690 680 960

Seniorze, poczuj się bezpiecznie

Spotkanie dla seniorów „Poczuj się bezpiecznie w domu i na ulicy” zorganizowane przez pracowników Sekcji Pracy Socjalnej Nr 16 Filii Nr 2 MOPR odbędzie się dzisiaj, 3 grudnia o godz. 11.00 w Centrum Usług Socjalnych w Lublinie przy ul. Lwowskiej 28.

Spotkanie będzie miało charakter prelekcji profilaktyczno-edukacyjnej prowadzonej w ramach Programu „Stop kradzieżom” przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Seniorzy uzyskają informacje m. in. na temat działań sprawców metodą „na wnuczka”, realnych zagrożeń kradzieżą występujących zarówno w domu jak i na ulicy. Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania i dyskutować o problemie.

Partnerem spotkania jest Zespół Ośrodków Wsparcia Centrum Usług Socjalnych oraz Komenda Miejska Policji Wydział Prewencji w Lublinie.

Celem spotkania jest zwiększenie świadomości osób starszych na temat niebezpieczeństw m.in. związanych z kradzieżą, wykorzystaniem finansowym, napadami i oszustwami.

Adresatami wydarzenia są seniorzy z Dzielnicy Kalinowszczyzna.

2013-12-03 07:29:55
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku