690 680 960

Sieć handlowa zaczyna przyjmować butelki bez paragonu. To jeden z elementów akcji „Stop Marnotrawstwu”

Od dzisiaj nie trzeba posiadać paragonu, aby oddać butelki zwrotne i otrzymać w zamian za nie kaucję. Jedna z sieci handlowych postanowiła przyjmować wszystkie opakowania szklane, bez względu na to, gdzie je zakupiono.

W czwartek 22 kwietnia sieć handlowa Carrefour rozpoczęła przyjmowanie butelek zwrotnych bez konieczności okazywania dowodów ich zakupu. Oczywiście każda osoba otrzyma zwrot pełnej kaucji. Tym samym klienci nie będą musieli już zbierać paragonów, aby móc potem zwrócić szklane opakowania po piwie czy też różnego rodzaju napojach.

Start inicjatywy nieprzypadkowo został wyznaczony na dzień dzisiejszy. Wszystko dlatego, że obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ziemi. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Tym samym inicjatywa Carrefoura wpisuje się w strategię akcji „Stop Marnotrawstwu”.

Na razie butelki zwrotne będzie można oddawać we wszystkich hiper-i supermarketach Carrefour w Polsce, bez względu na miejsce ich zakupu. W zamian za ich zwrot klienci otrzymają e-bony, które będzie można wykorzystać na zakupy.

W naszym regionie akcja prowadzona jest w marketach przy ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej, Lwowskiej w Chełmie, Kolejowej w Hrubieszowie, Urzędowskiej w Kraśniku, Gościńczyk w Puławach, Lotników Polskich w Świdniku, Lwowskiej w Zamościu oraz al. Witosa, Andersa i Spółdzielczości Pracy w Lublinie.

Sieć planuje jednak włączenie do akcji całej sieci sklepów osiedlowych Carrefour Express oraz Globi.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

37 komentarzy

 1. Bo powinno być jak w Niemczech.Automaty do zwrotu butelek,puszek,skrzynek. Za zwrot butelki lub puszki masz 0.25 euro. Co tydzień 2 wory wywalam i mam 30 euro ok.135zł.

 2. To chyba tylko medialny start akcji. Tabliczki w sklepie wiszą do miesiąca i jeszcze w marcu po porządkach w piwnicy oddawałem butelki bez paragonu. Całą akcje jak najbardziej popieram.
  A butelki wszystkie powinny być zwrotne (można dopuścić jakiś niewielki procent 3-5% jako niezwrotne w całej rocznej produkcji danego browaru – okolicznościowe itp.). Poza tym wszystkie sklepy powinny mieć obowiązek przyjmowania o ile nie zostanie wprowadzona możliwość oddawania butelek w zewnętrznej firmie/organizacji. Obecnie w niektórych sieciach te same butelki są sztucznie oznaczane jako bezzwrotne.

 3. W końcu! Super

 4. Żadna firma nie robi niczego bezinteresownie. Ale dobrze że robią takie zbiórki. Szkoda że bezzwrotne zaśmiecają nadal

 5. Dobre i tyle. W UK nie ma żadnych butelek zwrotnych za kaucję. Ale za to są dobrze działające sortownie odpadów , które wysyłają szkło (butelki) do ponownego użytku.

 6. Teraz czas na kolejne sieci. Może coś się wreszcie ruszy w tym temacie. Zbieranie paragonów by potem oddać butelki jest chore – ja przestałem przez to robić zakupy w Auchan na Chodźki: kiedyś przyjmowali butelki bez problemów (na każde zakupy brałem ich kilka na wymianę), ale tak ze 2 miesiące temu jakaś blondyna mi odmówiła (miałem 4 butelki) jeszcze robiąc mi wykład, że zawsze potrzebny był paragon i nie potrafiła zrozumieć, że wcześniej nikt tego ode mnie nie wymagał (oddawałem puste butelki, po chwili kupując kolejne pełne). Podziękowałem i już tam nie robię zakupów, to nie był mój ulubiony sklep, a takim podejściem zrazili mnie do końca.

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas