniej 2 metry szerokości. Muszą być spełnione obydwa te warunki. Na Al. Zygmuntowskich nie zachodzi pierwsza z tych przesłanek (tj. dozwolona tam prędkość to ledwie 50km/h).

   A po drugie – z materiału wynika raczej, że rowerzysta jechał jezdnią.
   Za to policjanci mogliby sprawdzić numer ramy roweru… nikt tak „ot tak” nie przemalowuje przecież roweru.

   • Ale przecież tam jest dozwolona wyższa prędkość. Bo gdy by tak nie było to by nie zezwalali na jazdę szybszą i robili by kontrole radarkiem.

 5. Zed do edukuj się rowerzysta nie może jeździć po chodniku są wyjątki np. warunki atmosferyczne śnieg, obfity deszcz itp a także gdy rowerzysta porusza się z małoletnim jak dobrze pamiętam do lat 7 w każdych innych okolicznościach tylko i wyłącznie jezdnia lub ścieżka rowerowa! Ps. czy policja przy okazji sprawdziła nr ramy tego roweru jak dla mnie każdy malowany nie w fabrycznym kolorze i bez naklejek wiadomo jakiego pochodzenia

 6. W artykule nie ma wzmianki,że rowerzysta poruszał się chodnikiem.Równie dobrze mógł jechać jezdnią,a samochód skręcając mógł go zdjąć na jezdni.Gdyby szedł pieszy,to też by go nie zauważył ?

 7. maniek dobrze ze to nie ty bo nderlandy czekajo

 8. maniek dobrze ze to nie ty bo niderlandy czekajo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą