Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Seniorka z Lublina wyrzuciła z balkonu 15 000 złotych

73-letnia mieszkanka Lublina wyrzuciła z balkonu 15 000 złotych. Seniorka była przekonana, że do jej mieszkania wieczorem ma nastąpić włamanie. Kobieta chciała uchronić oszczędności i pomóc policjantom. Została oszukana, a sprawą zajmują się prawdziwi mundurowi.

We wtorek w Lublinie doszło do kolejnego w ostatnich dniach oszustwa metodą „na policjanta”. Po południu do lubelskich policjantów zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Lublina, która z balkonu wyrzuciła 15 tysięcy złotych. Seniorka myślała, że bierze udział w policyjnej akcji.

– Sprawcy podczas rozmowy telefonicznej przekonali ją, że o godzinie 23.00 planowane jest włamanie do jej domu. Fałszywy policjant twierdził, że chce ją ochronić przed oszustwem. Jednocześnie poprosił o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu pokrzywdzona miała przekazać swoje oszczędności. Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety kobieta wykonała wszystkie polecenia i straciła oszczędności – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

PRZECZYTAJ

Chciał pokazać kolegom w szkole gaz pieprzowy. Ewakuowano prawie 100 osób

17 komentarzy

  1. To straszne co pisiorska propaganda wylewająca się ze środków masowego rażenia zrobiła z umysłami co słabszych osobników a nade wszystko z osobnic.

  2. Co ci ludzie maja w głowach zamiast muzgu..!!..???

  3. Super coś pięknego i wspaniałego… Szkoda że sama nie skoczyła z tymi pieniędzmi
    W ramach wsparcia proponuję tyle samo kary może coś dotrze do łba

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112