Skazani wykonali maskotki, które trafią na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pomogą w leczeniu chorego chłopca (zdjęcia)

Około 100 rękodzieł wykonanych przez skazanych z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie już w poniedziałek trafi na licytację, z której fundusze wspomogą leczenie chorego chłopca.

Prace skazanych z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie zostaną przekazane na rzecz fundacji Stowarzyszenia Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki i będą wystawione na licytacjach na Facebooku tutaj – „Licytacje – Zbieramy dla Alana

Skazani z Aresztu Śledczego w Krasnymstawie w ramach działających w więzieniu kół zainteresowań tworzą różnego rodzaju rękodzieło. Kadra penitencjarna wychodząc naprzeciw obecnym oczekiwaniom lokalnej społeczności, która aktywnie prowadzi różnego rodzaju akcje celem zebrania funduszy na leczenie chorego Alana, wyszła z inicjatywą przekazania około 100 prac skazanych na licytacje.

Skazani przy zaangażowaniu kadry krasnostawskiego aresztu włączają się w akcje charytatywne i pomocowe. Takie działania są niezwykle ważne w procesie resocjalizacji. Pozwalają osobom pozbawionym wolności zmierzyć się z tym co ludzkie, dają możliwość poczucia się potrzebnym, dotknięcia istoty człowieczeństwa, doświadczenia empatii, a także osobistego zadośćuczynienia społeczeństwu za wyrządzone krzywdy.

15-letni Alan z Krasnegostawu to bardzo dzielny młody człowiek, który każdego dnia musi się mierzyć z bardzo dużym bólem. Ten powoduje zaawansowaną skolioza IV stopnia, zagrażająca jego życiu. Dziś jedynym ratunkiem i szansą na normalne życie dla chłopca jest operacja w Czechach, na którą trwa właśnie zbiórka funduszy.

(fot. AŚ)

Zobacz również

1 komentarz

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL