Co się dzieje w muzeum gdy nie ma turystów, czyli Kozłówka zimą

Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego na okres zimowy zamknięte jest Muzeum w Kozłówce. Postanowiliśmy znaleźć na to odpowiedź.

Od grudnia do końca marca Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest niedostępne dla turystów. Trwa zimowa przerwa, podczas której wiele osób z pewnością zastanawia się, co takiego w tym czasie się tam dzieje. Na to pytanie postanowili odpowiedzieć pracownicy Muzeum. – Oprócz tego, że przygotowujemy się do kolejnego sezonu turystycznego, czas przerwy jest wykorzystywany do prowadzania inwentaryzacji kontrolnej- wyjaśnia Monika Januszek.

–Przeprowadziliśmy już spis biblioteczny, teraz przed nami kolejny: tkanin zabytkowych. Jest ich ponad 120, a są to nie tylko dywany, kobierce, kapy i lambrekiny, ale także kotary, obrusy, a nawet poszewki na poduszki. Przez najbliższe trzy tygodnie, będzie prowadzony także spis w Dziale Zbiorów Sztuki Realizmu Socjalistycznego. Kolekcja ta liczy ponad dwa i pół tysiąca eksponatów, wśród których są obrazy, rzeźby, grafiki i rysunki, plakaty i numizmaty.

Na nowy sezon szykowane są także wydawnictwa dla turystów. Zwłaszcza że w tym roku Muzeum obchodzi 70-lecie istnienia. Pierwszym jubileuszowym drukiem jest folder zapowiadający nowy sezon turystyczny. Do wieloletniej historii placówki nawiązuje także kalendarz na rok 2014. do którego wykorzystano archiwalne i współczesne zdjęcia budynków, parku oraz niektórych pomieszczeń. – Zestawienie starego i obecnego wyglądu sportretowanych miejsc pokazuje, jak ogromne zmiany zaszły na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce od roku 1944- wyjaśniają pracownicy.

(fot. nadesłane)
2014-01-21 23:16:03

Zobacz również

1 komentarz

 1. Kozłówka A.D. 2013 zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
  Co tu ukrywać – położona jest na tzw. zadupiu lubelszczyzny, a wyobraźcie sobie jakim wielkim zadupiem była blisko 400 lat wstecz !!!
  Gdzie transportem konnym, furkami na drewnianych kołach z żelaznymi obręczami, trzeba było dostarczyć wszystkie materiały budowlane i mistrzów budownictwa żeby mogła powstać taka perła jakim bez wątpienia jest Kozłówka.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)