690 680 960

Silna śnieżyca przejdzie przez woj. lubelskie. Możliwe utrudnienia w ruchu drogowym

W środę utrzyma się wyraźny podział w pogodzie na cieplejszy zachód i chłodniejszy wschód. Przez naszą część Europy przebiegać ma aktywny front okluzji wzdłuż, którego przemieszczać ma się niewielki ośrodek niżowy. We wschodniej Polsce spadnie od 5 do 12 cm białego puchu.

W poniedziałek informowaliśmy, że w środę na wschodzie wystąpią słabe, okresowo umiarkowane i silne opady śniegu. Możliwe są z tego powodu utrudnienia w ruchu drogowym.

Szczególnie intensywne opady śniegu związane z frontem zokludowanym i niewielkim niżem wystąpią w drugiej części dnia, ale śnieg padać ma już od godzin porannych. Będzie to mokry i ciężki śnieg, który może spowodować przerwy w dostawach prądu, pod naporem mokrego i ciężkiego śniegu mogą łamać się drzewa, jak i powodować poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Wiatr ma być na szczęście słaby, dlatego nie prognozuje się zawiei i zamieci śnieżnych. Temperatura wyniesie około 0°C w najcieplejszym momencie dnia.

Noc ze środy na czwartek przyniesie napływ mroźnego powietrza arktycznego w tylnej części niżu. Temperatura wyniesie od -9°C do -7°C. Po dziennych i wieczornych opadach dojdzie do oblodzenia dróg i chodników, dlatego kierowcy powinni zachować ostrożność.

W czwartek czeka nas chwilowe ochłodzenie, ponownie ciśnienie atmosferyczne wzrośnie, gdyż znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej w mroźnym powietrzu o cechach arktycznych. Zachmurzenie ma być duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniach. Temperatura wyniesie od -9°C do -6°C w najcieplejszym momencie dnia. Noc z czwartku na piątek może przynieść spadki temperatury w przedziale od -18°C do -16°C. Najniższe wartości wystąpią w obszarach rozpogodzeń.

Od piątku ponownie odwilż i dużo chmur. Niewykluczone będą opady marznące powodujące gołoledź w ciągu dnia. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Temperatura wyniesie od 0°C do 3°C.

W weekend kontynuacja odwilży. Termometry pokażą od 3°C do 5°C. Po dziennych roztopach i nocnych spadkach temperatury do wartości ujemnych możliwe będzie oblodzenie dróg i chodników.

Początek przyszłego tygodnia z temperatura na poziomie od 5°C do 7°C w ciągu dnia. Nocami jednak temperatura oscylować ma w okolicach 0°C, co może skutkować oblodzeniem dróg i chodników po dziennych roztopach.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. Pocałujcie się w nos z waszym białym puchem!

 2. Od piątku ponownie odwilż? A kiedy ona ostatnio była bo ja nie pamietam.

 3. I gdzie ta śnieżyca!

  • Wkrótce nad regionem…
   Polecamy śledzenie danych radarowych
   https://awiacja.imgw.pl/mapy-radarowe/

   • Tak, opad jest, ale nazywanie tak „intensywnego” opadu śnieżycą, to jakby letni kapuśniaczek nazwać ulewą.

    • Spokojnie, strefa opadów dopiero się nasuwa nad region.

     • Spokojnie, ani intensywność opadu, ani też prędkość wiatru, nie dają podstaw do nazywania tego śnieżycą.

      • Prognoza nie jest do godziny 10. Prosimy czytać tekst z należytym rozumieniem.
       Szczególnie intensywne opady śniegu związane z frontem zokludowanym i niewielkim niżem wystąpią w drugiej części dnia

       • Według różnych prognoz, do końca dnia w Lublinie może spaść raptem kilka centymetrów śniegu, a wiatr może osiągać prędkość kilku węzłów. Powtarzam: to jeszcze nie śnieżyca.

        • Nie wiemy w jakim celu jest ta dyskusja. W Lublinie pada śnieg dosyć obficie. Prognoza jasno wskazuje ile może spaść śniegu, a Pan/Pani nadal się licytuje.

 4. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Ojo joj, śnieżek Wam popruszy… jak wy bidule będziecie jeździć, chodzić i pełzać ?!
  Najgorzej będą mieć ci, którzy zechcą se poleżeć na torach kolejowych, czy na drogach – zanim ich ktoś zabije, albo chociaż potrąci, mogą się przeziębić.
  Ale cóż, taki macie klimat w tej Waszej niewątpliwie kochanej Ojczyźnie.

 5. Znowu będzie wysyp płaczków w komentarzach, bo 10 centymetrowe zaspy śniegu spowodują, że nie będą wstanie wyjechać z parkingów.

 6. To może jeszcze raz, od nowa: słaby, okresowo umiarkowany opad śniegu, połączony ze słabym wiatrem, to nie śnieżyca.

 7. Szanowna redakcjo co będziecie baranom odpowiadać skoro oni nawet nie umieją radaru pogodowego śledzić.

 8. Byłem na urlopie kilka dni temu na Syberii w Rosji i tam jest,, śnieg po 2 metra w zwyż i zimno ponad minus 30 dzień w dzień.
  A tu to pikuś

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas